ME enduro 2016 v Lotyšsku s trojicou jazdcov SMF – Zboran, Haviar, Gottvald

Pridané: 02.08.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2402 [Šport - Enduro]

V lotyšskom meste Ogre sa cez víkend uskutočnilo tretie podujatie 4-dielneho seriálu majstrovstiev Európy enduro. Na podujatí štartovali traja jazdci s licenciou SMF a to Tomáš Zboran – Junior E1, Marek Haviar- Senior E1 a Martin Gottvald – český jazdec s lic.SMF, ktorý štartoval v kat. veterán.

Šampionát sa uskutočnil na veľmi náročnej pieskovej trati, ktorá bola po oba súťažné dni po prívalových dažďoch veľmi bahnitá, dokonca v nedeľu v poslednom kole sa objavili i bahnité diery, v ktorých viacerí jazdci zostali na chvíľu „prilepení“ a tým stratili drahocenný čas.

S nástrahami trate v Ogre si najlepšie poradil český jazdec Jaromír Romančík, ktorý zvíťazil v absolútnom poradí bez rozdielu triedy v sobotu i v nedeľu a bol víťazom i triedy senior E2 v oba dni.

Absolutný víťaz bez rozdielu tried - Jaromír Romančík - ME enduro 2016 v Lotyšsku

V triede Junior E1, kde štartoval i náš Tomáš Zboran zvíťazil v sobotu i v nedeľu taliansky jazdec Matteo Rossi. Tomáš, ktorý štartoval na takomto medzinárodnom podujatí po dlhšej prestávke zapríčinenej zraneným kolenom obsadil v sobotu 12. a v nedeľu 10.priečku. Tomášovi sa podarilo posunúť v priebežnom hodnotení šampionátu danej triedy o dve priečky a po Lotyšsku je na peknom 6.mieste medzi Juniormi E1.

V triede Senior E1 v sobotu zvíťazil Guido Conforti z Talianska a v nedeľu holandský jazdec Thierry Pittens. V tejto triede štartoval i Marek Haviar, ktorý v sobotu skončil na peknom piatom mieste, avšak v nedeľu pre technické problémy pretek nedokončil. Napriek týmto problémom sa aj Marek v hodnotení ME posunul na priebežné 8.miesto.

Tretí nástupca SMF na šampionáte, skúsený Martin Gottvald, štartoval v kategórii veterán a skončil po oba dni na druhom mieste za víťazom Sebastianom Krywultom z Poľska. Martin je v priebežnom poradí ME pre posledným podujatím v Holandsku taktiež na druhom mieste so stratou 17 bodov na vedúceho Krywulta.

Záverečné podujatie tohtoročného seriálu ME enduro sa uskutoční 28.-29.10.2016 v Holandsku.

Kompletné výsledky z podujatia v Ogre i priebežné poradie ME nájdete na stránke: www.fim-europe.eu/events/247

Pridané: 02.08.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať