Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Šimon Jošt vyhral ME EMX Open 2021 v Lokti!

Pridané: 28.07.2021 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2663 [Šport - Motocross]

Vynikajúce výsledkov dosiahol tento víkend slovenský motokrosový reprezentant Šimon Jošt, ktorý si na motokrosovej trati v Lokti vybojoval cenné víťazstvo v seriáli majstrovstiev Európy triedy MX Open, ktoré sa islši spolu s motokrosovými majstrovstvami sveta a majstrovstvami sveta v motokrose žien.

V prvej finálovej jazde sa poradie neustále menilo. Jazdu vyhral Talian Davide De Bortoli, Šimon bol v cieli klasifikovaný na krásnom 5.mieste. Druhý slovenský jazdec štartujúci taktiež v triede MX Open Tomáš Kohút obsadil 12.miesto a mladý Jaroslav Katriňák pri svojej premiére v tomto európskom šampionáte skončil na 28.mieste.

ME EMX Open 2021 v Lokti

Po štarte druhého finále sa ujal vedenia De Bortoli, Jost sa postupne priblížil k druhému taktiež talianskému jazdcovi k Zontovi a mieril na druhé miesto. Na trati mohli diváci vidieť krásny súboj medzi našom Joštom a práve Zontim, ktorého na koniec Šimon Jošt predbehol. 8 minút a 2 kolá pred cieľom bol rozdiel medzi De Bortolim a Jostom 3,134 sekundy, ale o pár kôl neskôr mal De Bortoli pád a prišiel o vedenie, ktoré sa ujal práve náš Šimon Jošt a to si udržal až do cieľa. Druhý skončil Tim Koch z Nemecka a tretí Filippo Zonta z Talianska. Tomáš Kohút skončil na 13.mieste a Jaroslav Katriňák si oproti prvej jazde polepšil, skončil na 25.miesto.

Šimon Jošt si za svoje víťazstvo v druhej jazde a 5.miesto v prvej vybojoval v Lokti zaslúžené víťazstvo pred druhým Filippom Zontim a tretím Davide De Bortolim (obaja z Talianska). Tomáš Kohút, ktorý sa do motokrosového kolotoča vracia po dlhšej prestávke obsadil 13.priečku a Jaroslav Katriňák bol v LOkti klasifikovaný na 27.mieste.

Gratuľujeme!

Simon Jošt: „Nečakal som tento výsledok, ale každopádne sa veľmi teším. Celý deň som sa cítil dobre. V meranom tréningu som bol štvrtý a v prvej jazde som mal menší pád, nebol som schopný posunúť sa tam, kde som chcel a skončil som piaty. V druhej jazde som skutočne bojoval s kolenom, ktoré stále nie je stopercentné, a najmä na konci pretekov sa v tomto stave jazdilo ťažko. “

EMXOpen - Race 1: 1. Davide De Bortoli (ITA, Honda), 30:08.141; 2. Micha-Boy De Waal (NED, Husqvarna), +0:06.123; 3. Simone Croci (ITA, Husqvarna), +0:11.454; 4. Filippo Zonta (ITA, Honda), +0:14.820; 5. Simon Jost (SVK, KTM), +0:15.764; 6. Martin Krc (CZE, KTM), +0:17.031; 7. Martin Michek (CZE, KTM), +0:18.447; 8. Tim Koch (GER, Husqvarna), +0:30.214; 9. Nicolas Dercourt (FRA, Honda), +0:30.983; 10. Petr Michalec (CZE, Honda), +0:34.161; ....12. Tomáš Kohut (SVK, KTM) +0:35.885; ......28. Jaroslav Katriňák (SVK, KTM) + 1 kolo.

EMXOpen - Race 2 : 1. Simon Jost (SVK, KTM), 30:34.151; 2. Tim Koch (GER, Husqvarna), +0:03.871; 3. Filippo Zonta (ITA, Honda), +0:09.761; 4. Martin Michek (CZE, KTM), +0:14.491; 5. Nicolas Dercourt (FRA, Honda), +0:18.314; 6. Simone Croci (ITA, Husqvarna), +0:20.119; 7. Martin Krc (CZE, KTM), +0:22.864; 8. Tomasz Wysocki (POL, KTM), +0:26.258; 9. Petr Michalec (CZE, Honda), +0:28.605; 10. Davide De Bortoli (ITA, Honda), +0:38.324;...13. Tomáš Kohút (SVK, KTM) + 1:00.124; ....25.Jaroslav Katriňák (SVK, KTM) + 1kolo

EMXOpen - Overall Top 10 Classification: 1. Simon Jost (SVK, KTM), 41 points; 2. Filippo Zonta (ITA, HON), 38 p.; 3. Davide De Bortoli (ITA, HON), 36 p.; 4. Tim Koch (GER, HUS), 35 p.; 5. Simone Croci (ITA, HUS), 35 p.; 6. Martin Michek (CZE, KTM), 32 p.; 7. Martin Krc (CZE, KTM), 29 p.; 8. Nicolas Dercourt (FRA, HON), 28 p.; 9. Petr Michalec (CZE, HON), 23 p.; 10. Micha-Boy De Waal (NED, HUS), 22 p.; ...13. Tomáš Kohút )SVK, KTM) 17 points; ... 27. Jaroslav Katriňák (SVK, KTM) EMXOpen - Championship Top 10 Classification: 1. Davide De Bortoli (ITA, HON), 116 points; 2. Nicolas Dercourt (FRA, HON), 112 p.; 3. Simone Croci (ITA, HUS), 97 p.; 4. Filippo Zonta (ITA, HON), 88 p.; 5. Micha-Boy De Waal (NED, HUS), 85 p.; 6. Simeo Ubach (ESP, HUS), 61 p.; 7. Andero Lusbo (EST, HUS), 55 p.; 8. Jilani Cambré (BEL, YAM), 49 p.; 9. Kay Ebben (NED, KTM), 42 p.; 10. Simon Jost (SVK, KTM), 41 p.;

Pridané: 28.07.2021 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať