Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

CFMOTO vstupuje do seriálu majstrovstiev sveta od 2022

 Zdieľať

Pridané: 08.11.2021 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1098 [Šport - MotoGP]

Majstrovstvá sveta cestných motocyklov - MotoGP je jednoznačne najprestížnejšia svetová súťaž okruhového športu.
Značka CFMOTO ako jedna z najdynamickejších značiek poslednej doby v kategórii motocyklov sa v sezóne 2022 priamo zúčastní v seriáli MotoGP a to s novým tímom v triede Moto3.

CFMOTO s podporou partnera Prüstel GP team do pretekov zaangažovalo dvoch pilotov v tejto triede a za riadidlami strojov budú sedieť Španieli Xavier Artigas a Carlos Tatay. Ani jeden z nich v tejto triede nie je žiaden nováčik.

Špeciál CFMOTO PRUSTEL GP TEAM
Špeciál CFMOTO PRUSTEL GP TEAM

Xavier Artigas – v r. 2019 v GP vo Valencii získal pódiové umiestnenie a predtým sa umiestnil v prvej trojke Red Bull MotoGP Rookies Cup. V r. 2021 dokončil celú svoju prvú sezónu v triede Moto3.
Carlos Tatay – ako bývalý šampión podniku Red Bull MotoGP Rookies Cup sa stal aj víťazom juniorských pretekov FIM CEV Junior World Championschips a tak v roku 2022 vstupuje do svojho 3. obdobia v Grand Prix.

Carlos Tatay a Xavier Artigas
Carlos Tatay a Xavier Artigas

Pretekárske okruhové stroje sú postavené na základe špeciálu KTM RC4, teda stroja, ktorý už triedu Moto3 vyhral. Tím tak bude ťažiť z inžinierskych a vývojových skúseností TOP technických partnerov.

Tím Prüstel GP team je profesionálny, rodinný tím so sídlom v Nemecku. Za posledných 5 rokov pôsobenia dosiahol víťazstva pre John McPheea a majstra sveta v r. 2020 – Albert Arenasa.

CFMOTO Racing Development Manager – Su Zhen: „Vstup do seriálu majstrovstiev sveta Grand Prix pre nás znamená nové dobrodružstvo, z ktorého sa veľmi tešíme. Sme vďační za silných partnerov akým je tím Prüstel GP team a preto vieme, že naše postavenie v seriáli Moto3 bude veľmi konkurencia schopné. Tešíme sa na začiatok Grand Prix a do budúcna sa pokúsime prísť i do iných medzinárodných pretekov. Zároveň dúfame že fanúšikovia, najmä tí v Číne budú naše pôsobenie sledovať.“

Prustel team: Zľava:  Carlos Tatay - Florian Prüstel - Xavier Artigas
Prustel team: Zľava: Carlos Tatay - Florian Prüstel - Xavier Artigas

Tímový manažér – Florian Prüstel: „Veľká vďaka CFMOTO. Sme hrdí, že Prüstel GP môže spolupracovať na tomto projekte. V dnešných zložitých časoch po celom svete a zložitých pre celý motošport, sme vďační že máme po svojom boku partnera, akým je CFMOTO. S týmto globálnym výrobcom budeme mať skvelú príležitosť priniesť pre značku tie najlepšie výsledky a tým aj mediálne zviditeľnenie.“

Pre CFMOTO to ale nie sú začiatky v cestnom športe: CFMOTO sa už zúčastnila rôznych domácich športových súťaží, a ako jedinú čínsku značku ju nájdete s fabrickým tímom aj na pretekoch v Isle of Man TT - NO LIMITS 2021 TWINS CHAMPIONSHIP. Tu sa objavila už v roku 2013.

Pridané: 08.11.2021 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2021 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 230518 | Včera: 224470