Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (5)  [Verzia pre tlač] Tlač

ME enduro - Lotyšsko - Úspech Slovákov !!!

Pridané: 04.08.2008 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 4456 [Šport - Enduro]

Počas víkendu sa v Lotyšsku - Vidrizi uskutočnilo tretie, predposledné podujatie tohtoročných Majstrovstiev Európy enduro, na ktorom veľmi úspešne štartovala i pätica slovenských jazdcov.

Thomas Hostinský a Matúš Barna v triede Junior E1, Róbert Kapajčík v triede Junior E2-3, Štefan Svitko v triede senior E3 a Zdeněk Cyprián v triede veterán.

Prvý súťažný deň bol pre našich reprezentantov úspešný. Robo Kapajčík svoju triedu vyhral a v celkovom poradí bez rozdielu tried obsadil vynikajúce 4.miesto. Štefan Svitko bol v sobotu vo svojej triede na druhom mieste a v poradí bez rozdielu tried na 7.mieste. Úspešne si počíňali i mladí jazdci v triede Junior E1, kde v sobotu skončil Thomas Hostinský na 10. mieste a na 16. mieste Matúš Barna. Český jazdec s licenciou SMF Zdeněk Cyprián v sobotu v triede veterán obdobne ako Robo kapajčík zvíťazil.

Róbert Kapajčík

V nedeľu sa najlepšie darilo Z. Cypriánovi, ktorý v triede veterán zvíťazil, Robo Kapajčík skončil na 2. mieste, Štefan Svitko obsadil v triede senior E3 3. miesto a v triede junior E1 skončili Thomas Hostinský a Matúš Barna na 7. a 15.mieste. V poradí bez rozdielu tried sa v nedeľu, tak ako v sobotu, najlepšie darilo Róbertovi Kapajčíkovi, ktorý skončil z 99 štartujúcich jazdcov na 9.mieste. Štefan Svitko obsadil v nedeľu v hodnotení jazdcov bez rozdielu tried 13. miesto.

Doposiaľ sme na sekretariáte SMF neobdržali priebežné poradie tohtoročného Európskeho šampionátu enduro, avšak podľa uvedených výsledkov si naši jazdci upevnia, ak nie zlepšia svoje postavenie, kde je Štefan Svitko a Robo Kapajčík na vynikajúcich strieborných miestach vo svojich triedach senior E3 a Junior E2-3.