Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

RSA sport

Hodnotenie: (26 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (44)  [Verzia pre tlač] Tlač

Motorkári navštívili výnimočné deti

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 01.08.2006 Autor: Jaro Harly Jerga
Čitatelia: 9540 [Mototuristika - Východné Slovensko - Výlet]

V piatok pribudol odkaz od FatBoy-a v rubrike výjazdy s prosbou o pomoc pri zorganizovaní moto programu pre výnimočné deti v letnom tábore v Lipovciach. Tento tábor usporiadalo občianske združenie Usmej sa na mňa. (www.usmejsanamna.sk)

Seriál článkov - Výnimočné deti:

| Seriál článkov: Výnimočné deti |

V nedeľu sa nás zišlo pred hypermarketom 7, 7 statočných odhodlaných aj napriek nepriazni počasia potešiť deti, ku ktorým život nebol až tak štedrý. Z Košíc teda odchádzame v zložení FatBoy (LS 650 Savage), leon77 (Marauder VZ800), Mokushko (DR 650), Ventil (Virago 1100 – stavba), Pedro1moto (KLE 500), Tomáš Hajduch - Awia (R1150GS) a ja s Helmutom.

V Zlatníku priberáme ôsmeho statočného, Maroša (Drag Star 1100). Cesta aj napriek občasným prehánkam, mokrej vozovke a popadaným konárom a lístiu na vozovke po silnej búrke z predchádzajúceho dňa, prebiehala v pohode. Pomalý výjazd k hotelu v Lipovciach a už zastavujeme pred vchodom do hotela, za výdatného potlesku detí, ktoré nás už túžobne očakávali. Nestihli sme sa ešte ani poriadne odstrojiť a už sme boli zaplavení hrbou detí. Otázky každého druhu od značky až po výkon či objem palivovej nádrže, sa sypali z každej strany. Stačilo im raz ukázať ako sa nasadá na motorku a už aj sa predbiehali kto si sadne ako prvý. A keď sa dozvedeli, že ani so štartovaním to nieje veľký problém, v momente hučali všetky motory. Poviem vám, tak vysoké otáčky môj helmut ešte nezažil, ale za tú radosť v detských tvárach to stálo. Najväčšia tlačenica bola asi pri Ventilovom chopperi, ktorý bol jednoznačne najhlučnejší :o)).

Počas „prehliadky“ nás vyspovedali aj mladí novinári no a asi po pol hodinke prišli na rad „testovacie“ jazdy. Z bezpečnostných dôvodov sa mohli voziť len staršie deti a príležitosť si nenechali ujsť ani panie či slečny, ktoré to tam mali všetko pod palcom (rozmýšľam už dlhší čas nad detskou sedačkou, ktorá sa dá zohnať v jednom nemenovanom nemeckom motošope, možno sa raz podarí). 6 motoriek jazdilo niečo vyše pol hodiny bez prestávky po príjazdovej ceste k hotelu. Deti sa striedali a keby sa dalo, tak by sa vozili aj celý deň.

Krátko pred obedom sa s deťmi lúčime, opäť za výdatného potlesku a odchádzame za mierneho dažďa smerom na Prešov. Dážď sa z mierneho znemil na silný a ustal až teste pred Prešovom. Ani to však nepokazilo pocit, ktorý si odniesol určite každý z nás, že aj keď si spoločnosť o nás často myslí svoje, my vieme, že dokážeme vyčariť úsmev a radosť v detských tvárach.

Video:

Pozrite si krátky videozáznam z akcie:

Vedeli ste, že...

...logo občianskeho združenia Usmej sa na mňa namaľoval 7-ročný Dávid s Downovým syndrómom? Opísal písmená štetcom a usmial sa na nás. Tento chlapec možno nebude slávnym vedcom alebo spevákom, ale môže byť šťastným členom našej spoločnosti. Ak ho táto spoločnosť bude akceptovať.

Linky:

Foto, video: Tomáš Hajduch - Awia
Strih: Jaro Harly Jerga

Pridané: 01.08.2006 Autor: Jaro Harly Jerga pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - Výnimočné deti:

| Seriál článkov: Výnimočné deti |

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (26 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (44)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Suzuki V-strom 1050 2020

UM motorcycles

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2020 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 259194 | Včera: 239509