SMX CUP 2014 Veľké Uherce návrat Martina Kohúta vo veľkom štýle

Pridané: 09.07.2014 Autor: radkaMazak
Čitatelia: 4327 [Šport - Motocross]

Piate a zároveň predposledné podujatie slovenského motokrosového šampionátu 2014 sa uskutočnilo neďaleko v nedeľu 6.7.2014 vo Veľkých Uherciach. Napriek tomu, že organizátor z Motoklubu Veľké Uherce mal plné ruky práce s bojom proti suchu a prachu, boli odjazdené všetky finálové jazdy jednotlivých tried a jazdci si tak mohli pripísať ďalšie body do priebežného hodnotenia seriálu.

Jiří Čepelák a Martin Kohút – radosť pozerať

Veľké Uherce si mnohí zapamätajú ako comeback Martina Kohúta (SMX Team), ktorý mal pauzu kvôli zranenému kolenu a ktorý skončil v MX1 na prvom mieste po pekných súbojoch s tímovým kolegom Jiřím Čepelákom (SMX team). V prvej jazde mal Jiří zlý štart a tak sa mu ušlo až 4. miesto, no v druhej jazde si s Martinom pozíciu prvého niekoľkokrát vymenili, ale aj tak to víťazne skončilo pre Martina. Prvá finálová jazda sa odohrala pod suverénnou taktovkou Mareka Sukupa (Sportgroup CZ Racing 99), ktorý začal holeshot-om a do konca pred seba nikoho nepustil. Konečné poradie teda tvorili: Martin Kohút na prvom, Marek Sukup na druhom a Jiří Čepelák na treťom mieste. „Som naozaj veľmi rád, že som si mohol zajazdiť s Martinom. Jeho comeback je dobrá správa pre všetkých, čo majú radi poriadne „závodenie“. Želám mu, aby sa vyliečil úplne a jazdil na plno.“ povedal na stupienku víťazov Jiří Čepelák.

SMX CUP 2014 Veľké Uherce  MX2: 1. M. Kohút, 2. M. Sukup, 3. J. Čepelák
SMX CUP 2014 Veľké Uherce MX2: 1. M. Kohút, 2. M. Sukup, 3. J. Čepelák

Huggecz kraľoval MX2-ke

Z Maďarska meral cestu do Veľkých Uheriec mladý Erik Huggecz (Motoman Team), aby vyhral kvalifikáciu a potom potrápil Tomáša Šimka (SMX team), ktorý si brúsil zuby na víťazstvo. Prvú finálovú jazdu suverénne vyhral Tomáš Šimko, no v tej druhej kondične nestačil a dopredu sa dostal Erik. Víťazne to skončilo teda pre Erika Huggecza, druhým bol Tomáš Šimko trojicu dopĺňal Richard Šikyňa (MX Slovakia).

SMX CUP 2014 Veľké Uherce  MX2: 1. Erik Huggecz, 2. T. Šimko, 3. R. Šikyňa
SMX CUP 2014 Veľké Uherce MX2: 1. Erik Huggecz, 2. T. Šimko, 3. R. Šikyňa

Vladimír Zavadetsky a Petr Dokoupil ako víťazi MX4+ a MX4.

Zatiaľ čo kategória MX4 mala jednoznačného víťaza oboch finálových jázd, teda Petra Dokoupila (KRTZ team), medzi jazdcami MX4+ sa musel Ukrajinec Vladimír Zavadetsky poriadne snažiť aby pokoril Štefana Juráša, ktorý zvíťazil v prvej finálovej jazdne, no v druhej na Vladimíra nestačil. V triede MX4 skončil na druhom mieste Ivan Černý a tretí bol Kvetoslav Lacko. V kategórii nad 50 rokov prvenstvo patrilo ukrajinskému jazdcovi pred druhým Štefanom Jurášom a tretím Františkom Prílepkom

SMX CUP 2014 Veľké Uherce  MX4: 1. P. Dokoupil, 2. I.Černý, 3. K. Lacko
SMX CUP 2014 Veľké Uherce MX4: 1. P. Dokoupil, 2. I.Černý, 3. K. Lacko

SMX CUP 2014 Veľké Uherce  MX4+: 1. V. Zavadetsky, 2. Š. Juráš, 3. F. Prílepok
SMX CUP 2014 Veľké Uherce MX4+: 1. V. Zavadetsky, 2. Š. Juráš, 3. F. Prílepok

Kohútovci na koni ( MX2 Junior)

Nedeľa v Veľkých Uherciach znamenala dve prvenstvá pre bratov Kohútovcov. Bol to Tomáš Kohnút (SMX team), kto dal dvakrát holeshot, no dvakrát sa musel urputne snažiť, aby si svoje miesto uchránil pred Denisom Polášom, z čoho sa mu to podarilo len raz, v druhej finálovej jazde. Aj tak stál na stupienku víťazov nad Denisom a ako tretí sa umiestnil Pavol Repčák.

SMX CUP 2014 Veľké Uherce MX2 Junior: 1. T. Kohút, 2. D. Poláš, 3. P. Repčák

Snaživí MX85-kári

Poradie prvých troch bolo rovnaké v prvej aj v druhej finálovej jazde a teda aj na bedni. Dvakrát výborný štart to bol pre Šimona Jošta (Osička – Pfeil MX Team), ktorý si vzdal zároveň aj víťazstvo. So strieborným pohárom odchádzal z Veľkých Uheriec Jozef Posluch (Popper Racing team) a s bronzovým Jaroslav Dubóczi (MAXX Sport club Slovakia).

Atmosféra tohto šampionátu sa v areáli Vinohrad niesla i v duchu osláv 50. výročia činnosti Motoklubu Veľké Uherce. Počas programu boli plaketami odmenení mnohí činovníci motoklubu, ktorí sa nemalou mierou pričinili k dlhoročnému aktívnemu, fungovaniu klubu.

O to, kto sa stane majstrom Slovenka pre rok 2014 v jednotlivých kategóriách rozhodne posledné podujatie, ktoré sa uskutoční v Beckove koncom augusta, 31.8.2014.

Text: Radka K. Mazáková

Pridané: 09.07.2014 Autor: radkaMazak Zdieľať