Pridaj aj ty článok o svojej motorke!

Víťazom 56. Zlatej prilby SNP 2019 sa stal slovinský jazdec Matic Ivačič

Pridané: 29.08.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2188 [Šport - Plochá dráha]

V nedeľu 25.8.2019 napísala história Zlatej Prilby svoju ďalšiu kapitolu, tentokrát päťdesiatu šiestu. Najstaršie motoristické podujatie ponúklo množstvo zaujímavých súbojov a nie raz až do posledného metra pred cieľom...

Podujatie bolo pod záštitou predsedu vlády SR a nakoniec sa uskutočnilo aj pod jeho osobným dohľadom. Pán Peter Pellegrini, aj napriek mnohým povinnostiam, sa ho osobne aj celého zúčastnil a pred podujatím si prezrel aj depo motocyklov, kde vyspovedal pána Zdena Vaculíka, bývalého plochodrážneho jazdca, otca nášho najúspešnejšieho jazdca Martina Vaculíka a zároveň aj starého otca mladého Davida Pacalaja.

56. Zlatá Prilba SNP 2019 - Žarnovica

Podujatie sa začalo tradične vystúpením mažoretiek a dychovej hudby a po predstavení hlavných aktérov začali súboje o drahocenné body, ktoré zabezpečujú postup do semifinálových rozjázd. O vyrovnanosti štartovej listiny svedčí aj fakt, že o prvom až treťom mieste po kvalifikačných jazdách nakoniec rozhodoval žreb. Žrebom sa okrem toho určovalo aj 5. a 6. miesto a aj síce nepostupové, ale predsa 11. a 12. miesto.

Tohtoročné semifinálové jazdy boli bez slovenskej účasti, aj keď nechýbalo veľa, lebo na 9. až 12. mieste bola bodová rovnosť. Nakoniec od postupu Davida Pacalaja a Jakuba Valkoviča delili len vyhraté jazdy Nicolasa Vicentiho a Marcela Kajzera. A tak David Pacalaj na základe žrebu skončil na 11. mieste, Jakub Valkovič na 12. mieste, Michal Tomka mal o bod menej , len 7, a skončil nakoniec na 13. mieste, tu treba spomenúť že Michal išiel svoje prvé preteky po dlhodobej prestávke spôsobenej vážnym zranením. Posledný slovenský zástupca Ján Mihálik skončil na celkovom 16. mieste so 4 bodmi.

Finálová jazda, ktorá sa jazdí so šiestimi pretekármi na šesť kôl, mala trojnásobné zastúpenie pretekármi z Českej republiky a po jednom zo Slovinska, Poľska a Talianska. Ani trojnásobná šanca nebola premenená naplno a na najvyšší stupienok sa nakoniec postavil slovinský pretekár Matic Ivačič, až potom ho nasledovali českí pretekári z druhého miesta Ján Kvěch a z tretieho Ondřej Smetana. Celkom štvrtý skončil poľský veterán Stanislav Burza, piaty taliansky zástupca Nicolas Vicentin a šiesty Zdeněk Holub z Českej republiky.