Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Tomáš Svitok - Vydarený víkend so smutným koncom

Pridané: 14.08.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3072 [Šport - Cestné Motocykle]

Súboje o umiestnenia na stupňoch víťazov v rámci šampionátu Alpe Adria, dve tretie miesta v seriáli IMRC, ale aj veľmi smutný záver víkendu po tragédii v pretekoch Superbikov. To všetko zažil slovenský pretekár Tomáš Svitok na maďarskom okruhu Hungaroring.

Aj počas tohto víkendu Tomáš potvrdil progres v nastavení motocykla, s ktorým sa mu darilo už na predchádzajúcom podujatí v Moste. Po vydarených pretekoch sa teraz tím pripravuje na posledné podujatie sezóny, ktoré sa uskutoční 11.-13. septembra na domácom Slovakia Ringu.

Tomáš Svitok: „Pre mňa víkend prebiehal zatiaľ najlepšie v tomto roku, znovu sme hneď od začiatku boli stále v prvej päťke, vlastne už v piatok som pokoril svoj osobný rekord ešte z roku 2009, keď som jazdil triedu Superport. V sobotu v kvalifikácii ma čas 1:54 dostal do dobrej nálady, škoda, že v posledných dvoch minútach kvalifikácie sa predo mňa znovu napchali a ja som štartoval zo šiesteho miesta.

Do pretekov som šiel s nadšením a hoci to skončilo šiestym miestom, tak to boli aj tak dobré preteky až na to výrazné teplo, ktoré ma ničilo, veď aj motorka mala stále 105-107 stupňov Celzia...

V nedeľu som s iným nastavením nabehol do kvalifikácie a síce som sa zlepšil len o pár desatiniek sekundy, ale aj to ma posunulo na tretie miesto. Opakovala sa ale sobota, keď sa v samotnom závere predo mňa dostali traja súperi a opäť som štartoval šiesty.

Štart mi vyšiel pekne a letel som dokonca aj na druhom mieste, potom som sa celý čas držal v kontakte s Rotterom, bol som na štvrtej pozícii a dve kola pred koncom som zaútočil, no motorka ma tak nakopla, že som to musel poslať mimo trať a vrátiť sa znovu na 4. miesto a stratu som už nemohol dohnať. Nakoniec z toho bolo štvrté miesto, pekný prídel bodov, navyše v rámci IMRC som bol dvakrát na pódiu, a tak sme po takom víkende mali aj v tíme dobrú náladu. Ale to len do chvíle, kedy sa stalo nešťastie v pretekoch Superbikov. Berta Camleka som si pamätal ešte z čias mojich úplných začiatkov v Alpe Adrii, kedy som obdivoval aký to bol strelec, stále som ho stretával a je hrozná predstava, že ho tam už nikdy neuvidím. Všetkých v tíme nás veľmi bolí táto strata, bude nám chýbať. Vyjadrujem za celý tím našu úprimnú sústrasť jeho rodine.“

Pridané: 14.08.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať