Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač

Tomáš Krajčí a Tomáš Svitok na pretekoch v Silverstone

Pridané: 01.08.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2356 [Šport - Cestné Motocykle]

Tomáš Krajčí v nedeľu na britskom okruhu Silverstone bojoval o pozíciu v elitnej desiatke Majstrovstiev Európy, ale jeho snaha skončila pádom v poslednom kole. Tomáš Svitok absolvoval ďalšie podujatie seriálu FIM Cup Superstock 1000, jeho cieľom bolo aj tentoraz vybojovať body do priebežného hodnotenia

Tomáš Krajčí

Usporiadatelia podujatia na okruhu Silverstone presunuli preteky triedy Superstock 600 z obvyklého sobotného termínu na záver nedeľného programu. Jediný slovenský účastník tohto mimoriadne sledovaného šampionátu mladých nádejí štartoval zo 16. pozície, no už po niekoľkých úvodných kolách sa pohyboval na bodovanom 13. mieste, z ktorého chcel postúpiť ešte vyššie. V druhej polovici pretekov doťahoval svoju stratu na trojčlennú skupinu bojujúcu o desiate miesto, čo sa mu aj podarilo a prebojoval sa dokonca na deviatu pozíciu. Žiaľ, v poslednom kole v jednej z rýchlych zákrut prehnal svoju snahu zaútočiť na ôsme miesto, havaroval a preteky tak nedokončil.

Tomáš Krajčí: „Včerajšia kvalifikácia mi veľmi nevyšla, tak som to chcel dnes napraviť, ale asi som chcel až príliš... Po štarte som si udržal pozíciu, ale dokázal som postupovať dopredu. Jazdil som na 13. mieste a dobehol skupinu jazdiacu predo mnou. Bohužiaľ v poslednom kole som to v jednej zákrute prehnal, keď som chcel ešte zaútočiť na súpera na 8. mieste. Dosť agresívne som to preklopil a motorka mi podkĺzla. Bola to čisto moja chyba. Teší ma, že sa mi aspoň darilo jazdiť rýchlejšie časy ako v kvalifikácii. Tento pád ma veľmi mrzí, ale musím to hodiť za hlavu a pripraviť sa na Nürburgring.“

Tomáš Svitok

20-ročný pretekár slovenského tímu SK Energy skončil v piatok v prvej kvalifikácii na nádejnom 18. mieste a s túžbou posunúť sa ešte vyššie nastúpil v sobotu do druhej kvalifikácie, kde však spadol a nakoniec do nedeľných pretekov štartoval až z 24. pozície. Po súboji v skupine niekoľkých pretekárov obsadil dvadsiate miesto, a tak pre neho tentoraz body nezostali.

Tomáš Svitok: “Vo voľnom tréningu som si musel trochu pripomenúť tunajší okruh, pretože z minulého roku som si veľa nepamätal, keďže som bol vtedy chorý. V prvej kvalifikácii som bol zo začiatku na 26. pozícii, no potom som sa dostal na osemnáste miesto a pred sobotou som mal dobrú náladu, keďže som presne vedel, kde sa môžem ešte zlepšiť. No práve druhá kvalifikácia mi vôbec nevyšla, nepodarilo sa mi zrýchliť a navyše som aj spadol a na štarte mi patrila až 24. pozícia. Preteky boli pekné akurát z toho pohľadu, že sme si s viacerými súpermi vymieňali pozície, ale výsledok je zlý. Víkend hodnotím rovnako katastrofálne ako tomu bolo na tomto okruhu pred rokom, pritom tím pracoval na jednotku. Nie je o čom, okruh Silverstone mi proste nevyhovuje, ale o to viac sa teším na nemecký Nürburgring.”

Pridané: 01.08.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať