Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

motozem-02-2020-std

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Harley-Davidson inovuje v roku 2014 aj radu Sportster - konečne sa dočkáme ABS a bezkľúčového zapaľovania

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 21.08.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4467 [Novinky - Predstavujeme]

Vylepšenie brzdových komponentov pre lepšiu brzdnú silu - ABS (protiblokovací brzdový systém), prvok, ktorý jednoznačne dodáva istotu jazdcom, je najnovšie dostupný pre všetky modely Harley-Davidson Sportster® 2014, okrem modelu Iron 883™.

Seriál článkov - Novinky 2014:

| Seriál článkov: Novinky 2014 |

Rad Sportster, ktorý zahŕňa 8 modelov sa po novom vyznačuje tiež vylepšenými ručnými ovládacími a brzdovými prvkami, bezpečnostným systémom HD® Smart Security System s novým bezkľúčovým zapaľovaním a hands-free bezpečnostným fobom. Motocykle Harley-Davidson Sportster ponúkajú skvelé ovládanie a typický štýl v perfektnom súlade s tepom charizmatického motora V-Twin už od roku 1957, kedy bol motor prvýkrát predstavený. Vývoj rady Sportster pokračuje aj v roku 2014, keď sa päť modelov Sportster dostáva medzi najdostupnejšie motocykle Harley-Davidson. Od modelu Iron 883™, ktorý je plný drsného Dark Custom™ štýlu, cez ľahko ovládateľný SuperLow® či Seventy-Two™ až k možnostiam továrenských úprav pre 1200 Custom Limited. Modely Sportster vyhovejú postave, jazdnému štýlu aj očakávaniu každého jazdca. Novinky pre modely Sportster v roku 2014.

Protiblokovací brzdový systém: Po novom už v základnej výbave pre všetky modely Sportster okrem modelu Iron 883™, u ktorého sa jedná o voliteľný prvok. ABS je navrhnuté tak, aby si jazdec udržal kontrolu nad motocyklom pri brzdení, predovšetkým v podmienkach, ktoré nie sú ideálne. Všetky súčiastky ABS sú na motocykli takmer neviditeľné, aby nedošlo k narušeniu štýlu. Jazdcovi zostáva kontrola nad zadnou i prednou brzdou.

 SuperLow®
SuperLow®

Nové brzdy: Predný a zadný brzdový systém bol pre všetky Sportstre 2014 pozmenený a je zárukou prémiového výkonu, na ktorý sa dá spoľahnúť. Priemer predného brzdového kotúča je zväčšený z 292mm na 300mm. Brzdový strmeň, ktorý je taktiež zmenený, sa vyznačuje pevnejším dizajnom a dvojitými piestikmi o veľkosti 34mm, čo je o 36% viac ako pôvodné 25 mm piestiky. To všetko pre zvýšenie brzdnej sily. Nový vysoko výkonný hliníkový predný valec znižuje trenie pre celkovo lepší pocit z brzdenia. Priemer zadného brzdového kotúča zostal nezmenený pri pôvodných 260mm, došlo však k vylepšeniu zadného strmeňa vybavením dvojitými piestikmi o veľkosti 38mm. Predné a zadné brzdy sú prepojené brzdovými lankami z nerez ocele, ktoré sú odolné proti rozpínaniu. Upevnenie spojkovej páčky bolo zmenené tak, aby čo najlepšie dopĺňalo štýl ručných brzdových spínačov.

 Iron 883™
Iron 883™

Integrovaný elektronický systém: Úplne nový elektronický systém zahŕňa nový analógový rýchlomer s digitálnym tachometrom, ergonomické ručné ovládacie prvky v novom štýle, aktualizovanú elektroinštaláciu a regulátor napätia, novú olejovú nádrž a dizajn postranného krytu, ktorý uľahčuje prístup a servis batérie a diagnostický terminál. Nové ručné ovládacie prvky zahŕňajú spínač pre ľavú ruku, ktorým môže jazdec prepínať na obrazovke nového rýchlomera, jeho súčasťou je tachometer, počítadlo kilometrov, ukazovateľ zaradenej rýchlosti a ukazovateľ otáčok

 Seventy-Two™
Seventy-Two™

HD® Smart Security System: Dostupný už v základnej výbave pre všetky modely Sportster. Bezpečnostný systém sa vyznačuje hands-free ovládaním, bezpečnostným fobom reagujúcim na vzdialenosť od motocykla a bezkľúčovým zapaľovaním. Ak sa jazdec vzdiali od motocykla s fobom, bezpečnostný systém sa automaticky zapne a zapaľovanie sa deaktivuje. Keď sa jazdec na motocykli opäť priblíži, vďaka fobu dôjde k vypnutiu bezpečnostného systému a motocykel môže byť okamžite naštartovaný.

 XL1200 CA Custom Limited
XL1200 CA Custom Limited

Nové emisie výfukových plynov: Aktualizovaný výfukový systém charakterizujú naplno zvarené zvody a nové vyhrievané kyslíkové senzory napojené na emisný okruh, všetko pre zlepšenie emisných vlastností.

Nové farby a grafika: Jedenásť nových farebných prevedení a dvojfarebných kombinácií a k tomu navyše aj nová grafika. To všetko bude dostupné pre Sportster modely v roku 2014 (nie všetky farby budú dostupné pre všetky modely).

Tri nové metalické vločkovité farby Hard Candy Custom:
Hard Candy Volcanic Orange Flake,
Hard Candy Voodoo Purple Flake a
Hard Candy Chrome Flake

 Hard Candy Custom
Hard Candy Custom

Päť nových farieb:
Amber Whiskey,
Blackened Cayenne,
Morocco Gold,
Mysterious
Red Sunglo a
Charcoal Pearl

 Hard Candy Custom
Hard Candy Custom

Tri nové farebné dvojkombinácie:
Mysterious Red Sunglo / Blackened Cayenne
Sunglo, Amber Whiskey / Brilliant Silver a
Charcoal Pearl / Vivid Black.

Pridané: 21.08.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - Novinky 2014:

| Seriál článkov: Novinky 2014 |

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

incheba-2020-side

Adamoto Flash

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2020 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 23105 | Včera: 199366