Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia


Diskusia Diskusia (0)

Stockholm - Turistické Informačné Centrum, Švédsko - Bod záujmu - Tip na Výlet

FaDe s "hŕstkou" letákov a brožúr, vľavo to presklenné je Turistické Informačné Centrum

Hlavné Turistické Infomačné Centrum sa v Stockholme narozdiel od Osla nachádza na takpovediac hlavnom námestí zvanom Kungsträdgarden, v pešej zóne. Okrem mapiek Stockholmu sa v ňom nachádzajú desiatky propagačných materiálov týkajúcich sa nielen Stockholmu ale aj celého Švédska a jednotlivých krajov.

Znovu odporúčam v prvom rade brožúrku, alebo lepšie povedané skôr až časopis "Camping in Sweden" kde sa okrem zoznamu všetkých kepmingov vo Švédsku a ich popisu nachádza aj mapa celého Švédska. Po dôkladnom poprezeraní všetkých možných letákov a brožúrok sa dajú nájsť aj mapy jednotlivých krajov a aj mapa okolia Stockholmu.

V brožúrkach o vyhliadkach loďou alebo poschodovým autobusom sa nachádzajú zjednodušené mapky Stockholmu s nákresmi významných historických ale aj moderných budov.

What's On Stockholm je brožúrka o kultúrnych podujatiach v Stockholme v ktorej je na poslednej strane tiež mapka centra Stockholmu a Stockholm Guide obsahuje veľa užitočných informácií o Stockholme vrátane mapky centra. Brožúrok a letákov je tu naozaj strašne veľa, treba si nájsť čo kto potrebuje (viď. foto) :o)))

Galéria:

Spomínané Divadlo na ulici Strömgatan
Námestie Kungsträdgarden, vľavo od fontány je Informačné Centrum
Stockholmská radnica

Detaily:

Stiahni si bod:

LOC súbor (*.loc) - pre rôzne GPS programy
KML súbor (*.kml) - pre Google Earth
Krajina:Švédsko
Región:Stockholm
Typ:Mesto
Pridal:FaDe 02.08.2006 (00:49)
Poloha:N 59.332 E 18.070
Približná poloha:nie
Čitatelia:11843
Povrch:asfalt

Prístup:

Ufff tak toto bude náročné opísať, ako sa k Informačnému Centru dostať...Z diaľnice E20 sledovať výjazd Stockholm Centrum, po prejdení automatického kamerového mýta (nezastavuje sa) sa stále držíme smer Centrum. Ideme popri vode po "Norr Mälarstrand" obchádzame veľkú tehlovú budovu - radnicu, prejdeme most, podjazd pod železničnou traťou. Prídeme na komplikovanú križovatku, držíme sa smer "Östermalm" alebo "Skeppsholmen". Pokračujeme po ulici "Strömgatan" a keď budeme mať po ľavej strane historickú budovu Divadla niekde v blízkosti zaparkujeme. A ideme pešo smerom od vody do centra mesta. Po ľavej strane veľkého námestia s parkom a fontánou sa nachádza Informačné Centrum.Druhou možnosťou je pokračovať po "Strömgatan" a za divadlom a námestím odbočiť na prvej možnej ulici doľava na "Kungsträdgardsgatan" obísť námestie po pravej strane a za námestím odbočiť doľava na "Hamngatan" a niekde zaparkovať. Turistické Informačné Centrum sa totižto nachádza na okraji námestia ďalej od vody čiže od "Strömgatan" a Divadla je to ešte asi 5 min. cesty pešo po námestí. Takto námestie obídeme a sme prakticky skoro pri Infromačnom Centre.Najlepšie je však navštíviť túto stránku stiahnuť si Stockholm Guide v .pdf formáte a na predposlednej strane je mapka centra Stockholmu s vyznačenými Informačnými Centrami.Zobrazenie Turistického Informačného Centra na mape Stockholmu.


Adresa, Kontakt:

Viacej Infomácii v článku: Nórsko - Švédsko, Oslo - Štokholm v časti o Stockholme.www.stockholmtown.se

Mapa: Zobraz miesta v okolí na Dynamickej Mape

Body v okolí:

Body vo vzdialenosti do 50 km. Zobraz body v okolí na mape.

Č.Názov:Typ:Vzdialenosť:
1.Vasamuseet - Stockholm, ŠvédskoMúzeum1.3 km V
Ducati-09-2019

Adamoto KTM

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2019 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 37387 | Včera: 166109