Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

V Ješkovej Vsi sa uzatvoril seriál MM SR v motokrose tried MX50/65/85/Ladies

Pridané: 01.10.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2594 [Šport - Motocross]

Počas uplynulej soboty 14.9.2019 sa na motokrosovej trati v Ješkovej Vsi uskutočnilo finálové
podujatie tohtoročného seriálu MM SR v motokrose mládeže a žien.

Na motokrosovej trati Ješková Ves - Brody sa rozhodlo o poradí medzinárodných majstrovstiev SR v mládežníckych triedach MX50, MX65, MX85 a ženskej triede MX Ladies. Okrem majstrovských kategórii si prišli do Ješkovej Vsi zajazdiť i jazdci veteránskych a hobby tried vo voľnom preteku.

Za krásneho slnečného počasia sa na štartovú rampu postavilo dokopy 39 mladých motokrosových nádejí - z toho 32 detí a 7 žien. Ako sme v úvode spomenuli, na uvedenom podujatí mali možnosť zajazdiť si vo voľnom preteku i "veteráni" (MX4, MX4+) a "hobíci" (MX1hobby, MX2hobby). Organizátor OŠK AMK Veľký Klíž sa postaral o výbornú organizáciu preteku a motokrosová trať bola pripravená na výbornú, čo si vyslúžilo aj pochvalu od jazdcov.

V kategórii s najmenšou kubatúrou a najmladšími jazdcami - MX50 - si najlepšie počínal slovenský jazdec Maxim Zimmerman, ktorý dokázal zvíťaziť v oboch rozjazdách. Za sebou nechal na druhom mieste Josefa Vrtala z Čiech a tretí skončil opäť Slovák Denis Tekeľ. Toto isté poradie platí i pre konečné hodnotenie seriálu sezóny 2019: 1. Maxim Zimmerman (188 b), 2. Josef Vrtal (175 b), 3. Denis Tekeľ (163 b).

Trieda MX65 nemala až takého jasného víťaza. O víťazovi rozhodla až druhá rozjazda a po súčte bodov si prvenstvo z Ješkovej Vsi odniesol český jazdec Jakub Zahradník (jazdiaci s licenciou SMF). Na druhom mieste sa napokon umiestnil Zsombor Horváth z Maďarska a bronzová priečka patrila Samkovi Chovaníkovi (SVK). Titul v tejto triede získal prvý menovaný - Jakub Zahradník (221 b), vicemajstrom sa stal Samuel Kurňava (SVK, 182 b) a na treťom mieste skončil Samuel Chovaník (167 b).

V triede MX85 zvíťazil v Ješkovej Vsi Ľubomír Galandák (SVK) pred druhým Martinom Chripkom (SVK, s licenciou ČR) a tretím Tomášom Kytkom (SVK). Šampiónom tejto kategórie sa napriek 6. miestu v Ješkovej Vsi stal Tomáš Zimek (CZE, lic. SMF, 197 b), strieborná priečka patrí Ľubomírovi Galandákovi (188 b) a na bronzovej priečke sa umiestnil Martin Chripko (161 b).

Medzi ženami sa o titul majsterky SR bojovalo celú sezónu. Lili Gál z Maďarska a minuloročná šampiónka Nina Bullová bojovali o každý jeden bod počas končiacej športovej sezóny 2019 o čom svedčí aj fakt, že na prvom mieste sa striedali takmer na každom podujatí seriálu. V Ješkovej Vsi však lepšie zajazdila a prvenstvo získala Lili a tak sa po súčte bodov stala i medzinárodnou majsterkou SR. Nina sa v Ješkovej Vsi umiestnila na druhom mieste a stala sa vicemajsterkou triedy MX Ladies. Na treťom mieste dojazdila Eva Bunová, ktorej tak isto patrí i tretie miesto v konečnom hodnotení seriálu.

Kompletné výsledky z podujatia ako i konečné poradie seriálu nájdete na tomto odkaze.

Podujatie sa zaobišlo bez zranení a tak dali jazdci a jazdkyne krásnu pomyselnú bodku za seriálom Medzinárodných majstrovstiev SR 2019 v triedach MX50, MX65, MX85 a MX Ladies.

Pridané: 01.10.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať