Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia leadrom triedy MX2 aj po pretekoch vo Sverepci

Pridané: 23.06.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2672 [Šport - Motocross]

V nedeľu 21. júna sa na zmenenej trati vo Sverepci konalo druhé podujatie seriálu Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v motokrose jednotlivcov.

17 ročný Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia, štartujúci v triede MX2, skončil zo ziskom 42 bodov za 2. a 3. miesto v jednotlivých jazdách na bronzovej pozícii. V priebežnom hodnotení seriálu má 92 bodov a z náskokom už 25 bodov pred priebežne druhým Michalom Novockým je suverénnym leadrom súťaže.

Richard Šikyňa MX2 Sverepec
Aj druhé podujatie najvyššej slovenskej motokrosovej súťaže bolo poznačené slabou účasťou jazdcov vo všetkých triedach. Organizátori pretekov sa niekoľko dní pred podujatím rozhodli trať zmeniť a tak sa vo Sverepci jazdilo dokonca v opačnom smere, ako doteraz. Sobotňajšie dažde a tiež nedeľná búrka s ľadovými krúpami však zmenili trať na bahenné peklo. Typické miestne výjazdy a zjazdy sa tak stali nočnou morov pre väčšinu jazdcov. Trať dala zabrať nie len mládežníkom a juniorom, ale poriadne preverila schopnosti aj jazdcov najsilnejších kubatúr. Richard Šikyňa (102), jazdec tímu MX Slovakia jazdiaci v triede MX2 na motocykli KTM 250 SX-F si aj s týmito podmienkami na hranici regulárnosti poradil. Obsadil 2. a 3. miesto v jednotlivých jazdách a celkovo tak získal bronz s rovnakým počtom bodov 42, ako strieborný Čech Milan Špičák. V priebežnom hodnotení seriálu má už 92 bodov a 25 bodový náskok pred priebežne druhým Michalom Novockým. Preteky víťazstvom o obidvoch jazdách po výbornom výkone zaslúžene vyhral Tomáš Šimko.

Richard Šikyňa, (102): „V kvalifikácii sa mi nepodaril čas, ako som si predstavoval a tak som skončil v MX2 štvrtý. Do prvej jazdy nám poriadne zapršalo a tak sme mali veľké blato. Štart som nemal najlepší, ale potom som sa dostal na 2.miesto v MX2. Počas jazdy som sa snažil jazdiť bez chýb a hlavne pádov, keď že nám ešte počas jazdy pršalo a bolo to fakt náročné. Do druhej jazdy trať trochu vyschla a vyjazdila sa jedna koľaj. Štart som nemal opäť najlepší, v prvom výjazde po štarte som ešte narazil do jedného jazdca a zostal som stáť v kopci. Musel som ho zísť dolu, aby som ho vyšiel, zatiaľ mi ale všetci jazdci utiekli a tak som išiel z posledného miesta. Postupne som sa dotiahol až na 3. miesto v MX2 a druhého Špičáka som mal už kúsok pred sebou. Pri predbiehaní jedného jazdca z MX1, ktorý bol medzi nami som mu ťukol do zadného kolesa a znovu som zostal stáť vo výjazde. 3. miesto v mojej kubatúre som si ale udržal. Celkovo som tiež skončil 3.. Chcem sa poďakovať svojmu teamu, mechanikovi, trénerovi a rodičom za všetko, čo pre mňa robia..“

Peter Kolek, manažér tímu MX Slovakia: “Preteky vo Sverepci boli náročné pre všetky zúčastnené strany, rozhodne neprebehli úplne podľa „kostolného poriadku“, ale buďme radi, že sa vôbec vzhľadom na okolnosti konali. Rišovi sa štarty na úplne rozmočenej štartovej rovinke nepodarili optimálne. Dotiahol to však svojou sústredenou jazdou a veľkou bojovnosťou najme v druhej jazde, keď po kolízii hneď v prvom výjazde musel dobiehať celé štartové pole. Za obe jazdy v náročných podmienkach si zaslúži uznanie. Na oddych však veľa času nemá, musí tento týždeň uzatvoriť ešte známky v škole a už cez víkend štartuje na náročných pretekoch seriálu ADAC v nemeckom Aichwalde. Držte Rišovi palce.“

Pridané: 23.06.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať