Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Yamaha demo TOUR 2024

Hodnotenie: (5 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (5)  [Verzia pre tlač] Tlač

Blazusiak stále jednotkou, Hostinský vo finále pri svojej premiére v halovom enduro v Lodži

Pridané: 13.12.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4904 [Šport - Enduro]

Len tri podujatia má vo svojom itinerári počas zimných mesiacov Super enduro, z ktorých dve už máme za sebou.

V Janove i v Lodži dominoval Poliak Taddy Blazusziak, ktorý len potvrdil že nielen v hale je jednotkou. Záverečnou bodkou bude podujatie 5. februára v Barcelone, no už teraz môžeme povedať, že k celkovému prvenstvu má najbližšie Blazusiak, ktorý má v priebežnom poradí na svojom konte 120 bodov, kým druhý Angličan Walker na neho stráca 39 bodov.

Dve desiatky jazdcov sa predstavili na druhom podujatí, ktoré sa uskutočnilo v poľskej Lodži, v novej Atlas arene, kde hlavným ťahákom bol niekoľkonásobný majster sveta Tadeusz Blazusiak. Zastúpenie na Super endure malo aj Slovensko, keď s nástrahami náročnej a technickej trate sa popasoval Thomas Hostinský.

Thomas Hostinský

„Mal som zmiešané pocity, keď som videl trať. Zostal som prekvapený aj strémovaný, niečo také som išiel prvý raz. Nakoniec som mal ale veľkú radosť, že som sa na tieto preteky dostal. Nevyhla sa mi smola, niekoľko ráz som padol, ale dostal som sa do finále, čo považujem za úspech,“ povedal Thomas Hostinský. V kvalifikácii si počínal solídne, avšak pre pád si nevybojoval priamy postup do finále, aj keď v tejto jazde ho mal doslova na dosah. V opravnej jazde už nič neponechal na náhodu a hoci nemal najlepší štart, postupne sa prepracoval na čelo. Bezpečne vyhral a postúpil medzi šestnástku najlepších do finále, kde ho čakali tri jazdy.

V nich takmer vypredaná hala, kde sa tiesnilo 8000 fanúšikov, hnala dopredu domáceho favorita a miláčika publika Tadeusza Blazusiaka. Ten vyhral bez problémov všetky tri finálové jazdy, v prvej za ním skončila trojica Walker, Cervantes a Ljunggren. Hostinský doplatil na menej skúsenosti a pád na veľkých drevách v závere kola. Zhasla mu motorka a kým ju nakopol, súperi mali za sebou už tri kolá, preto mu to už na bodované miesto nevydalo.

V druhom finále štartovala špička z druhého radu, avšak dlho netrvalo a Blazusiak bol opäť na čele. Hostinský sa pohyboval okolo 9. až 11. miesta, na ktorom aj skončil a pripísal si prvé 4 body. V tretej jazde pridal ďalšie dva. Líder podujatia nič neriskoval ani v treťom finále, ktoré vyhral a svojou jazdou zabával zaplnenú halu. Tá v stoji tlieskala jeho výkonu, i prekonaniu dvoch prekážok z pneumatík jedným „ťahom“. Za ním sa odohrával boj o medailové priečky, ktoré si nakoniec vybojovala dvojica Walker a Ljunggren. Maličká chybička v druhej i tretej jazde odsunula Cervantesa až na piate miesto. „Som rád, že som mohol jazdiť v domácom prostredí. Bolo to vynikajúce, keď vás toľko divákov ženie dopredu,“ ocenil atmosféru v hale Blazusiak.