Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Pridaj aj ty cestopis!

  [Verzia pre tlač] Tlač

Adventure motooblečenie KLIM®

 Zdieľať

Pridané: 27.02.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 6866 [Novinky - PR článok]

To pravé motooblečenie pre adventure mototuristiku, vďaka ktorému ostanete v suchu a pritom budete vždy spoľahlivo odvetraní. To je KLIM Technical Riding Gear®.

KLIM®, americká značka sídliaca v Rigby v štáte Idaho, začala svoju produkciu v roku 2004. Od výroby prvého prototypu bolo jasné, že má veľký zmysel zamerať sa na produkciu funkčného oblečenia pre reálne potreby jazdcov. Oblečenie KLIM® musí byť odolné, komfortné, funkčné a v neposlednom rade sa musí vedieť adaptovať rôznym podmienkam, ktorým ho jazdec vystaví.

Po vyskúšaní prvého produktu KLIM®, postaveného podľa týchto štandardov, ostali jeho testovací jazdci unesení. Dovtedy nik netušil čo všetko chýbalo správnemu adventure motooblečeniu. Avšak odozva od zákazníkov značky KLIM® posunula štandardy pri jeho výrobe ešte ďalej. Nové technológie, nové myšlienky, nový dizajn produktov... to všetko v snahe zdokonaliť a prispôsobiť oblečenie KLIM® presne pre potreby reálnych jazdcov.

KLIM® a Gore-Tex® - absolútna vodotesnosť

Rečí o vodotesnosti je plno. Rôzni výrobcovia využívajú rôzne technológie, ktoré vás majú udržať v suchu, avšak po čase je výsledok prinajmenšom diskutabilný. Jenou z priorít značky KLIM® je garancia, že ostanete v suchu, prísľub znamenajúci, že aj jazda v mizerných podmienkach bude omnoho komfortnejšou. To je možné vďaka spojeniu materiálov KLIM® a Gore-Tex®, a konštrukčným technikám, ktoré sú lídrom pri zabezpečení vodotesnosti motocyklového oblečenia.

Dokonalé odvetranie

Všetko oblečenie KLIM® s membránou Gore-Tex® využíva inteligentnú konštrukciu. To znamená, že neskrýva vodotesnú vrstvu pod vrchnú oderu odolnú tkaninu a vnútornú sieťovinu, ale vytvára laminované vrstvy, ktoré v podstate spájajú niekoľko vrstiev do jednej tkaniny. Táto konštrukčná metóda si ale vyžaduje veľké investície do vytvorenia vhodného dizajnu oblečenia, ktoré je zároveň dokonalé odvetrané. Systém zipsov a vetracích otvorov odvádza od tela preč zbytočné teplo a pot. Výsledkom je adventure motooblečenie, ktoré sa premení z úplne vodotesného na extrémne vzdušné behom potiahnutia niekoľkými zipsami.

Odolnosť voči oderu

Cordura®

Cordura® je značkou, ktorá má bohaté skúsenosti s výrobou extrémne odolných tkanín. Preto KLIM® využíva skúsenosti tejto značky, aby vytvoril extrémne odolné motooblečenie. Spolupráca KLIM® a Cordura® naviac znamenala vznik tkaniny Cordura 840D vyvinutej špeciálne pre potreby adventure motooblečenia.

Tkanina KLIM® 840D Cordura®

Táto unikátna tkanina vyšla z priamej spolupráce KLIM® a Cordura®. Extrémne odolná tkanina KLIM® 840D Cordura® má niekoľko výhod oproti klasickým vysoko pevnostným nylónovým tkaninám. KLIM® 840D Cordura® je k sebe husto nalepená, čo jej umožňuje odolať teplotám až 40°C bez toho aby sa vlákna začali topiť. To má svoje nesporné výhody pri pádoch, kde dochádza k značnému treniu. KLIM® 840D Cordura® je tak až 3x odolnejšia voči oderu než bežne používané vysoko pevnostné nylónové tkaniny, pričom prináša aj ďalšiu výhodu a tou je úspora hmotnosti až 13% v porovnaní s nylónovými tkaninami.

Nadštandardné chrániče

KLIM® stál vždy v popredí zavádzania inovatívnych technológií. Nie je tomu inak ani pri zabezpečení ochrany pred nárazmi.

Chrániče D3O™

KLIM® vo svojom adventure motooblečení využíva exkluzívne chrániče D3O™. Ochranu všetkých častí tela zabezpečujú chrániče s inovatívnou technológiou ochrany pred nárazom.

KLIM Adventure motooblečenie
KLIM Adventure motooblečenie
KLIM Adventure motooblečenie
KLIM Adventure motooblečenie

Ako chrániče D3O™ pracujú?

Materiál chráničov D3O™ je pružný a poddajný pokiaľ ide o pomalé jemné pohyby. Avšak pri prudkom náraze celý chránič stvrdne aby zabezpečil čo najväčší rozptyl energie nárazu. Okamžite po pôsobení sily nárazu sa opäť chrániče D3O™ stávajú pružnými aby sa jazdec cítil naďalej komfortne.

Vidieť a byť videný

Byť videný je jedným zo základných prvkov bezpečnosti na cestách. O to viac to platí pri jazde na motocykli.

KLIM Adventure motooblečenie

Vysoká viditeľnosť HI-VIS

Čím viac sa produkty KLIM® využívajú pre jazdu na cestách, tým je vyvíjaná väčšia snaha zakomponovať viac reflexných materiálov a farieb do vrchnej vrstvy motooblečenia. Vrcholom tejto snahy je reflexná farba použitá ako základný odtieň niektorých búnd KLIM®.

Celo reflexné sfarbenie HI-VIS u niektorých búnd KLIM® do ich konštrukcie zakomponoval tak, aby bunda nepôsobila len ako reflexná vesta. Sfarbenie HI-VIS je výrazné, nanesené na extrémne odolnej tkanine a využíva technológie, ktoré zamedzujú jeho vyblednutiu či zošediveniu. Vďaka tomu spĺňa oblečenie HI-VIS bezpečnostnú normu EN-471.

KLIM Adventure motooblečenie
KLIM Adventure motooblečenie
KLIM Adventure motooblečenie
KLIM Adventure motooblečenie

Reflexné prvky 3M Scotchlite™

Keď zapadne slnko neexistuje lepšia cesta ako byť videný, než mať na sebe motooblečenie KLIM® s prémiovými reflexnými prvkami 3M Scotchlite™. KLIM® používa reflexné prvky 3M Scotchlite™ na všetkých modeloch moto oblečenia určených pre jazdu na cestných komunikáciách, vrátane rukavíc.

KLIM Adventure motooblečenie
KLIM Adventure motooblečenie
KLIM Adventure motooblečenie
KLIM Adventure motooblečenie

Úzka spolupráca KLIM® a 3M Scotchlite™ naviac znamená, že reflexné prvky na adventure motooblečení KLIM® sú odolnejšie voči oderu a znesú oveľa viac umývacích cyklov bez toho aby stratili svoje reflexné vlastnosti.

Všetky tieto technológie a inovatívne riešenia vytvárajú z motooblečenia KLIM® lídra na trhu. Každý druh oblečenia KLIM® je však špecificky navrhnutý a preto je na jednotlivých druhoch oblečenia možné nájsť ďalšie množstvo inovácií zakomponovaných do praktického výrobku.

KLIM Adventure motooblečenie
KLIM Adventure motooblečenie
KLIM Adventure motooblečenie
KLIM Adventure motooblečenie

Doživotná záruka

Na výrobky KLIM® je ponúkaná doživotná záruka na výrobné vady, vady materiálu a pri výrobkoch KLIM® Gore-Tex® aj na samotnú vodotesnosť, čo je v motocyklovom sektore prinajmenšom neštandardné.

Viac sa o produktoch KLIM® dozviete na: www.klim.sk

Pridané: 27.02.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2023 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 137855 | Včera: 118756