Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Odklad STK kvoli korone - Diskusné fórum - Moto poradňa

Máte problém s Vaším strojom ? Skúste sa opýtať. Ostatní motorkári Vám možno budú vedieť poradiť.

Značky: Skúsenosti, Problém, Motor, Karburátor, Elektrika, Podvozok, Kolesá, Pneu, Brzdy, Olej, Administratíva.

Pravidlá správania sa na diskusnom fóre motoride.sk

Pridaj novú diskusiuOdklad STK kvoli korone - Diskusné fórum - Moto poradňa

OO Sleduj diskusiu Pridaj nový príspevok 
01.04.2021 17:13

Odklad STK kvoli korone

IvanALPHA
 Geriatrik 

Ikona

eur-lex.europa.eu/legal-content/SK/TXT/?uri=CELEX:32021...

Smernica Európskeho parlamentu a Rady 2014/45/EÚ (10) stanovuje pravidlá o pravidelnej kontrole technického stavu motorových vozidiel a ich prípojných vozidiel. Pravidelná kontrola technického stavu je náročná úloha, ktorej účelom je zabezpečiť, aby sa vozidlá počas používania udržiavali v bezpečnom a environmentálne prijateľnom stave. Z dôvodu ťažkostí s vykonávaním pravidelných kontrol technického stavu v dôsledku mimoriadnych okolností spôsobených pretrvávaním krízy spôsobenej ochorením COVID-19 aj po 31. augusta 2020, by sa pravidelné kontroly technického stavu, ktoré sa mali vykonať v období od 1. septembra 2020 do 30. júna 2021, mali teraz vykonať neskôr, najneskôr však do 10 mesiacov od pôvodnej lehoty, a príslušné osvedčenia by mali zostať platné do uvedeného neskoršieho dátumu.


01.04.2021 20:38

Re: Odklad STK kvoli korone

SteweTT
 Turista 

Ikona

Ahoj zachytil som to u čechov kde to platí, momentálne sa ma to týkalo k 30.3.21.prvá STK po 4r. Overoval som si odklad na okresnom úrade a dostal som 26.3.21 túto odpoveď:

Dobrý deň,

Počas mimoriadnej situácie, výnimočného stavu alebo núdzového stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID-19 (ďalej len „krízová situácia“) sa prijal zákon č. 90/2020Z.z., ktorým sa dopĺňajú niektoré zákony v pôsobnosti Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky v súvislosti s krízovou situáciou. Podľa § 170b Prechodné ustanovenie súvisiace s krízovou situáciou, písm. 4 je uvedené, že „ Platnosť technickej kontroly pravidelnej, ktorá uplynie počas krízovej situácie, sa predlžuje o tri mesiace“.

§170b ods. 3 a 4 ustanovuje, že platnosť technickej kontroly pravidelnej, ktorá uplynie počas krízovej situácie, sa predžuje o tri mesiace a tiež že platnosť emisnej kontroly pravidelnej, ktorá uplynie počas krízovej situácie, sa predlžuje o tri mesiace. Krízová situácia začala dňom 12.03.2020 na základe uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 111 z 11.03.2020, kedy bola vyhlásená mimoriadna situácia v súvislosti s ohrozením verejného zdravia II. stupňa z dôvodu ochorenia COVID-19 spôsobeným korona vírusom SARS-CoV-2 na území Slovenskej republiky. Predĺženie platnosti technickej a emisnej kontroly sa týka iba Slovenskej republiky, keďže zákony Slovenskej republiky platia iba na území Slovenskej republiky. Pri prevádzke vozidla v cestnej premávke v iných štátoch je potrebné mať platnú technickú kontrolu a emisnú kontrolu a vodič vozidla je povinný sa kontrolným orgánom preukázať platnými dokladmi o technickej kontrole a emisnej kontrole. Vozidlo bez platnej technickej a emisnej kontroly je nespôsobilé na prevádzku v cestnej premávke.


S pozdravom

Mgr. Angelika Martošová
samostatný radca | Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácii | Okresný úrad Trnava

Kollárova 8 | 917 02 Trnava | Slovenská republika


02.04.2021 7:18

Re: Odklad STK kvoli korone

Tak ako? Tri mesiace, alebo desat mesiacov? Ja som sa objednal na stk/ek na 13.4. (platia mi do 14.4.), ale ked to je odlozene, tak nepojdem, skoda stratit 3/10 mesiacov ked nemusim. Do zahranicia sa nechystam...


02.04.2021 7:59

Re: Odklad STK kvoli korone

step1
 Kávičkár 

tie odklady su dobre len na jednu vec, ak ti vychadza termin na zimu na moto. lebo najdu si niektori "myslitelia" ktori to beru tak ze 3 mesiace usetria na STK, proste sedliacka logika.


02.04.2021 8:10

Re: Odklad STK kvoli korone

RadoR6
 Kávičkár 

Ikona

Re: boombastic: ja tomu rozumiem tak ze maximálny stanovený limit v EÚ je 10 mesiacov, ale naši pani až tak štedri nie sú a musíme sa uspokojiť len s 3ma mesiacmi. Včera som sa aj trocha potešil keďže dátum prvého prihlásenia moto mam 29ho Júna a na prvú STK by som teoreticky mohol ísť až pred 29 Aprilom 2022, no vidím že som sa tešil predcasne :-( .


Dôvod úpravy:

Upravené 1 krát. Naposledy upravil RadoR6 (02.04.2021 8:10)


02.04.2021 8:25

Re: Odklad STK kvoli korone

RadoR6
 Kávičkár 

Ikona

Re: step1: Vedel som ze niekto napíše niečo ako ty. Áno, je to sedliacka logika, bohužiaľ a mne sa také vypočítave myslenie protivi. V mojom predchádzajúcom príspevku to môže vyznievať ze mam tiež také myslenie, šlo mi však o to ze budem môcť začať sezónu s novou STK a tento rok sa nebudem musieť nikam trepať so 4 ročnou motorkou co nemá ani 5 tis km a pred dvoma týždňami mala plný servis.
Co sa sedliacke logiky týka, mam takého blízkeho príbuzného. On vedel ze nemá v poriadku brzdy a ze ho z STK vyhodia. Nechcel však utratit 10 eur za kontrolu bŕzd v servise a platiť to navyše k cene STK. A tak sa aj stalo. Mal 2 mesiace dat si tie brzdy do poriadku, spravil ich, šiel na opakovanú STK a zaplatil za ňu 25 eur. Z môjho pohľadu zabíjal zbytočne čas tým že šiel niekde o jeden raz navyše a ešte ešte aj v konečnom dôsledku preplatil 15 eur, on sa vytesuje ze "ziskal" 2 mesiace.
Ďalším príkladom tohto "ekonoma" je nekupit niečo nové až pokiaľ to staré co ma dome nie je úplne pokazené. V jeho myslení ak peniaze za tu novu vec minie o týždeň ci 2-3 mesiace neskôr tak to vidí akoby ich "usetril".

Dôvod úpravy:

Upravené 1 krát. Naposledy upravil RadoR6 (02.04.2021 8:27)


02.04.2021 8:38

Re: Odklad STK kvoli korone

matus
Darca Krvi  Edvenčr 

Ikona

Keď som za posledné dva roky prešiel na motorke 500km, prečo si myslíš, že je sedliacka logika posunúť si kontrolu, navyše keď to zákon umožňuje?
Chcel by som pripomenúť, že v rámci EÚ stačí pre motocykle kontrola raz za 4 roky, my tu máme raz za dva - úplne zbytočne. Predĺžiť si termín kontroly na lepší je úplne logické a pragmaticke zmýšľanie človeka, ktorý si váži svoj čas, peniaze a slobodu.

Ja napr vždy keď sa dá odkladám daňové priznanie na neskorší termín. Nezískam tým žiaden finančný prospech, ale jednoducho ak nemusím niečo robiť a platiť teraz, tak to teraz ani nerobím a ani neplatim.

Ak vás baví mať veci vyriešené v predtermínoch, chcete mať dane zaplatené predčasne, pripadne vyššie ako je štátom určené - nech sa páči, je to vaša vec.

Ale odsúdiť niekoho, že využíva svoje právo - nehnevajte sa, to je hlúpe z vašej strany.


02.04.2021 9:48

Re: Odklad STK kvoli korone

KAJL
 Kávičkár 

na stk som sa objednal telefonicky, termin som si mohol vybrat a mam po tom. pustam z hlavy na dalsie dva roky. radsej urobim teraz, ked sa ostatnym nechce.

Inac s tou 4-rocnou lehotou to nie je zly napad, to by som podpisal hned.

Pekne sviatky prajem.


02.04.2021 10:08

Re: Odklad STK kvoli korone

RS955i
 Skútrista 

Ikona

Re: matus: no to sa strašne myliš!
Načalstvo stanovilo periodu kontrol pre tvoje dobro,pretože svojim lahkovaznym predlzovanim nielenže fatalne ohrozujes seba ale aj mamičky s kočíkmi na prechodoch!


02.04.2021 10:49

Re: Odklad STK kvoli korone

matus
Darca Krvi  Edvenčr 

Ikona

Zabudol si na mačiatka :-)


02.04.2021 11:22

Re: Odklad STK kvoli korone

RS955i
 Skútrista 

Ikona

Re: matus:To bude mať súvis s rodným číslom, lepsie to už asi nebude... ;-)


02.04.2021 11:47

Re: Odklad STK kvoli korone

SteweTT
 Turista 

Ikona

ja chcem posunúť termín STK len kvôli počasiu- z marca na dajme tomu máj, predsa len do budúcna vyššia pravdepodobnosť lepšieho počasia... Úplne iná situácia by bola ak by sa dalo cestovať do zahraničia :-)


02.04.2021 13:14

Re: Odklad STK kvoli korone

IvanALPHA
 Geriatrik 

Ikona

Re: SteweTT: Úplne iná situácia by bola ak by sa dalo cestovať do zahraničia

ked chces, mzoes sa ist hadat s policajtami ze na hraniciach porusuju lisabonsku zmluvu a pokokot europskych dohovorov o volnom pohybe ale neviem ci ten cas za to stoji :D


02.04.2021 14:28

Re: Odklad STK kvoli korone

Sa tu krici po predlzeni stkcky na styri roky a ked si ju mozem legalne predlzit aspon o tri mesiace tak som sedlak...jaaaaj boze moj....


03.04.2021 10:07

Re: Odklad STK kvoli korone

A este otazka. Dostal som spravu s vysvetlenim (dakujem) ale je tam napisane, ze ked pocas toho trojmesacneho predlzenia budem mat nehodu, tak som automaticky vinny, lebo nebudem mat stkacku. Asi ani poistivna nebude plnit z mojho pzp. Tak ako to je? Ved ked predlzia termin o tri mesiace tak by sa to malo brat tak, ako keby som stk/ek mal platne ci??? Sak to by vznikol strasny chaos...
Alebo to naozaj sluzi len na to, aby ludia nedostavali pokuty za preslu stk/ek ale v pripade nehody su v riti? To by bola na hovno pomoc potom ten odklad...


03.04.2021 11:18

Re: Odklad STK kvoli korone

matus
Darca Krvi  Edvenčr 

Ikona

„ Platnosť technickej kontroly pravidelnej, ktorá uplynie počas krízovej situácie, sa predlžuje o tri mesiace“.

Počas tých 3 mesiacov je stk ek stále platná. Niet o čom diskutovať.


03.04.2021 11:26

Re: Odklad STK kvoli korone

krampus
 Geriatrik 

Ikona

boombastic - ty búraš raz za tri mesiace??? Ak áno, tak potom tvoj príspevok má logiku.
Zákonodarcovia však mysleli na to, že ak máš "prošlou" STK tak ďalšie 3 mesiace budeš jazdiť opatrno aby si si nespôsobil nehodu, tým pádom si ušetríš výdavky na jednu aj druhú stranu.


03.04.2021 12:29

Re: Odklad STK kvoli korone

trucktor
 Turista 

Ikona

predlzenie absolvovat STK o 3mes umozne uskutocnit BEZ POKUTY, neznamena ze mozes jazdit ked platnost vypršala, po datume je vozidlo "nesposobile",


03.04.2021 17:02

Re: Odklad STK kvoli korone

SteweTT
 Turista 

Ikona

Veď v odpovedi od zodpovednej osoby je uvedené úplne jasne:
"PLATNOSŤ STK A EK SA PREDLŽUJE O TRI MESIACE"
Čiže nie 24 mesiacov ale 27 mesiacov. To je celé...


10.04.2021 22:19

Re: Odklad STK kvoli korone

mikibull
 Turista 

Ikona

Bol som min.mesiac na STK+EK a informoval sa priamo na predĺženie platnosti o 3mesiace podľa toho zakona. Oboznamili ma, že zákon síce je v platnosti a v praxi znamená, že nedostaneš pokutu ,,zo systému" za neplatnú STK/EK podľa zákonnej lehoty,
ALE s vozidlom v tej 3mesačnej lehote jazdiť NEMÔŽEŠ, pretože sa berie ako NESPÔSOBILÉ, čo v prípade, keď s ním spôsobíš škodovú udalosť/dopravnú nehodu ide na TVOJU ZODPOVEDNOSŤ A NÁKLADY...


11.04.2021 12:50

Re: Odklad STK kvoli korone

matus
Darca Krvi  Edvenčr 

Ikona

§ 170b ods. 4 a 5 zákona č. 106/2018 Z. z.

Ja verím tomu, čo je napísané v zbierke, a nie tomu, čo si niekto myslí.


11.04.2021 22:50

Re: Odklad STK kvoli korone

SteweTT
 Turista 

Ikona

Re: mikibull: niečo podobné sa mi snažil nasypať do hlavy pracovník stk aj u nás, mám pocit že toto predlzenie im nevyhovuje :-D
Raz povedané PLATNOSŤ STK SA PREDLŽUJE O 3 MESIACE povedz ako moze byť neplatná...


12.04.2021 7:32

Re: Odklad STK kvoli korone

sHARk1
Darca Krvi  Kávičkár 

Ikona

Re: mikibull: mňa tak stále jeden technik (BOAT) presviedčal že musíme mať reflexnú vestu. Akurát že v legislatíve to tak nie je.


12.04.2021 9:28

Re: Odklad STK kvoli korone

ja idem nakoniec pre istotu zajtra...som zvedavy jak ma odtial vyhodia jak smrada... :-D :-D :-D


12.04.2021 11:52

Re: Odklad STK kvoli korone

NIDECKER93
 Bahniak 

Bol som teraz na STK.
Mal som dohodnuty termin, ale boli v karantene tak mi ho prelozili o 2 tyzdne, co znamena, ze som chodil 2 tyzdne bez TK a EK.
Policajti ma nezastavili uz dobrych par rokov, a zastavili ma rovno 2x v tomto dvojtyzdnovom obdobi ked som nemal platnu TK a EK. Nebol ziadny problem, 3 mesiace nedavaju pokutu na cestach ani 3 mesiace nepride pokuta za nevykonanie TK a EK v termine.

Nevidim, ale ziadny zmysel, to posuvat o 3 mesiace, neviem comu to pomoze, rozumiem, ze ak ma niekto motorku v Marci, tak tomu sa to oplati presunut kvoli pocasiu ale inak nevidim jediny dovod. Ked budem auto, alebo motorku predavat je mi uplne jedno ci este ma 12 alebo 9 mesiaco platnu TK EK. A ak ho chcem mat doma na vzdy je mi to uz uplne jedno...

Vyhoda sa da najst este na ziactku leta, nakolko od JULA nebudu nalepky, takze ak to niekomu vyjde chodte az v siedmom mesiaci a nebudete mat nalepku na motorke 8-)

Dôvod úpravy:

Upravené 1 krát. Naposledy upravil NIDECKER93 (12.04.2021 11:57)


12.04.2021 12:25

Re: Odklad STK kvoli korone

Vidicon
 Geriatrik 

Ikona

Ja uz som tento nezmysel pocul tiez. Matus, vdaka za link. Myslim, ze je to uplne jasne. Jasne pre bezneho cloveka, so sedliackym rozumom. Zial, este sa moze stat, ze pride nejake ovocie a vylozi to uplne obratene, odvolavajuc sa na iny paragraf, ktory je s tymto v konflikte, a preto neplati, a podava podnet atd >:-) Svetu mier a paragrafom pokoj...


12.04.2021 14:18

Re: Odklad STK kvoli korone

egres2
 Bahniak 

Ikona

Vidikon:

Toto so odpovedal.
Neviem čo tam je uvedené ale v zákone sa platnosť TK a EK ktorá skončila počas mimoriadnej situácie predlžuje o 3 mesiace.


--- sHARk1 napísal dňa 31.03.2021 20:52 ---

> Ahoj.
> Prosím ťa ten odklad STK čo je spomenutý na stránke Min. dopravy je stále platný?
> Môžem sa na to spoľahnúť?


12.04.2021 17:47

Re: Odklad STK kvoli korone

Vidicon
 Geriatrik 

Ikona

som rad, ze sa aspon niekedy pri vyklade alebo chapani zakona zhodneme (neviem, ci som pouzil spravne sloveso, pridavne meno a podstatne meno) :-D


13.04.2021 7:59

Re: Odklad STK kvoli korone

egres2
 Bahniak 

Ikona

:-P


13.04.2021 15:13

Re: Odklad STK kvoli korone

Vidicon
 Geriatrik 

Ikona

Este jeden aspekt sa tu nespomenul: poistne udalosti. Poistovna sa bude velmi rada vykrucat, poznate ich. Ktovie, ake maju aktualne interne instrukcie. Poistovne vzdy ratali s tym, ze vela ludi sa neodvola a nebude sa tahat po sudoch.


13.04.2021 15:45

Re: Odklad STK kvoli korone

egres2
 Bahniak 

Ikona

Ja sa momentálne súdim s poisťovňou.


13.04.2021 15:48

Re: Odklad STK kvoli korone

matus
Darca Krvi  Edvenčr 

Ikona

poisťovňa vždy môže odmietať plnenie ak vozidlo nemá predpísaný technický stav.
Každopádne dôkazné bremeno je na nich a nemôžu to odpinknúť tým, že vozidlo nemá platnú STK, lebo má.

Ale ak nájdu zjazdené gumy, popraskané čelné sklo brániace riadnemu výhľadu, nefunkčné stierače atď, tak samozrejme budú sa dožadovať krátenia plnenia. Ale to je jedno, či je to 2 roky a 2 mesiace po poslednej STK, alebo 2 týždne...


29.06.2021 10:27

Re: Odklad STK kvoli korone

SteweTT
 Turista 

Ikona

STK s odkladom 3mes. za mnou OK :-) pánko zmeral brzdnú silu oboch bŕzd na válcoch, kuk lekárničku nálepka na krk riadenia [dobre] Od 1.7.sa už žiadne nelepia... :-)


01.07.2021 7:45

Re: Odklad STK kvoli korone

RadoR6
 Kávičkár 

Ikona

Re: SteweTT: len by ma zaujímalo ako to bude s nutnosťou mat nálepku pre tych co STK absolvovali pred dnešným dnom. Bol som sa totiž objednať na STK a panko mi povedal ze si ju môžem spraviť v termíne a dat dolu nálepku. Na otázku či fizli nebudú môcť pokutovať za chýbajúcu nálepku na vozidle ktoré malo STK spravenu pred 1vym Júlom mi odpovedať nevedel. Je to taka blbina, ale vôbec by ma to neprekvapilo.


01.07.2021 9:55

Re: Odklad STK kvoli korone

SteweTT
 Turista 

Ikona

Re: RadoR6: To bolo prvé čo som sa pýtal. Odpoveď nevedeli. Napísať fízlom jedine... Ale mám ju tak skovanú že ju nieje takmer vidno tak to zatiaľ neriešim. Neviem ako to je v zahraničí, tam sa niečo lepí? Či zas sme boli viac aktívny ako bolo treba...


01.07.2021 11:54

Re: Odklad STK kvoli korone

matus
Darca Krvi  Edvenčr 

Ikona

na nejakom portáli bolo napísané, že nálepky dnešným dňom možno odstrániť.

Ale keďže neviem odkázať na zákon/vyhlášku, treba to brať s rezervou.


01.07.2021 12:11

Re: Odklad STK kvoli korone

w4tch0
 Turista 

Ikona

Tiez som niekde v novinach cital ze podla tej novely uz oragani nemaju vyzadovat tie nalepky pri kontrolach, takze sa mozu odstranit. Ale zakon som nestudoval.


01.07.2021 12:12

Re: Odklad STK kvoli korone

Kimlo
 Kávičkár 

Ikona

Re: w4tch0: Re: w4tch0: auto.sme.sk/c/22693648/nalepky-z-stk-definitivne-koncia...


01.07.2021 19:24

Re: Odklad STK kvoli korone

Ferdinand
 Kávičkár 

Ja som bol na STK a ten chlapcek mi napisal do lahkych zavad : "Tabulka s evidencnym cislom je prichytena k drziaku istiacou plastovou alebo kovovou paskou". :-O :-O :-O


01.07.2021 19:29

Re: Odklad STK kvoli korone

Nozdormu
 Kávičkár 

Ikona

Re: Ferdinand: a mal si ju prichytenu k drziaku istiacou plastovou alebo kovovou paskou? :-O :-O :-D :-D


02.07.2021 12:38

Re: Odklad STK kvoli korone

Ferdinand
 Kávičkár 

Ano mal a mam. dokonca dvomi plastovymi paskami. :-D


02.07.2021 18:04

Re: Odklad STK kvoli korone

Nozdormu
 Kávičkár 

Ikona

Re: Ferdinand: tak vidis :D chudak chlapcek ma okolo prdele 20 kamier na STK a keby ti to nenapisal tak mu tu jeho chlapcensku prdel natrhne nejaky farizej s pokutou ze nezapisanie chyby a/alebo rovno podzube celu STKacku a vtedy si chlapcek moze hladat novu robotu :-D :-D :-D


02.07.2021 18:45

Re: Odklad STK kvoli korone

Ferdinand
 Kávičkár 

Hej? Ano? A tie pasky su zavada na technickom stave motoroveho vozidla??? Ako ovplyvnuju tie pasky technicky stav vozidla ??? :-))) :-))) :-)))


02.07.2021 18:54

Re: Odklad STK kvoli korone

Nozdormu
 Kávičkár 

Ikona

Re: Ferdinand: ak mas naoriklad znacku uplne na konci motorky ako byva zvykom tak paska okolo ti prida mm na dlzke vozidla a nesedia rozmery :-O :-D :-D alebo nie som na to expert ale to moze posobit ze su tak uchytene pricom to ako ma byt uchytena znacka je presne napisane :D alebo tam proste mas nieco co tam mat nemas :-P :-D :-D :-D


02.07.2021 21:37

Re: Odklad STK kvoli korone

w4tch0
 Turista 

Ikona

Pasky prekryvaju ECV a tym mozu ovplyvnovat citatelnost. Preto sa to bere ako zavada. Mne minule dali na aute zavadu ze poskocena predna ecv. Bola zdeformovana a vyklepana naspat po nehode (pred 8mimi rokmi).


23.03.2022 19:44

Re: Odklad STK kvoli korone

Anton Horváth - Bjorni
 Kávičkár 

mal by som jednu otazku. netusite, kedze zas mame vyhlaseny vynimocny stav(aj ked teraz nie kvoli korone, ale kvoli vojne) , tak stale plati 3 mesacny odklad na STK? vdaka za odpoved

Dôvod úpravy: preklep

Upravené 1 krát. Naposledy upravil Bjorni (23.03.2022 19:45)


23.03.2022 19:56

Re: Odklad STK kvoli korone

barlac
 Jogurťák 

vojna na sk? >:-) ano bojujeme s tym co si tam dosadime. I-GRR


23.03.2022 20:21

Re: Odklad STK kvoli korone

SteweTT
 Turista 

Ikona

Re: Bjorni: Počas mimoriadnej situácie, výnimočného stavu alebo núdzového stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID-19 (ďalej len „krízová situácia“) sa prijal zákon č. 90/2020Z.z.,
Čiže myslím že nie... Najlepšie napísať mail na Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácii | Okresný úrad Trnava Kollárova 8 | 917 02 Trnava
tel.: 0335564416
Angelika.Martosova@minv.sk
;-)


23.03.2022 20:32

Re: Odklad STK kvoli korone

mariom
 Bahniak 

Pred 10 dňami som bol s autom a dostal som odpoveď že odklad je zrušený .


23.03.2022 20:52

Re: Odklad STK kvoli korone

barlac
 Jogurťák 

odklad trval do 25,2,22 po tom datume mas smolu. :'(


23.03.2022 20:54

Re: Odklad STK kvoli korone

egres2
 Bahniak 

Ikona

Treba čítať a hlavne rozumieť zneniu zákona.
Pre porozumenie.
Nie je to výnimočnom stave ale o mimoriadnej situácii.
Príklad.
Platnosť TK a EK máš 15.08.2021.
Platnosť sa podľa zákona predlžuje o 3 mesiace tzn. do :15.11.2021.


23.03.2022 21:57

Re: Odklad STK kvoli korone

Anton Horváth - Bjorni
 Kávičkár 

dakujem za info. isteze sa pytam s predstihom. termin mam 24.4. ale radsej som si to chcel overit. Navyse verim, ze to je info, ktora zauima aj ostatnych.


27.03.2022 18:05

Re: Odklad STK kvoli korone

copo
 Edvenčr 

Ikona

Odklad stale plati, nic nie je zrusene


27.03.2022 19:59

Re: Odklad STK kvoli korone

A z jakeho dovodu je stale platny odklad? Sak stkacky su otvorene, opatrenia uvolnene....


27.03.2022 21:54

Re: Odklad STK kvoli korone

egres2
 Bahniak 

Ikona

Odklad NIE je stále platný.
Odklad je posunutý LEN o TRI mesiace od dátumu povinnej TK a EK.
K dnešnému dátumu je neplatná TK a EK pre auto a motorku , ktoré mali termín 26.12.2021.


28.03.2022 6:52

Re: Odklad STK kvoli korone

Anton Horváth - Bjorni
 Kávičkár 

Re: egres2: Prepac, ale asi som sa zle vyjadril. Bol som na poslednej STK 22.4.2020.

Otazka je, ci odklad stale plati, takze platnost mojej STK je do 22.7.2022, alebo odkklad 3M uz neplati a ja si musim spravit STK v povodnom termine, teda do 22.4.2022.

Teda, ci je stale platny odklad 3M voci povodnemu terminu. Samozrejme, ze som neocakaval odklad na neurcito.

Ide o to, ze som mal pocit, ze odklad nebol viazany na koronavirus, ale na momoriadny stav a mimoriadny stav tu mame zas, aj ked tento krat nie kvoli korone, ale kvoli situacie na ukrajine.

Dôvod úpravy: preklep+doplnenie

Upravené 2 krát. Naposledy upravil Bjorni (28.03.2022 6:54)


28.03.2022 13:13

Re: Odklad STK kvoli korone

egres2
 Bahniak 

Ikona

Musíš si urobit TK do 22.07.2022. Do tej doby je TK platná.


28.03.2022 13:25

Re: Odklad STK kvoli korone

rgw
 Skútrista 

Odklad plati iba na SK, v zahranici dostanes pokutu


28.03.2022 14:06

Re: Odklad STK kvoli korone

Anton Horváth - Bjorni
 Kávičkár 

Re: rgw: To je dost podstatna poznamka. [dobre]


19.04.2022 11:58

Re: Odklad STK kvoli korone

SteweTT
 Turista 

Ikona

Pretože som nedostal odpoveď na e-mail z okresného úradu ohľadom predĺženej platnosti STK (idem s autom) tak som tam zavolal a pani na odbore cestnej dopravy mi potvrdila aktuálne platnú výnimku odkladu STK o 1 mesiac....


19.04.2022 15:38

Re: Odklad STK kvoli korone

egres2
 Bahniak 

Ikona

A zase klasika.
Paninka v úrade, kde sa riadi platnými zákonmi o nich vie veľké guľové.

§ 170b ods. 4 a 5 ustanovuje, že platnosť technickej kontroly pravidelnej, ktorá uplynie počas krízovej situácie, sa predlžuje o tri mesiace a tiež že platnosť emisnej kontroly pravidelnej, ktorá uplynie počas krízovej situácie, sa predlžuje o tri mesiace.


19.04.2022 16:54

Re: Odklad STK kvoli korone

Jeff
 Jogurťák 

Ikona

Re: SteweTT: Možno keby si nevypisoval kade-tade po okresných úradoch a napísal priamo na: <obcan@mindop.sk>, tak by si sa dostal ku kompetentnej odpovedi 8-)

Dôvod úpravy: písmenka

Upravené 1 krát. Naposledy upravil Jeff (19.04.2022 16:55)


19.04.2022 22:21

Re: Odklad STK kvoli korone

SteweTT
 Turista 

Ikona

Re: Jeff: Nuž vychádzal som z toho že pokutu za zmeškanú STK rieši okr. úrad, tak by mohli vedieť vocogo :-D ok dik


22.04.2022 6:40

Re: Odklad STK kvoli korone

Anton Horváth - Bjorni
 Kávičkár 

Ja som bol vcera na STK a pytal som sa ako je to s tym 3m odkladom. Povedali mi, ze:

V principe 3m odklad plati, ale nie uplne. To znamena, ze ak si z nejakeho dovodu nedam spravit TK hned, ale napriklad mesiac, alebo dva pockam a nepride mi ziadna pokuta. To znamena, ze okresny urad mi ju neposle.

Ale na druhej strane s takouto motorkou (autom) nemozem jazdit, lebo ked ma zastavia policajti a nemam platnu TK, tak mi daju pokutu. Rovnako je problem aj ked s takouto motorkou sposobim nehodu, lebo podla poistovne som na vozovke s nesposobylim vozidlom.

Takze automaticku pokutu nedostanem, ale jazdit nemozem.


22.04.2022 7:04

Re: Odklad STK kvoli korone

SteweTT
 Turista 

Ikona

To sú len reči stkciek, na sk žiadna pokuta, jednoducho je platnost predlžena podla zákona a hotovo


22.04.2022 7:13

Re: Odklad STK kvoli korone

barlac
 Jogurťák 

na slovensku je to tak,dezinforacie z kazdej strany. osobne stk nemam, policajt ma odstavil,dokonca biela ciapka (dopravak ). ani nemukol.vzal doklady a prelustrovali ma ,vratil,podakoval a poslal ma prec.
osobne som sa bol pytat aj na stk pracovisku,tam ma zaujimalo viac,keby bola sposobena nehoda co a ako. ze plati odklad je dany vyhlasenim a ze aj keby som bol ucastnikom d.n. tak vsetko ok.
ale aspon vidite ,ako to na sk cele funguje aka vlada,taky bordel. [zle] [ciel]


22.04.2022 11:53

Re: Odklad STK kvoli korone

Anton Horváth - Bjorni
 Kávičkár 

Re: barlac: JJ, ako sa hovory:
aký pán, taký krám

ale na slovensku skor :

Aká pani, také krámy.

Ale je to smutne, ze klucovy hraci, ktorych sa to tyka v tom vobec nemaju jasno


22.04.2022 17:21

Re: Odklad STK kvoli korone

egres2
 Bahniak 

Ikona

Zase drízdy trtkov s STK.
Zákon je jednoznačný.
Odo dňa skončenia platnosti TK a EK počas krízovej situácie ( tá je platná aj dnes) mám 3 mesace PLATNÚ TK aj EK.

Bjorny:
Prepáč ale vieš čítať a aj pochopiť písaný text?


§ 170b ods. 4 a 5 ustanovuje, že platnosť technickej kontroly pravidelnej, ktorá uplynie počas krízovej situácie, sa predlžuje o tri mesiace a tiež že platnosť emisnej kontroly pravidelnej, ktorá uplynie počas krízovej situácie, sa predlžuje o tri mesiace.


PLATNOSŤ.


22.04.2022 18:29

Re: Odklad STK kvoli korone

Jeff
 Jogurťák 

Ikona

Keď si prečítaš, čo je schopný popísať, musí ti byť úplne jasné, že že nie je a nemôže byť schopný pochopiť akýkoľvek písaný text.. :-~


25.04.2022 7:03

Re: Odklad STK kvoli korone

Anton Horváth - Bjorni
 Kávičkár 

Re: egres2: A preco by som nevedel?

To co pises je jasne a viem, ze si to tu uz popisal. Nepochybujem o tom, ze to tak je, ale...
1) To ze ty vies ako to je este neznamena, ze aj kompetentny vedia ako to je
2) Tu ide skor o to, ze kedze do celeho procesu su zahrnuty okresny urad (posiela pokuty, aj ked ty asi spravne), policia (niekedy uplne zbytocne buzeruje), poistovne (snazia sa akokolvek presunut svoje zavezky na inych). No a kedze nevies, ako je to jasne vsetkym zainteresovanym, tak si myslim, ze pre mna je jednoduchsie asi ist na tu TK v regulernom termine, ako si dodatocne v pripade nejakeho problemu robit este nervy aj s tym, aby som si hajil prava. Iste aj tebe je jasne, ze stres neposoby dobre na zdravie , tak radsej na tu TK idem, bo by ma neskor nejeblo.

Lebo iste sam dobre vies, ze hadka z blbcom je vycerpavajuca a nie vzdy stoji za to.


25.04.2022 11:24

Re: Odklad STK kvoli korone

Jeff
 Jogurťák 

Ikona

„Génius je člověk, který rozumí věcem, kterým jiní lidé nerozumí. Blbec je člověk, který nerozumí věcem, kterým ostatní lidé rozumí.“


25.04.2022 14:45

Re: Odklad STK kvoli korone

egres2
 Bahniak 

Ikona

bjorny:
A tu vidím hlavný problém v tom, že kompetentní na to serú, prtože slovač stiahne riť a skáče ako úradníci pískajú.
Ja som dostal ( február 2022) 2 x pokutu 165,-EUR s odôvodnením, že mi TK a EK skončila 15 augusta 2021 a že som bol na STK 18.októbra 2021. Poslal som im odpor aj z návrhom, že im za malý poplatok urobím školenie zo zákonov aby neobťažovali občanov z dôvodu neznalosti svojich pracovných povinností.


25.04.2022 23:12

Re: Odklad STK kvoli korone

w4tch0
 Turista 

Ikona

Kamarat ma u mna v garazi motorku ktorej skoncila STK/EK niekedy koncom septembra. Zatial mu nic nedoslo, tak som zvedavy ci a kedy mu nieco dojde. :D Registrovane to je v BA, Petrzalka. Tie "automaticke" pokuty posielaju z Okresnych uradov - Odboru cestnej dopravy a pozemnych komunikacii. Tak asi silno zalezi kde su ako dobre kvalifikovani a kompetentni konretni uradnici, pripadne aky velky backlog maju.

Vraj uz ju raz mal pol roka bez STK/EK este v davnych casoch pred koronou a nic mu nedoslo. [shake]


26.04.2022 7:39

Re: Odklad STK kvoli korone

RadoR6
 Kávičkár 

Ikona

Re: w4tch0: kamarat zije v zahranici, ma na SK moto ktora mala absolvovat prvu STK niekedy v Maji minuleho roku. S odkladom to mal tak do Augusta. Pocas odkladu tu bol ale nestihal to absolvovat. Moto v garazi pod plachtou a nic mu doteraz tiez neprislo.


26.04.2022 7:59

Re: Odklad STK kvoli korone

Kurnik...tu ani nezmyselne vyberanie pokut nefunguje poriadne... :-D


26.04.2022 10:58

STK po prihlaseni po docasnom odhlaseni

ombree
 Turista 

Ikona

Re: egres2: mam docasne odhlasene moto, teraz uz bez TK, ak ju znova prihlasim som od toho datumu 3 mesiace chraneny pred pokutou ? cakacia doba na stk je aj 2 mesiace a nerad by som tu pocuval reci o tom , ze sa mam prihlasit v predstihu atd. zaujima ma ta amnestia 3m. Dik


26.04.2022 12:26

Re: Odklad STK kvoli korone

matus
Darca Krvi  Edvenčr 

Ikona

Re: egres2: ak ti dali pokutu ako vravíš, podľa mňa orgán ti tú pokutu vystavenú neprávom neposlal preto, že by niečo objektívne opomenuli, alebo neboli informovaní o nejakej skutočnosti, ktorú pri rozhodnutí nemohli vedieť.
Pokutu ti poslali v príkrom rozpore s právom a dá sa povedať zámerne - nemohli nevedieť, že krajina je v krízovej situácii.

Moja otázka je, nie je takéto konanie úradníka porušením zákona? Napr § 326 - 1a Tr.z.?


26.04.2022 12:41

Re: Odklad STK kvoli korone

egres2
 Bahniak 

Ikona

matus:
Osobná zodpovednosť úradníkov je v zákonoch riešená veľmi vágne.
Tam je ťažko dokazovať úmysel.Obvykle to je posudzované ako neúmyselné opomenutie a úradnk môže dostať len nejakú pracovnú sankciu.

ombree:
Je to trochu na posúdenie. Na odhásené vozidla sa nevzťahuje povinnosť absolvovať pravidelnú TK a EK. Podľa mňa sa od dátumu opätovného prihlásenia počíta doba od platnej TK a EK po dátum odhlásenia.
Príklad. 1.1.2020 som odhlásil moto. TK bola platná do 1.11.2020. Moto som prihlásil 1.1.2022 a TK by mala platiť do 1.11.2022 + 3 mesiace ak bude v platnosti v jedenástom mesiaci mimoriadna situácia.


26.04.2022 12:57

Re: Odklad STK kvoli korone

matus
Darca Krvi  Edvenčr 

Ikona

Re: egres2: v prípade, že sa nejedná o úmysel sa nazdávam, že ide o hlbokú neznalosť a zadáva to dôvod pochybovať o odbornej spôsobilosti osoby, ktorá tú pokutu vydala (podpísala sa pod ňu)

Tým chcem povedať, že ako človek znalý práva by si mohol urobiť viac, ako sa len sťažovať vo svojej veci.
Ak nemáš vo svojom voľne čas, tak urobme to cez tvoj pracovný čas, povedz sumu a myslím že viacerí sa tu zložíme. Úradníkov treba jebať, inak sa tu nič nezmení.


26.04.2022 17:57

Re: Odklad STK kvoli korone

w4tch0
 Turista 

Ikona

Re: ombree Re: egres2: Podla mna docasne odhlasenie nijako neposuva koniec STK/EK odhlaseneho vozidla. Nemusis ju mat kym je vozidlo odhlasene, teda nepride ti pokuta, ale ak ti vyprsala pred pol rokom tak vozidlo je bez nej, a je jedno ci bolo posledny rok docasne odhlasene. Po opatovnom prihlaseni treba vykonat STK/EK do 7 dni.

Dôvod úpravy: Ombree pises o amnestii, ale to v zakone nie je. V zakone je, ze sa predlzuje platnost existujucej STK/EK o tri mesiace. Takze ak si mal STK/EK do napr. augusta 2021, tak sa ti predlzila do novembra 2021. Od vtedy mas vozidlo bez platnej STK/EK. A je jedno ze bolo odhlasene. Keby si ho chcel prihlasit tak najneskor do 7 dni po prihlaseni by si mal STK/EK absolvovat.

Upravené 1 krát. Naposledy upravil w4tch0 (26.04.2022 18:02)


26.04.2022 18:43

Re: Odklad STK kvoli korone

ombree
 Turista 

Ikona

Re: w4tch0: Re: egres2: chalani, nebude to nahodou 7dni + 3mesiace od znovuprihlasenia, to by mi davalo vacsiu logiku pocas trvania pandemie. D.


26.04.2022 19:07

Re: Odklad STK kvoli korone

egres2
 Bahniak 

Ikona

Tých 7 dní je v prípad neplatnej TK. Podľa zákona dočasne vyradené vozidlo nepodlieha povinnosti TK. pretože nie je v prevádzke. Tzn, že sa jeho technický stav nemôže meniť a podľa mňa sa platnosť počíta len počas doby v prevádzke.
To je ale len môj názor.


26.04.2022 19:32

Re: Odklad STK kvoli korone

w4tch0
 Turista 

Ikona

Re: egres2: Velmi strucne, nemas pravdu. STK/EK plati do datumu uvedeho na dokladoch co po absolvovani STK/EK dostanes. A teraz o tri mesiace dlhsie vdaka "corona vynimke". A docasne odhlasenie na tom nic nezmeni. Alebo este inak: vozidlo co nema platnu STK/EK sa neda docasne odhlasit (!!!) a tak zakonna lehota na vykonanie STK/EK do 7 dni po znovuprihlaseni je prave koli vozidlam ktorym vyprsali pocas odhlasenia :-)

Dôvod úpravy:
Re: ombree: ten odstavec zo zakona tu uz je viac krat odcitovany, ako si z neho vycital ten zaver ktory robis? Co ma alebo nema logiku je nepodstatne, podstatna je litera zakona.

P.S.: a technicky stav vozidla ktore nejazdi sa absolutne veru menit moze. Ci uz korozia, degradacia prevadzkovych kvapalin napr. brzdovej, degradacia gumovych casti ako hadic, pneumatik atd. :-)

Upravené 3 krát. Naposledy upravil w4tch0 (26.04.2022 19:46)


26.04.2022 20:39

Re: Odklad STK kvoli korone

egres2
 Bahniak 

Ikona

Ani pri odhlásení ani prihlásení nemusí mať platnú TK a EK.


26.04.2022 21:18

Re: Odklad STK kvoli korone

SO545
 Kávičkár 

Ikona

Re: w4tch0: Je to blud. Ako pise egres2.
Mam tak par veteranov ;-) akurat donedavna bolo pri predlzeni trosku obstrukcii...ale uz to ide v pohode aj predlzit. Ved to nieje zadara.

Policajti na DI su obcas mimo...a nielen obcas.


26.04.2022 23:56

Re: Odklad STK kvoli korone

w4tch0
 Turista 

Ikona

Myslim, ze davnejsie sa pri ziadosti o docasne vyradenie predkladal aj doklad o platnej STK. Je mozne ze to nejakou novelou uz zrusili ale je aj mozne, ze si to pletiem s inym ukonom. Pri opatovnom prihlasovani samozrejme platnu STK netreba, naco by tam inak bola ta 7 dnova lehota :-)

Kazdopadne na fakte, ze docasne vyradenie nepredlzuje platnost STK/EK vyradeneho vozidla o dobu trvania vyradenia, to nic nemeni.

Dôvod úpravy:

Upravené 1 krát. Naposledy upravil w4tch0 (26.04.2022 23:57)


27.04.2022 11:20

Re: Odklad STK kvoli korone

egres2
 Bahniak 

Ikona

matus:
Tým chcem povedať, že ako človek znalý práva by si mohol urobiť viac, ako sa len sťažovať vo svojej veci.
Ak nemáš vo svojom voľne čas, tak urobme to cez tvoj pracovný čas, povedz sumu a myslím že viacerí sa tu zložíme. Úradníkov treba jebať, inak sa tu nič nezmení.


Na to máme zákon o odškodnení pri nesprávnom úradnom postupe.
Najskôr musíš preukázať, že ti vznikla škoda.
Čo viem, tak 85% ťa naše súdy pošlú do kelu.
Potom len žalobu na Slovenskú republiku na medzinárodný súd.
Dlhé lakťe.


27.04.2022 13:18

Re: Odklad STK kvoli korone

Anton Horváth - Bjorni
 Kávičkár 

Re: egres2: Vyssie si mi napisal: "A tu vidím hlavný problém v tom, že kompetentní na to serú, prtože slovač stiahne riť a skáče ako úradníci pískajú."

a v podstate teraz pises "Najskôr musíš preukázať, že ti vznikla škoda.
Čo viem, tak 85% ťa naše súdy pošlú do kelu.
Potom len žalobu na Slovenskú republiku na medzinárodný súd.
Dlhé lakťe.."

Takze v podstate tiez zvolis lahsiu cestu (ktora nestoji tolko casu a tolko nervov, akurat na inej urovni. Ja uz pri tom kedy idem na TK a ty az pri tom, ze im odpises, ze nic nezaplatis a ze si v prave, ale dalej to uz neriesis.

Neber to prosim ako kritiku, len som poukazal na spolocne crty.


27.04.2022 14:34

Re: Odklad STK kvoli korone

matus
Darca Krvi  Edvenčr 

Ikona

Re: egres2: nechce sa mi veriť, že si môj príspevok nepochopil 8-)


27.04.2022 17:06

Re: Odklad STK kvoli korone

egres2
 Bahniak 

Ikona

Bjorni:
Ale ja som pokutu nezaplatil čiže som žiadnu škodu neutrpel takže to je s pohľadu práva konečná.
Ale poukázal som nadriadeným, že ich zamestnanci neovládajú zákony.

matús:
Niekedy neviem čítať medzi riadkami. :-(Pridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.

Harley-Davidson

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 225642 | Včera: 122062