Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Motozem

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Víťazom 67. Motokrosu národov 2013 je tím z Belgicka

 Zdieľať

Pridané: 04.10.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3537 [Šport - Motocross]

V nedeľu 29. septembra 2013 sa v nemeckom meste Teutschenthal konalo jedno z najočakávanejších motokrosových podujatí roka 2013 - 67. ročník Motokrosu národov. Podujatie prebehlo za vysokej diváckej účasti, štartovalo 40 tímov z celého sveta.

Víťazom Motokrosu národov 2013 sa stal tím z Belgicka, za ktorým sa na druhom mieste umiestnili Američania a tretiu priečku obsadil taliansky tím. Obhajca titulu Nemecko sa umiestnil na 7. mieste aj napriek tomu, že jazdci Roczen a Nágl podali vynikajúce výkony. Vo finálových jazdách sa nedarilo 3. nominovanému jazdcovi Ulrichovi.

Slovenský tím pozostávajúci z jazdcov Jakub Hruška, Michal Novocký a Tomáš Šimko, sa ako tím, spomedzi 40 zúčastnených krajín, umiestnili v celkovom poradí na 35. mieste. Bohužiaľ výsledok z týchto pretekov MXoN nám ukázal na akej jazdeckej úrovni je dnešný slovenský motokros. Aj keď na Slovensku dosahujú jazdci vynikajúce výsledky, v porovnaní so svetovou konkurenciou je to neporovnateľné!

Jediné čo môžeme urobiť pre tento šport je to, že sa budeme viac venovať a podporovať juniorských jazdcov, dostať ich za pomoci bývalých slovenských reprezentantov na určitú kvalitnú jazdeckú úroveň. Títo mladí jazdci počas juniorského obdobia majú dosť možností preukázať svoje kvality na rôznych medzinárodných juniorských podujatiach. Ak uspejú počas juniorského obdobia a budú podávať vynikajúce výkony majú možnosť, že si ich všimne nejaký tím a zoberie si ich pod svoje krídla. Tu začína nová kapitola mladého jazdca, ktorý sa musí zmieriť s tým, že ak chce podávať nie dobré ale vynikajúce výkony, musí žiť, bývať a trénovať aj mimo domova. Musí spolupracovať s tímom, ktorý je zložený z kvalitných manažérov, mechanikov a jazdcov. Takýto tím mu zabezpečí servis na dosiahnutie maximálneho jazdeckého výkonu.

Spôsob ako dostať tento šport na vrcholovú úroveň na domácej pôde je veľmi komplikovaný. Na Slovensku máme viac jazdcov, ktorí sa zameriavajú vykonávať tento šport amatérskym spôsobom - „hobby“. Máme jazdcov, ktorí berú tento šport vážne, zúčastňujú sa aj medzinárodných pretekov v Čechách a v okolitých krajinách, ale aj napriek tomu to nestačí, aby sa zaradili do popredia k špičkovým jazdcom v motokrose.

Pre našich chlapcov to bola česť zúčastniť sa na takom svetovom podujatí akým je Motokros národov. Táto skúsenosť im určite prinesie veľa pozitív do ich budúceho motokrosového života.

Budúci rok sa môžeme tešiť na ďalší ročník Motokrosu národov, ktorý sa bude konať v Lotyšsku. Veríme, že účasť slovenského tímu na tom podujatí bude úspešnejšia ako tohtoročná v nemeckom Teutschenthale.

Text: Jozef Drozda; Foto: Youthstream

Pridané: 04.10.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač
Moto Guzzi

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2022 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 144557 | Včera: 170652