Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Hodnotenie: (11 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (16)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pripravuje sa mapa Slovensko na motocykli 2019 - aj ty môžeš rozhodnúť čo v nej bude a vyhrať!

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 19.08.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 11218 [Novinky - Predstavujeme]

Po troch rokoch prichádza bubo008 a jeho vydavateľstvo s novou motorkárskou mapou Slovensko na motocykli. Čo sa udialo od vydania maľovanej motomapy Slovensko na dvoch kolesách? Najväčšia novinka je, že motorkárska mapa „dospela“ a z maľovanej sa stala plnohodnotná motomapa.

Nominované body a trasy

Nominované body a trasy zoradené podľa počtu hlasov si môžeš pozrieť tu: Body a trasy nominované do Motomapy 2019.

Mapa Slovensko na motocykli 2019 obalka

Stalo sa to vďaka tomu, že vydavateľstvo CBS získalo legendárnu značku slovenských máp VKÚ Harmanec. Nový titul preto prichádza na známych automapových podkladoch tradičného slovenského výrobcu.

Motomapa v mierke 1:450 000 zobrazuje na jednom mapovom liste celé Slovensko, čo je ideálne na prehľadné plánovanie trasy, aj na orientáciu, keď už ste na ceste. Poskladaná sa pritom ľahko vojde do každého tankvaku či batohu.

Čo sa nezmenilo? To najpodstatnejšie: že je vytváraná motorkármi pre motorkárov. Vydavateľstvo sa medzičasom rozšírilo o ďalšieho motocestovateľa (Dušan Hein), ale predovšetkým sa opäť obracia na všetkých bikerov a bikerky, aby spoločnými silami pripravili informačne bohatú a užitočnú mapu pre všetkých, ktorí brázdia Slovensko na dvoch (či troch) kolesách.

mapa servis ukazka1
mapa servis ukazka2
mapa zvyraznena cesta ukazka1
mapa zvyraznena cesta ukazka2

Mali by v nej nájsť nielen zaujímavé miesta, kde sa oplatí vyklopiť bočák kvôli miestnej zaujímavosti či atraktívnemu výhľadu, ale aj úseky ciest na pekné jazdenie. Okrem toho tiež hotely a motely, motoresty, reštaurácie či pohostinstvá, kde sú motorkári vítaní. Kde nájdu okrem dobrého a bezpečného parkovania hlavne priateľské prostredie, v ktorom si môžu bez problémov dobiť telefón alebo trebárs aj vysušiť zmoknuté veci. Samozrejmosťou by malo byť vyznačenie miest, kde bikeri nájdu motoservisy či pneuservisy s vybavením a sortimentom pre motocykle. A to hlavne tie, ktoré schopné v prípade potreby zabezpečiť napríklad odvoz motorky či pomôcť bez ohľadu na deň v týždni.

Všetky tieto informácie máte práve vy, ktorí jazdíte po slovenských cestách a najlepšie poznáte svoj kraj, jeho zákutia, záruty, podniky. Ozvite sa a pridajte ruku k motorkárskemu dielu, ktoré pomôže slovenským aj zahraničným cestovateľom v jednej stope ukázať a spoznať Slovensko ako krajinu motorkárov.

Ako prispieť do mapy a vyhrať:

Ako každý rok pri tvorbe tejto mapy budeme čerpať asi z najlepšej databázy moto zaujímavostí - ktorú tvoria samotní motorkári, teda zdrojom budú: Tipy na výlety a trasy na motoride.sk.

Ak teda chceš na mape mať miesto, ktoré si myslíš že tam musí byť, tak ho do databázy pridaj! (ak tam samozrejme už nie je) Ty najlepšie poznáš svoje okolie a možno aj miesta, ktoré nie sú notoricky známe. Najaktívnejších prispievateľov oceníme - získajú priamo túto mapu a knihu.

Okrem pridávania môžeš do mapy aj navrhnúť - nominovať miesta, ktoré už v databáze sú. Pri každom mieste zo Slovenska už nájdeš tlačidlo na pridanie nominácie. Spomedzi všetkých hlasujúcich budeme žrebovať ďalších výhercov:

Nominuj miesta ktoré by v  mape Slovensko na motocykli nemali chýbať!
Nominuj miesta ktoré by v mape Slovensko na motocykli nemali chýbať!

Nominované body a trasy

Nominované body a trasy zoradené podľa počtu hlasov si môžeš pozrieť tu: Body a trasy nominované do Motomapy 2019.

Súťaž

Pridávanie nových miest a tiež hlasovanie bude prebiehať v mesiacoch august až október 2018. Ak sa zapojíš, môžeš vyhrať!

  • 10 najaktívnejších prispievateľov - tí, ktorí pridajú najviac nových tipov, bodov alebo trás, získajú - mapu Slovensko na motocykli 2019 a knihu MotoTuláci
  • zo všetkých hlasujúcich budeme žrebovať ďalších výhercov, ktorí získajú ceny ako:
  • knihu z edície Slovensko z neba
  • vstupenky do Slovenského múzea máp v Kynceľovej
  • ceny od redakcie motoride.sk a ďalších partnerov

Pridané: 19.08.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (11 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (16)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Adamoto KTM

chopperstyle-07-2019

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2019 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 137350 | Včera: 224654