Predposledný trial šampionátu SMF 2017 - Vieska-Bezdedov

Pridané: 26.07.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3035 [Šport - Trial]

Seriál medzinárodných majstrovstiev Slovenska v triale pokračoval uplynulý víkend tretím podujatím vo Vieske-Bezdedov. Organizátorský Trial Klub Kamikadze pripravil pre priaznivcov "šlapačiek" veľmi krásny športový víkend plný zaujímavých súbojov na vynikajúcej trati a priateľských stretnutí trialových jazdcov zo Slovenska, ČR, Poľska a z Lotyšska.

Tento rok sa vo Vieske konal už tretí ročník MM SR v triale a tím z Trial Klubu Kamikadze ho opäť zvládol na výbornú. Pár dní pred podujatím však hrozilo, že bude súťaž zrušená. Usporiadatelia riešili krízovú situáciu, pretože dvaja hlavní organizátori boli zranení, čo vážne narušilo prípravy. Našli sa však obetaví kamaráti, ktorí celú situáciu zachránili a v konečnom dôsledku boli trate tretieho ročníka pripravené na vysokej úrovni. Riaditeľ súťaže Ľuboš Gurín vysvetľuje: „Brat, ako hlavný organizátor, mal kvôli súťaži z práce týždeň dovolenku, ale tesne pred ňou ho zrazilo auto. Namiesto prípravy súťaže si tak týždeň odležal v nemocnici. Našťastie nám pomohli ďalší členovia rodiny a kamaráti, bez ich pričinenia by som bol nútený akciu na poslednú chvíľu zrušiť."

Ďalší z organizátorov sa zranil ešte predtým a na príprave trate pracoval so zlomenou nohou. K samotnej trati Milan Gurín dodáva: „Snažili sme sa sekcie stavať tak, aby neboli nebezpečné, aby si bez obáv zajazdili aj jazdci nižších výkonnostných kategórií. Jednoducho, aby to bolo hlavne pre jazdcov, aby si všetci užili."

Na štart sa v sobotu postavilo až 51 súťažiacich zo Slovenska, ČR, Poľska a Lotyšska. Súťaž začínala dvoma detskými kategóriami – do 7 a nad 7 rokov. Detí sa nazbieralo až 12 z 3 krajín. Mnohé z nich po odjazdení svojej juniorskej súťaže pokračovali aj spolu s „dospelákmi“ v kategórii Hobby. Slová organizátorov sa potvrdili a trať pre kategórie menej skúsených jazdcov bola dobre zjazdná, takže si mladíci mohli užiť aj súperenie s dospelými. Naopak, sekcie pre lepších jazdcov boli technicky poriadne náročné. V najvyššej kategórii „A" bol jediný slovenský zástupca Vladimír Kothay z Nitry, súpermi mu bola súrodenecká dvojica Niks a Arvis Alksnis z Lotyšska. Nášmu reprezentantovi sa podarilo dvakrát zvíťaziť, druhý bol po oba dni Niks, tretí Arvis. Vlado Kothay sa k trati v nedeľu vyjadril: „Dnes už je to trochu vyjazdené, takže je to lepšie, ale včera to bolo poriadne náročné."

Na svoje si mohli prísť aj enduráci, pre ktorých boli určené zjednodušené sekcie vhodné aj pre enduro motocykle. Pre divákov bol okrem stánku s občerstvením pripravený aj sprievodný program, po hlavnej súťaži nasledovala populárna jazda do strmého vrchu. V sobotu v tejto disciplíne jazdili trialisti, v nedeľu enduráci. U divákov táto extrémna jazda do kopca opäť zožala veľký úspech.

V nedeľu nechýbala ani tombola, takže víťazili nielen jazdci, ale aj diváci. Partii Trial Klubu Kamikadze sa do tretice podarilo zorganizovať veľmi vydarenú súťaž, ktorej s výnimkou dvoch krátkych prehánok prialo aj počasie.

Posledné podujatie tohtoročného seriálu medzinárodných majstrovstiev Slovenska v triale bude podujatie v Zbore cez víkend 19. a 20. augusta, a to opäť pod organizačnou taktovkou Trial klubu Kamikadze.

Text a foto: Peter Lovíšek a FB