Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Pridaj aj ty èlánok o svojej motorke!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

MM SR Enduro Lišov 2018

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 28.04.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1258 [Šport - Enduro]

V dňoch 21. a 22. apríla sa uskutočnilo druhé podujatie seriálu enduro a countrycross, keď sa v obci Lišov neďaleko kúpeľov Dudince konalo prvé podujatie Enduro v sezóne 2018.

V Lišove nadobúdajú preteky Enduro tradíciu a miestna lokalita patrí medzi jednu z tratí, kam sa pretekári radi vracajú. Tento rok sa do pretekov prihlásilo 263 pretekárov, z čoho bolo 62 účastníkov z Maďarska, ktorí popri našich MM SR odjazdili v Lišove vlastný maďarský šampionát. Oba súťažné dni boli rozdelené, pre enduro netradične na dva štarty. Dovolila to hlavne kratšia dĺžka okruhu, ktorý trval približne 50 minút. Zahrnuté v ňom boli dva merané testy, ktoré najlepším pretekárom trvali približne 4 až 7 minút. Testy sa jazdili sčasti na lúke a z časti po lese, kde na pretekárov čakali technické a náročné pasáže. Vyjazdili sa drážky, korene a kamene, ktoré v každom kole robili terén náročnejším. Nechýbal prejazd cez kaňon, kde si prišli na svoje najmä diváci, ale tiež aj pasáže v blate s vyjazdenými hlbokými drážkami. Pretekári štartujúci v prvom rannom štarte o 8:00 hod. odjazdili tri kolá a pretekári v druhom štarte o 12:30 odjazdili kolá štyri. V nedeľu sa počet kôl upravil pre druhú výkonnostnú triedu zo štyroch na tri.

MM SR Enduro Lišov 2018
MM SR Enduro Lišov 2018

Najrýchlejším na trati v Lišove bol počas oboch dní náš slovenský reprezentant Thomas Hostinský (SVK), ktorý predviedol perfektnú jazdu a vytvoril si tak vlastný závod. Na všetkých testoch dominoval a svoje zručnosti pretavil vo víťazstvo v triede MM SR E2 a tiež aj v absolútnom hodnotení.

V triede MM SR E1 zvíťazil Tomáš Zboran (SVK), no o víťazstve rozhodol po rovnakom súčte bodov až lepší výsledok z druhého dňa, keď mu perfektne konkuroval Jakub Zahustel (SVK), ktorý sa musel uspokojiť „len„ s víťazstvom v triede MM SR Junior. V triede MM SR E3 zvíťazil Miroslav Ševela, ktorý bral prvé miesta v triede počas oboch dní.

MM SR Enduro Lišov 2018
MM SR Enduro Lišov 2018

Medzi ženami bol tentokrát súboj vyrovnaný a o víťazke rozhodol rovnako lepší výsledok z druhého dňa, ktorý hral v prospech Kataríny Juríčkovej (SVK), ktorá sa stala víťazkou svojej kategórie podujatia v Lišove.

Medzi najmladšími v triede MM SR Dorast si s konkurenciou poradil výborne Miroslav Madigár (SVK), ktorý zvíťazil. V triede MM SR Kadet si po tesných súbojoch vyjazdil prvenstvo Marek Vierik (SVK).
V triede Slovenský pohár E1 zvíťazil Martin Smatana (SVK), v triede Slovenský pohár E2 zvíťazil Peter Kollár (SVK) a v triede Slovenský pohár E3 triumfoval Erik Maringa (SVK).

MM SR Enduro Lišov 2018
MM SR Enduro Lišov 2018

V triede Hobby E1 si z Lišova prvé miesto odniesol Ján Mário Chutko (SVK), v triede Hobby E2 zvíťazil Michal Adamík (SVK) a v triede Hobby E3 zvíťazil Erik Siklienka (SVK).

V triede regional zvíťazil Karol Hubka (SVK), v triede MM SR Veterán zvíťazil Martin Gottvald (CZE) a medzi najstaršími účastníkmi v triede Superveterán zvíťazil Květoslav Kovář (CZE).
Súťaž tímov vyhral Extrém moto team v zložení: Ján Holota, Martin Kužel, Zlatko Novosád, Jaroslav Štrbek (všetci SVK).

MM SR Enduro Lišov 2018
MM SR Enduro Lišov 2018

Celé podujatie v Lišove sa nieslo v priateľskom duchu a pretekári si aj vďaka peknému počasiu môhli užiť kvalitne pripravenú súťaž, za čo patrí veľké poďakovanie Jánovi Krátkemu a všetkým ľuďom z CORTO team Banská Štiavnica, ktorí pomáhali s prípravami.

Sezóna MM SR Enduro a Country cross SMF pokračuje 5. a 6. mája 2018 podujatím Enduro v Brezne.

Zdroj: SMF Text/foto: Jaroslav Gažo

Pridané: 28.04.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Živé sledovanie Dakar 2019::

» Dakar 2019 - 9. etapa

16:44 - Tak a jazdcov máme v cieli, etapové víťazstvo si pripísal Michael Metge na Shercu, 2. Daniel Nosiglia a tretí Pablo Quintanilla ale len 1 s pred Matthias Walkner a Toby Price čo znamená že celkové poradie TOP3 sa meniť nebude a zostáva v poradí: Toby Price, Pablo Quintanilla, Matthias Walkner.

» Sleduj našich aj na Africa Eco Race 2019

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Adamoto KTM

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2019 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 280429 | Včera: 160201