Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Triumph

MZ 150 Chyba v TP - Diskusné fórum - Moto poradňa

Máte problém s Vaším strojom ? Skúste sa opýtať. Ostatní motorkári Vám možno budú vedieť poradiť.

Značky: Skúsenosti, Problém, Motor, Karburátor, Elektrika, Podvozok, Kolesá, Pneu, Brzdy, Olej, Administratíva.

Pravidlá správania sa na diskusnom fóre motoride.sk

Pridaj novú diskusiuMZ 150 Chyba v TP - Diskusné fórum - Moto poradňa

OO Zruš sledovanie Pridaj nový príspevok 
25.03.2020 11:35

MZ 150 Chyba v TP

Dobry den mam problem s mojou MZ 150. V TP su zle zapisane rozmery kolies. Potrebujem s nou ist na STK a neviem ci by tak presla. Na policii mi povedali ze to opravit nemozu lebo v okrese to nemaju a v inom okrese to tiez nemusia mat. Stary TP moze byt uz skartovany a pravdepodobne sa stala chyba pri jeho prepisovani. Poslali ma okresnu urad kde mi povedali ze but potrebujem navod na obsluhu s VIN cislom ktore sa samozrejme do navodov nepisalo, alebo doklad od vyrobcu alebo distributora o rozmeroch kolies. Vraj by mal byt na to niaky zastupca ale neviem nic take najst. Poradte mi co mam robit. Na STK sa ani nemozem ist opytat ci by s tym bol niaky problem lebo je vsetko zavrete.


25.03.2020 13:54

Re: MZ 150 Chyba v TP

Tomáš Hajduch - Awia
Darca Krvi  Edvenčr 
Správca
Ikona

No toto je super stav, chybu spravia oni a ty máš problémy... Nedávno som riešil Hondu tam problém nie je, importér ti papier vie vydať. V prípade MZ už asi nie.

Pohľadaj niekoho kto má rovnaku motorku a správne údaje. prípadne viac takých. a nech ti dajú kópiu techničáku.

Zoznam majiteľov nájdeš aj tu MZ ETZ 150 1988 v pravom stĺpci.


25.03.2020 15:29

Re: MZ 150 Chyba v TP

len aby im to stacilo


25.03.2020 22:28

Re: MZ 150 Chyba v TP

Pirrates
 Turista 

ved rozmery pneu su uvedene v katalogu [ MZ ETZ 150 1988 ] a na stk fakt rozmer pneu nikto nepozera pozera sa to ci nieje poskodena alebo aky ma hlboky vzor

Dôvod úpravy:

Upravené 1 krát. Naposledy upravil Pirrates (25.03.2020 22:30)


26.03.2020 12:04

Re: MZ 150 Chyba v TP

Ano viem ze tie rozmery su v tom ktalogu a v knizke na oblsuhu. Doniesol som im tam prefoteny stanu z navodu s rozmermi a povedala mi ze to musi byt original knizka a este aj s VIN cislom. Cez STK by to mohlo prejst ked to tak uz prechaza niekolko rokov ale istejsie by to bolo keby som to mal v TP spravne zapisane. Lebo dojdem na STK nespravim a budem musiet platit este aj pokutu ze mi prepadla STK lebo kym by som ten TP vybavil tak by prepadla.


26.03.2020 21:07

Re: MZ 150 Chyba v TP

Tomáš Hajduch - Awia
Darca Krvi  Edvenčr 
Správca
Ikona

Re: mkovac859: Preto ti vravím že skús dodať techničák s rovnakou motorkou označenie aj typ a správnymi údajmi. Výrobca už neexistuje ani jeho zástupca, kto by ty vystavil doklad. Techničák je ich oficial papier mali by ho uznať. Manuál je nič vytlačí si hocikto akýkoľvek.


27.03.2020 1:10

Re: MZ 150 Chyba v TP

Pirrates
 Turista 

Okresný úrad, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií, je ten urad ktory vydava technicke preukazy vozidiel NIE POLICIA

Okresný úrad si však pred vystavením duplikátu technického preukazu vozidla musí vyžiadať súhlas na vystavenie tohto duplikátu, a to priamo od Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky, a taktiež aj od štátneho dopravného úradu. V prípade, ak sa váš typ motorového vozidla nachádza v archíve schválení, na základe tohto dôkazu vám ministerstvo udelí súhlas na vystavenie duplikátu technického osvedčenia vozidla.

Podľa § 39 ods. 13 zákona č. 106/2018 Z. z. o prevádzke vozidiel v cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon č. 106/2018 Z. z.“) je osvedčenie o evidencii časť II neplatné, ak záznamy v ňom uvedené nezodpovedajú skutočnosti. Z tohto dôvodu, ak údaje uvedené v osvedčení o evidencii časť II sú chybné, tak je potrebné požiadať príslušný úrad o opravu technických údajov v osvedčení o evidencii časti II.

A. Oprava technických údajov v osvedčení o evidencii na okresnom úrade

Okresný úrad odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií podľa § 138 písm. a) desiateho bodu zákona č. 106/2018 Z. z. vykonáva zmeny údajov v osvedčení o evidencii časť II z dôvodu inej technickej zmeny na vozidle podľa § 37 zákona č. 106/2018 Z. z. Medzi inú technickú zmenu podľa § 41 písm. k) vyhlášky č. 131/2018 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti v oblasti schvaľovania vozidiel (ďalej len „vyhláška č. 131/2018 Z. z.“) patrí aj oprava nesprávnych technických údajov v osvedčení o evidencii časti II.

Návrh na opravu nesprávnych technických údajov v osvedčení o evidencii časti II podľa § 42 ods. 1 a 13 obsahuje:

identifikačné údaje navrhovateľa,
identifikačné údaje vozidla v rozsahu značka vozidla, obchodný názov vozidla, typ vozidla, variant typu vozidla a verzia variantu typu vozidla, druh vozidla, kategória vozidla, obchodné meno výrobcu vozidla, identifikačné číslo vozidla VIN a evidenčné číslo vozidla,
originál osvedčenia o evidencii časť I a časť II alebo originál technického osvedčenia vozidla v listinnej podobe; a to aj pri elektronickej komunikácii,
doklad preukazujúci správny technický údaj, medzi ktoré patrí potvrdenie výrobcu alebo zástupcu výrobcu vozidla o správnych údajoch, alebo potvrdenie výrobcu alebo zástupcu výrobcu vozidla s kópiu vystaveného osvedčenia o evidencii časti II alebo technického osvedčenia vozidla vystavené priamo výrobcom alebo zástupcom výrobcu.
O opravu je možné požiadať viacerými spôsobmi, pričom je potrebné doložiť viaceré doklady:

1. Oprava na základe potvrdenia výrobcu vozidla resp. zástupcu výrobcu

2. Oprava na základe protokolu o technickej kontrole vozidla

Pokiaľ pri technickej kontrole vozidla bolo vozidlo vyhodnotené, že zápis v dokladoch vozidla sa nezhoduje s údajmi na vozidle (na výrobnom štítku vozidla), tak v protokole o technickej kontrole vozidla kontrolný technik uvedie, správne údaje pre správny zápis údajov do osvedčenia o evidencii časť II.

3. Oprava na základe porovnania údajov na vozidle

Pokiaľ prevádzkovateľ vozidla alebo držiteľ vozidla pristaví vozidlo na porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi na vozidle (na výrobnom štítku vozidla), tak príslušný úrad si tieto údaje sám preverí a na základe vlastného zistenia opraví príslušné položky v osvedčení o evidencii časti II. Fotodokumentáciu resp. vlastné zistenia si príslušný úrad založí do spisu.


Dôvod úpravy:

Upravené 1 krát. Naposledy upravil Pirrates (27.03.2020 1:13)


27.03.2020 1:15

Re: MZ 150 Chyba v TP

Pirrates
 Turista 

takze treba ist normalne na STK a povedat technikovi co je vo veci oni maju databazu vsetkych schvalenych vozidiel a on ti moze dat ten protokol podla ktoreho ti opravia Osvedcenie o evidencii

alebo podla bodu 3 pristavit vozidlo priamo k uradu oni si to nafotia zistia a opravia
Dôvod úpravy:

Upravené 3 krát. Naposledy upravil Pirrates (27.03.2020 1:19)


31.03.2020 11:46

Re: MZ 150 Chyba v TP

Dakujem vam za pomoc. Skusim to tak urobit.Pridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.

Moto Morini

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2020 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 2962 | Včera: 198744