Jazdci z tímu MX Slovakia na stupni víťazov aj v českých Víceniciach

Pridané: 16.09.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2903 [Šport - Motocross]

Prvú septembrovú sobotu sa mladí motokrosoví jazdci stretli vo Víceniciach na podujatí „Inter Mistrovství České republiky 2013“. Okrem českej a slovenskej špičky sa pretekov zúčastnili aj jazdci z Poľska, Rakúska a Francúzska.

Slovenské farby hájili aj reprezentanti tímu MX Slovakia. V triede MX85 sa na štart postavili Jaroslav Antalič s Tomášom Kohútom a Richard Šikyňa pretekal v triede MX2 junior.

Jaroslav Antalič - V oboch jazdách finišoval ako piaty, čo mu nakoniec vynieslo v celkovom hodnotení pretekov 4. miesto. Pódiové umiestnenie mu ušlo iba o kúsok, keď mu tri kolá pred koncom druhej jazdy potrebné body „vyfúkol“ ďalší slovenský jazdec Šimon Jošt. Špecifikom týchto pretekov boli nefunkčné čipy časomiery v tréningoch a tiež v kvalifikačných jazdách.

Problémy s čipom som mal na voľnom tréningu a nanešťastie aj v kvalifikácii. Preto som ju prakticky celú odjazdil bez informácií o časoch. Problém bol v tom, že môj prístroj síce fungoval, ale záznam sa nezobrazoval na tom správnom monitore usporiadateľov. Vyriešilo sa to až v samotnom závere kvalifikácie a bol z toho 6. najlepší čas.

V prvej jazde som pokazil štart. Ocitol som sa na 5. mieste. Ostatní mi trochu utiekli a nedokázal som sa už na nich dotiahnuť a prepracovať na lepšiu pozíciu. Preto som viac menej celé preteky odjazdil na 5. priečke. Druhé preteky pre mňa začali lepšie. Jeden a pol kola som jazdil tretí, no klesol som na štvrtú priečku. Tri kolá pred koncom ma predbehol Šimon Jošt a tak som došiel do cieľa rovnako ako v prvej jazde, na 5. mieste.

Bol som skutočne veľmi tesne od stupňov víťazov. No aj tak u mňa z celého dňa prevládajú pozitívne pocity. Umiestnenie však teraz u mňa nehrá dôležitú úlohu. Mám radosť z jazdy a pomaly sa zlepšujem. Významnejšie to bude budúci víkend, keď ma čakajú ďalšie preteky medzinárodného českého „majstráku“.

Tomáš Kohút - Aj čip na motorke Tomáša Kohúta mal problémy so správnym fungovaním. Ku koncu kvalifikácie sa organizátorom podarilo problém vyriešiť a na štartovaciu rampu nastupoval so štvrtým najlepším časom. Po 2. a 3. mieste v jednotlivých jazdách nakoniec v celkovom hodnotení obsadil konečné 2. miesto.

Štart prvej jazdy som mal výborný. Dostal som sa na čelo, ale už v prvej zákrute ma predbehol Poliak Chetnicki. V ďalšom priebehu sa predo mňa dostal aj Jakub Terešák. Poliakovi však nevydržala motorka, takže som sa dostal späť na druhé miesto a takto som došiel aj do cieľa. V druhej jazde sme sa zase naháňali s Chetnickim a Terešákom. Nakoniec som došiel tretí. S celkovým umiestnením som samozrejme spokojný.

Išlo sa mi výborne. Veľmi sa mi páčila aj trať, na ktorej sa jazdilo. Bola výborne pripravená. Jazdu som si skutočne užíval a za striebro som preto rád.

Richard Šikyňa – v kategórii Richarda Šikyňu sa na štart 125-károv postavilo 8 pretekárov spolu s ďalšími 14 jazdcami na štvortaktných „250-kách“. Všetci patria k absolútnej českej a slovenskej špičke. Mladý Slovák sa umiestnil na konečnom 3. mieste. Problémy s čipmi ho obišli, o to viac starostí mu narobila vadná zapaľovacia sviečka. Na trať sa stihol vrátiť v závere meraného tréningu a bol z toho 4. najlepší čas.

Trať je podľa mňa najkrajšia a najlepšia v celom Česku a Slovensku. Pre mňa nebola úplne nová, pretože som tu už bol minulý rok, ale organizátori ju oproti vlaňajšku trochu upravili.

V prvej jazde mi štart veľmi nevyšiel, ale hneď v zákrute tam bol pád a mne sa to podarilo dobre obísť, čím som sa dostal na 4. miesto v „250-kách“ Zavesil som sa za jedného jazdca a asi v 20 minúte keď som ho chcel predbehnúť, som príliš stlačil prednú brzdu a spadol som. Dosť dlho mi trvalo, kým som sa vyhrabal, pretože sa mi zapichli riadidlá. To mi už viacerí ušli a preto som skončil 10., ale 4. medzi „125-kami“. V druhej jazde som bol dosť vzadu. Mal som však pred sebou Denisa Poláša a s ním som sa dlho naháňal. Potom však spadol a ja som sa už začal doťahovať na ďalšieho jazdca predo mnou. Nakoniec som došiel do cieľa nalepený na jeho zadnom kolese, 3. v „125-kách“.

S celkovým umiestnením som určite spokojný. V „125-kách“ vlastne iba začínam a je to túto sezónu moje prvé pódiové umiestnenie v Čechách. To by som však nedosiahol bez ľudí v tíme, na čele s Petrom Kolekom a trénerom Miroslavom Kučírekom. Samozrejme bez ochoty rodičov by som to robiť nemohol.

Pridané: 16.09.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať