Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Pridaj aj ty cestopis!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia piaty na MM ČR Pacov 2015

 Zdieľať

Pridané: 05.06.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2542 [Šport - Motocross]

V nedeľu, 31.5.2015 sa na trati v českom Pacove konalo druhé podujatie seriálu Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky v motokrose. Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia sa tohto seriálu zúčastňuje vo farbách TEAMU MAX2, kde je túto sezónu v rámci spolupráce na hosťovaní.

Aj napriek svojmu juniorskému veku sa v triede MX2 medzi mužmi nestratil. Po siedmom najrýchlejšom čase v kvalifikácii v hlavných pretekoch po bojovnom výkone prišiel do cieľa 4. a 6. a so ziskom 33 bodov obsadil celkové výborné 5. miesto. Rovnaké umiestnenie mu po druhom podujatí patrí aj v priebežnom hodnotení seriálu.

Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia piaty na MM ČR Pacov 2015
Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia piaty na MM ČR Pacov 2015

Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky v motokrose patria už dlhodobo k náročným a so silnou medzinárodnou jazdeckou konkurenciou. Richard Šikyňa (102), jazdec tímu MX Slovakia sa v tejto sezóne zúčastňuje tejto najvyššej českej súťaže vo farbách TEAMU MAX2, kde hosťuje. Po zranení na prvom podujatí majstrovstiev Európy sa rýchlo vrátil do formy a znovu podáva výborné výkony. V doobedňajšej kvalifikácii sa mu podarilo zajazdiť 7. najrýchlejší štart. Na štartový rošt prvej jazdy sa postavil s veľkým odhodlaním a po bojovnom výkone hlavne v závere 1. jazdy prešiel cieľom 4., tesne pred dobiedzajúcim skúseným maďarským jazdcom Bence Szvobodom. Aj v druhej jazde zvládol štart výborne, no nedostal sa na rozbitej trati do optimálneho tempa, ale aj tak  jazdu dokončil na výbornom šiestom mieste. Za svoje umiestnenia si pripísal 18 a 15 bodov, obsadil celkové 5. miesto v pretekoch a rovnakú priečku si upevnil aj v priebežnom hodnotení seriálu.

Peter Kolek, manažér tímu MX Slovakia
“Rišo má za sebou náročný návrat na európske trate po nepríjemnom zranení ramena v talianskom Arco di Treto. Už minulý víkend v Anglicku, kde na majstrovstvách Európy obsadil 12. miesto ukázal, že sa ani napriek výpadku nehodlá len „dovoziť“ do konca sezóny. Už v doobednej kvalifikácii sa mu podarilo z 51 nominovaných jazdcov v triede MX2 zajazdiť 7. najrýchlejší čas. V poobedných hlavných pretekoch zvládol dobre aj štarty obidvoch jázd, čo je základným predpokladom slušného umiestnenia a po bojovnom výkone sa mu podarilo obsadiť povzbudzujúce 4. a 6. miesto. Samozrejme, že je toho ešte veľa, čo musíme zlepšiť, ale ak bude Rišo aj naďalej poctivo makať a plniť si všetky svoje povinnosti, verím, že raz z neho bude jazdec najvyššieho rangu. Chcem sa mu aj touto cestou poďakovať za jeho doterajšiu prácu a želám mu, aby mu to dobre dopadlo aj na pretekoch ADAC v nemeckom Bielsteine, kam cestujeme tento víkend. Poďakovanie samozrejme patrí aj ostatným členom tímu, hlavne mechanikovi, trénerovi Mirkovi Kučírkovi, spoločnosti MOTOSHOP 191 za starostlivosť o perfektne fungujúce motocykle KTM, tiež TEAMU MAX2, za ktorý môže v tejto sezóne v Čechách štartovať a veľké ĎAKUJEM patrí predovšetkým našim sponzorom a partnerom.“

Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia piaty na MM ČR Pacov 2015
Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia piaty na MM ČR Pacov 2015

Pridané: 05.06.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 85151 | Včera: 159882