Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

V Portimau sa darilo Tomášovi Krajčímu, Tomáš Svitok dvadsiaty

Pridané: 17.10.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2368 [Šport - Cestné Motocykle]

Skvelý výsledok vybojoval slovenský pretekár Tomáš Krajčí v poslednom podujatí seriálu Majstrovstiev Európy triedy Superstock 600, keď v portugalskom Portimau došiel do cieľa na vynikajúcom treťom mieste. Tomáš Svitok a tím SK Energy dokončili tohtoročný seriál FIM Cupu triedy Superstock 1000 na dvadsiatom mieste.

Tomáš Krajčí

Ako sľúbil, tak urobil. Včera po kvalifikácii nebol Tomáš Krajčí so svojím výkonom spokojný, ale bol odhodlaný odovzdať do dnešných pretekov maximum. Štart sa mu podaril, avšak v prvých kolách nedokázal jediný slovenský zástupca v tejto triede nájsť svoje optimálne jazdecké tempo. Desaťkolové preteky ho nakoniec ale zastihli v dobrej forme najmä vo svojej druhej polovici, kedy sa jazdec TK Racing Slovakia Teamu prepracoval na tretie miesto. To udržal až na cieľovú čiaru, kde sa radoval zo svojho druhého tohtoročného pódia. V konečnej klasifikácii, kde bodovalo 40 jazdcov, figuruje jazdec zo Žiliny na veľmi dobrom 12. mieste.

Tomáš Krajčí: "Štart do pretekov sa mi celkom podaril, dostal som sa na piatu pozíciu. Bol som spokojný, ale rovnako som sa začal trochu prepadať. Nedokázal som sa dostať do tempa. Nemali sme dnes žiadny zahrievací tréning a ja s týmto mávam dosť problémy, trvá mi krátky čas, než sa dostanem do dobrého tempa. Trochu som sa teda prepadal a začalo to vyzerať, že tú prvú skupinku ani nedobehnem. Lenže oni začali robiť chyby a ja som sa aj trochu so šťastím dostal na štvrté miesto. Potom som sa celkom ľahko posunul na tretiu pozíciu, pretože Austrálčan Metcher išiel o titul a kvôli tomu jazdil skôr na istotu a veľmi so mnou nebojoval. Ja už som si potom až do cieľa pretekov len udržiaval náskok. Dopadlo to dobre, je to pekný záver sezóny. Ďakujem všetkým našim partnerom, ďakujem tímu, ale aj mojim fanúšikom za podporu."

Tomáš Svitok

Po sobotnej kvalifikácii patrilo 21-ročnému pretekárovi 21. miesto na štartovom rošte, v samotných pretekoch skončil v nedeľu dvadsiaty. V konečnom hodnotení seriálu mu patrí 22. priečka so ziskom 8 bodov.

Tomáš Svitok: „V piatok som sa na tomto okruhu trošku hľadal, predsa to bolo už dávno odvtedy čo som tu jazdil. Sústredili sme sa na nastavenie motocykla a v prvej kvalifikácii ma potom trochu limitovala bolesť hlavy spôsobená pravdepodobne únavou z dlhej cesty a 34 stupňová teplota vzduchu. Bol to pre mňa doslova zabijak. Vo svojom poslednom rýchlom kole som mal navyše kolíziu s Talianom Antonellim, ktorý po prejdení rýchleho kola prudko ubral. V sobotu ráno to vyzeralo skvele, zrýchlil som o 1,6 sekundy a bol som správne motivovaný pred rozhodujúcou kvalifikáciou. V tej som sa dostal hneď na začiatku na 15. miesto, no po výmene pneumatiky som zbytočne niekoľko kôl čakal na rýchlejšieho súpera a vyšiel som z tempa. Pred pretekmi som túžil po dobrom výsledku, boli sme po kvalifikácii viacerí v malom časovom rozstupe, ale preteky mi vôbec nevyšli, vždy keď som sa snažil predbiehať súperov, tak som bol dlhý na brzdách a viac som strácal ako získaval. Som veľmi sklamaný, že záver sezóny nevyšiel lepšie, moja vďaka však patrí tímu, ktorý pracoval výborne a našim partnerom, ktorí nám umožnili zúčastniť sa tohto seriálu.“

Pridané: 17.10.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Počet návštevníkov Dnes: 88330 | Včera: 135561