Pridaj aj ty článok o svojej motorke!

Úspech CFMOTO v Indonézii – 3. a 6. miesto v triede Moto3

Pridané: 24.03.2022 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4168 [Šport - MotoGP]

CFMOTO vstúpilo do triedy Moto3 len túto sezónu a prvé úspechy tímu sú tu. V poradí len 2. veľká cena bola pre CFMOTO PrüstelGP team doslova raketovým štartom.

V sobotu získal pole position Carlos Tatay #99 a 4. priečku Xavier Artigas #43. Títo jazdci nie sú v tejto triede nováčikovia. Nový tím CFMOTO PrüstelGP team im nalial do žíl novú vášeň a nedeľné preteky boli pre nich neskutočným potešením.

Nedeľa sa zapísala na Mandalike do dejín CFMOTO, pretože preteky skončili pre oboch pilotov priam až neskutočne. V ťažkých podmienkach si Carlos vybojoval 3. miesto a jeho tímový kolega Xavier 6. miesto. A nielen to, tím získal 3. miesto v hodnotení tímov.

CFMOTO Pruestel team, Xavier

Carlos Tatay: „Dal som na to 100 %! Práve som vstúpil do limitu na zelenú trať pre Long Lap a potom som chcel
len pódium a nesmierne som na tom pracoval. Tlačil som a predbiehal som ako sa dalo. Nabudúce chceme byť ešte lepší a budeme sa snažiť ešte viac.“

Xavier Artigas: „Bol to veľmi ťažký deň, veľmi horúci, ale s výsledkom som spokojný, pretože sme získali niekoľko
dobrých bodov a sme na 3. mieste v poradí tímov. Snažil som sa zostať viac vpredu, ale musel som tlačiť a nechcel som robiť chyby. Som šťastný. Z tejto pozície môžeme dosiahnuť ďaleko viac.“

Massimo Capanna – technický riaditeľ tímu: „To je presne ten výsledok, ktorý sme chceli dosiahnuť. Obaja jazdci na začiatku trochu strácali, ale počas pretekov sa dokázali dôsledne držať a v závere sa tlačiť dopredu. Po prvých dvoch pretekoch sme teraz 3. v celkovom hodnotení tímov, čo je fantastické pre CFMOTO, pre PrüstelGP a pre