Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Jakub Jantulík - Radosť aj sklamanie v Oscherslebene

Pridané: 24.05.2010 Autor: Richard Karnok
Čitatelia: 3531 [Šport - Cestné Motocykle]

Slovenský motocyklový pretekár Jakub Jantulík má za sebou druhé podujatie Medzinárodných Majstrovstiev Nemecka, ktoré sa cez víkend konalo v Oscherslebene.

V tréningoch a kvalifikáciách sa 15-ročnému pretekárovi nemeckého tímu RZT Racing darilo a pre nedeľné preteky si na mokrej trati vybojoval piatu štartovú pozíciu. V nedeľu, kedy sa jazdilo už na suchu, však na štarte chyboval a po následnej chybe súpera, kedy sa takmer ocitol mimo pretekárskej dráhy, bol v cieli až na šestnástom mieste. To znamenalo, že z Oscherslebenu odchádzal bez bodového zisku.

Jakub Jantulík: "Víkend prebiehal od piatku bez problémov, stále som zrýchľoval, v sobotu celý deň pršalo, no darilo sa mi a v prvej kvalifikácii som skončil na treťom mieste. Bol som z toho sám prekvapený, v minulosti mi totiž jazda na vode nesedela. V závere druhej kvalifikácie som pri snahe zajazdiť čo najlepší čas ľahko havaroval. Nebolo to vážne a aj tak som si splnil cieľ, chcel som byť v top ten a nakoniec som skončil na piatom mieste, takže po nevydarenom úvode sezóny to bola pre mňa dobrá vzpruha. Preteky mi však vôbec nevyšli, pre vysoké otáčky som zle odštartoval a pri snahe dohnať stratu ma navyše zozadu trafil súper a bol som rád, že som to ustál aspoň bez pádu. Ďalej sa už nič robiť nedalo, preteky boli pre mňa stratené. Na jednej strane som sklamaný, že mi nevyšli preteky, na strane druhej kvalifikácia potvrdila, že môžem jazdiť na špici, takže pred nasledujúcimi pretekmi nemeckých majstrovstiev, ktoré sa konajú na konci mája, som riadne motivovaný."

Pridané: 24.05.2010 Autor: Richard Karnok Zdieľať

Počet návštevníkov Dnes: 131205 | Včera: 239219