Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Pridaj aj ty článok o svojej motorke!

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Honda Fest 2012 - 3 dni v sedle - Červenohorské sedlo, Jeseníky

 Zdieľať

Pridané: 25.06.2012 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 7461 [Mototuristika - Európa - Moto-akcia]

Po štvorročnej prestávke pripravila Honda opäť festival pre priaznivcov a majiteľov tejto značky. Tentoraz v Jeseníkoch a s podtitulom 3 dni v sedle.

Honda Fest je akcia, ktorá nadväzuje na populárnu akciu s názvom Honda Enduro Tour organizovanú v minulosti pre majiteľov Afrík, Varanov a spol. Honda Fest je dnes rozšírená akcia pre priaznivcov všetkých cestovných a turistických modelov. Tohto roku sa jej zúčastnila viac ako stovka účastníkov z Čiech a Slovenska vrátane slovenských a českých motonovinárov v sedlách zapožičaných motoriek značky Honda.

Centrom celej akcie bol hotel Červenohorské sedlo (www.hotelchs.cz). Program počas dňa spočíval hlavne v jazdení po okolí, boli pripravené naozaj zaujímavé trasy (všetky 200 - 220 km dlhé). Každý účastník dostal pri registrácii podrobný itinerár s prehľadom trás na všetky dni. Výjazdy boli organizované aj v skupinkách, ale jazdiť sa dalo aj individuálne, prípadne si trasu upraviť. Na každej trase bolo viacero zaujímavostí ako hrady, zámky, jaskyne a podobne takže každý si našiel to svoje. V priebehu celej akcie bolo k dispozícii doprovodné vozidlo, ktoré poskytovalo základný servis a pomoc účastníkom festivalu.

 Nie celkom lákavé počasie vo štvrtok ráno pred hotelom
Nie celkom lákavé počasie vo štvrtok ráno pred hotelom

Mapy trás

Začiatok v neistom počasí

Na hoteli sme sa stretli všetci už v stredu. Počasie bolo premenlivé a kým niektorí prišli úplne za sucha, iných pokropilo, tak niektorí si zažili hodiny jazdy v lejaku. Nechýbali dokonca ani krúpy vo večerných hodinách. Všetko ale dopadlo dobre a všetci dorazili v zdraví na hotel. Štvrtkový výjazd začal podľa plánu o 9:30 v úplnej hmle. Veľmi rýchlo sa k tomu pridal aj dážď, a tak mnoho jazdcov na trase zastavilo pri Jaskyni na Pomezí.

 Jaskyňa na Pomezí
Jaskyňa na Pomezí

Počasie sa ani po prehliadke jaskyne neumúdrilo, a tak sa veľká časť ľudí vrátila do hotela, kde si mohli vychutnať bazén, ktorý mali v cene. Podvečer boli naplánované aj testovacie jazdy tohtoročných noviniek od Hondy: Crosstourer, Gold Wing, NC700X, NC700S, VFR1200F a Integra, ale vzhľadom na stále upršané počasie o to nebol veľký záujem. Nakoniec bol to len prvý deň a predpoveď počasia priaznivá.

Druhý deň - výjazd na Praděd

 Piatok ráno počasie ako z motorozprávky
Piatok ráno počasie ako z motorozprávky

V piatok ráno sme sa už prebudili do nádherného dňa a super počasia. Organizátori dnes naplánovali chuťovku, výjazd na najvyšší vrch Moravy - Praděd. Tento výjazd bol povolený a pre účastníkov Honda Festu bezplatný. Naviac sme dostali aj výnimku v počte motoriek, takže sme sa hore dostali naozaj v hojnom počte.

 výjazd na Praděd
výjazd na Praděd

 Praděd - vysielač a rozhľadňa
Praděd - vysielač a rozhľadňa

Kto mal záujem, vyviezol sa výťahom aj do rozhľadne vo vysielači ďalších 80 m vyššie a mal Moravu a Jesenníky doslova ako na dlani. Keďže sme sa na Praděde zdržali o čosi dlhšie, zvyšok výjazdu sme už absolvovali v menšej skupinke, ale zas sme si o to viac zajazdili na vynikajúco vybranej trase... Nádherné počasie vydržalo celý deň a na hotel sme sa vrátili s miernym meškaním po začiatku testovacích jázd.

Každý večer bol pripravený nejaký sprievodný program ako premietanie fotografií z ciest, reprodukovaná hudba, rocková kapela, barmanská show, ohnivá show, DJ a samozrejme voľná zábava.

Sobota privítala účastníkov ešte lepším počasím s modrou oblohou. Deň ako stvorený na jazdenie na motorke. Trasa bola aj tento deň vynikajúca a obzvlášť niektoré úseky boli vraj prudko jazditeľné. Ja som si ale tento deň spravil individuálny program, takže to neviem celkom z prvej ruky reportovať.

Večer bol pripravený ďalší program vrátane vydarenej tomboly, v ktorej bolo toľko cien, že vyhral azda každý. Na záver ohňová show a potom zábava až do rána.

Honda Fest bola vydarená akcia, kde prím hralo jazdenie a výlety. Zišla sa tu naozaj skvelá partia ľudí z Čiech a Slovenska. Organizácia akcie bola na vysokej úrovni, trasy výjazdov do detailov prepracované, zabezpečenie na hoteli na úrovni aj s možnosťami rekreácie. Celý Honda tím sa po celý čas staral o svojich hostí. Úspech mali aj testovacie jazdy na nových modeloch Honda a možnosť vyskúšať si aj prilby značky Shark. Rozhodne je to akcia, ktorá stojí za návštevu. Takže o rok sa vidíme znovu? Ako som započul, o rok bude oslavovať Honda Česká republika 20 rokov, a Fest bude stáť určite za to :-)

Pridané: 25.06.2012 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2023 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 121861 | Včera: 188497