Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Hodnotenie: (32 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (65)  [Verzia pre tlač] Tlač

20 km ku šťastiu alebo Motorkári navštívili výnimočné deti II

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 21.08.2007 Autor: Jaro Harly Jerga
Čitatelia: 7845 [Mototuristika - Východné Slovensko - Moto-akcia]

Ak by sa ma dnes niekto opýtal, čo potrebuje človek k tomu aby bol šťastný, odpovedal by som asi:“20 kilometrov.“ Určite to mnohým z vás nedáva zmysel, ale ak si tento článok prečítate do konca, tak isto pochopíte.

Seriál článkov - Výnimočné deti:

20 kilometrov nieje v dnešnej dobe žiadna vzdialenosť, veď len na „Stopku“ to mám 15 a som tam skoro každý deň, rovnako 15 to mám do práce a do obchodného centra 5. Jazdím pre radosť, preto, že ma to baví, tak ako aj vás. Minulú stredu som si však šiel zajazdiť pre radosť aj niekoho iného a nebol som sám.

 smer Zlatá Idka
smer Zlatá Idka

Zišli sme sa deviati, ktorí vymenili kofolu po práci za niečo príjemnejšie. Za stretnutie s výnimočnými deťmi, ktoré trávili týždeň v rekreačnom stredisku v Zlatej Idke. Privítali nás jasotom a potleskom. Poniektorí si nás pamätali z pred roka z Lipoviec a pamätali si nielen tváre ale aj motorky. S úsmevom na tvári si obzerali motorky a najradšej by si sadli na všetky naraz. A keď Fatboy vybalil darčeky, tak už vôbec nevedeli čo skôr :o). Po krátkom predstavení a fotení, sme boli pozvaní spolu s deťmi na večeru.

 ...darčeky...
...darčeky...

Tam som si zaspomínal na časy, keď som bol v ich veku. Sedel som v nedeľu na obed za stolom a snažil som sa čím skôr vyprázdniť tanier, pretože som z vonku počul buchot hokejok a krik na parkovisku, čo bol jasný signál, že hokej sa už začal. Ani tu tomu nebolo inak. Veď komu by sa chcelo babrať s večerou, keď vie že vonku naňho čaká 9 motoriek?

V kurze boli všetky motorky, aj keď chvíľu sa ozývali spoločné hlasy: “Ja chcem ísť na modréj!“ (neviem ako to ten mokuš robí :o) ). Deti sa striedali, motorky jazdili ale ubiehal aj čas. Pred ôsmou sa už začalo stmievať a tak sme museli vozenie chtiac nechtiach ukončiť. Samozrejme možnosť previezť sa, si nenechali ujsť ani vychovávatelia.

Niečo po ôsmej sa teda balíme a lúčime sa opäť za výdatného potlesku a jasotu detí.

Odchádzal som šťastný s pocitom, že som aspoň na tú chvíľku mohol aj ja urobiť niekoho šťastným. Niekedy stačí fakt málo, 20 kilometrov.

Vedeli ste, že...

...logo občianskeho združenia Usmej sa na mňa namaľoval 7-ročný Dávid s Downovým syndrómom? Opísal písmená štetcom a usmial sa na nás. Tento chlapec možno nebude slávnym vedcom alebo spevákom, ale môže byť šťastným členom našej spoločnosti. Ak ho táto spoločnosť bude akceptovať.

Linky:

Pridané: 21.08.2007 Autor: Jaro Harly Jerga pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - Výnimočné deti:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (32 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (65)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Suzuki Testovacie dni

Ducati-09-2019

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2019 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 37422 | Včera: 206514