Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

SLOVAKIA TROPHY TEAM na Šesťdňovej 2006

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 25.10.2006 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 7208 [Šport - Šesťdňová]

Na základe rozhodnutia Medzinárodnej motocyklovej federácie FIM sa tohtoročný 81. ročník šesťdňovej motocyklovej súťaže (I.S.D.E 2006), ktorá je neraz nazývaná i motocyklovou olympiádou, uskutoční v dňoch 14. - 19. novembra 2006 na Novom Zélande – Lake Taupo.

Napriek značným ekonomickým problémom sa Slovenská motocyklová federácia, za pomoci Ministerstva školstva SR a reklamných partnerov, uvedeného svetového šampionátu zúčastní v hlavnej súťaži prostredníctvom reprezentačného trophy teamu.

Štartom slovenského „trophy teamu“ na I.S.D.E. 2006 sa snažíme zabezpečiť nadväznosť na úspechy našich enduro jazdcov z predchádzajúcich ročníkov tejto motocyklovej olympiády, kedy tím pri štartoch v rokoch 1999, v roku 2002 v ČR a v neposlednom rade minulý rok 2005 v Považskej Bystrici obsadil zhodne šieste miesto v celkovom hodnotení krajín, čo vzhľadom na neustále stúpajúcu úroveň svetového endura je veľkým úspechom.

Minuloročná šesťdňová v Považskej Bystrici bola úspešná nie len pre našich jazdcov (juniorský tím dokonca obsadil 5. miesto a Klubový tím SMF miesto štvrté), ale i pre usporiadateľov, nakoľko bola Medzinárodnou motocyklovou federáciou FIM vyhlásená za jednu z najlepších v jej histórii.

 Ilustračné foto, Šesťdňová 2005 Považská Bystrica
Ilustračné foto, Šesťdňová 2005 Považská Bystrica

Športová komisia endura a rely SMF a manager I.S.D.E. 2006 Ján Hrehor do trophy tímu na tohtoročná šesťdňovú nominovali nasledovných jazdcov – reprezentantov SMF:

V pôvodne v nominácii figurovalo i meno nášho najúspešnejšieho „enduro“ jazdca Jaroslava Katriňáka, ktorý však musel zo zdravotných dôvodov svoju účasť na tohtoročnej šesťdňovej zrušiť a miesto neho bol do tímu zaradený Juraj Dozsa.

 Ilustračné foto, Šesťdňová 2005 Považská Bystrica
Ilustračné foto, Šesťdňová 2005 Považská Bystrica

Na základe informácii je na tohtoročnú šesťdňovú prihlásená rekordná účasť jazdcov – viac ako 600 a tak sme veľmi radi, že i napriek vysokým finančným nákladom, ktoré sú spojené s účasťou tímu na Novom Zélande sú rozbehnuté všetky prípravy na zabezpečenie štartu slovenského „ trophy teamu“ na I.S.D.E. 2006. Z okolitých krajín svoju účasť potvrdil tím Poľska a Maďarska, susedná Česká republika trophy team neprihlásila, ČR bude zastúpená len v klubovej súťaži, prostredníctvom šiestich klubových tímov, v ktorých má SMF taktiež zastúpenie, nakoľko v nich štartujú jazdci, ktorý v sezóne 2006 jazdili s licenciami SMF – napr. Roman Michalík, Rudo Kavský atď.

Bližšie informácie ohľadne miesta konania tohtoročnej I.S.D.E. 2006 je možné získať na internetovej stránke www.isde06.com

Zdroj: SMF

Pridané: 25.10.2006 Autor: Tomáš Hajduch - Awia pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2021 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 50807 | Včera: 223217