Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Pridaj aj ty cestopis!

  [Verzia pre tlač] Tlač

Hliníkové kufre Zega Pro2 - ďalší krok v evolúcii spoľahlivého transportu batožiny

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 27.09.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3662 [Novinky - PR článok]

Pokiaľ ide o skutočne spoľahlivý transport batožiny, väčšina cestovateľov siahne práve po hliníkových kufroch z dielne Touratech. Hliníkové kufre Zega Pro2 sú ďalším krokom k dokonalosti v tejto oblasti.

Práve hliníkové kufre sú produktom, ktorý má stabilné miesto v ponuke značky Touratech a aj vďaka tomu ich vývoj napreduje stále vpred. Kufre Zega stáli prakticky pri vzniku firmy Touratech. Skonštruoval a otestoval ich sám Herbert Schwarz, zakladateľ Touratech-u, na svojich cestách naprieč celým svetom. Niet preto divu, že kufre Zega boli a sú naďalej zdokonaľované a prispôsobované pre cestovateľov každého druhu. Najnovšia generácia pevných, masívnych a pritom moderne vyzerajúcich kufrov, z dielní Touratech, nesie názov Zega Pro2.

Hliníkové kufre Zega Pro2 sú postavené pre jazdcov zdolávajúcich rôzne cesty a trasy na tomto svete. Ponúkajú optimálne vlastnosti vhodné pre diaľkových cestovateľov, pričom sa pri ich vývoji kládol dôraz na maximálnu jednoduchosť ich použitia. Kufre Zega Pro2 nie sú len akýmsi faceliftom v ponuke hliníkových kufrov, Zega Pro2 to je nová generácia hliníkových kufrov značky Touratech.

Hliníkové kufre Zega Pro2 v sebe kombinujú vynikajúce vlastnosti dosiahnuté pri konštrukcii kufrov Zega Pro, avšak prinášajú mnoho nových detailov využiteľných hlavne pri každodennom používaní na cestách za dobrodružstvom na motocykli.

Vylepšenia na kufroch Zega Pro2

Na hliníkových kufroch Zega Pro2 oproti predchádzajúcemu modelu Zega Pro nájdeme už v základe nasledujúce vylepšenia:

Základná vekmi overená konštrukcia ostáva zachovaná

Netreba sa však obávať toho, že by hliníkové kufre Zega Pro2 stratili čo i len kúsok z famóznej masívnej konštrukcie, ktorú si mnoho cestovateľov pochvaľovalo práve pri kufroch Zega Pro. Hliníkové kufre Zega Pro2 sú vyrábané strojovo, čo zaručuje maximálnu možnú presnosť pri ich konštruovaní. Veko kufra tak vždy presne dosadá na samotné telo kufra, pričom sú kufre na 100% vodotesné. Rezanie, zváranie a ohýbanie častí kufrov Zega Pro2 je teda v réžii presných, počítačom riadených strojov. Hliníkové kufre Zega Pro2 sú teda unifikované, čo znamená, že ak stratíte (alebo zničíte) napríklad veko, nové bude sedieť presne tak isto, ako to staré.

Hliníkové kufre Zega Pro2 sa vyrábajú z pevného leteckého duralu a majú zaoblené rohy, čím sa zvyšuje ich pevnosť. Rohy kufrov Zega Pro2 sú naviac chránené plastovými dielmi, ktoré sa pri poškodení dajú jednoducho vymeniť. Tvar plôch hliníkových kufrov Zega Pro2 zabezpečuje maximálnu odolnosť voči poškodeniu, no po pôsobení abnormálnej sily je možné zdeštruované časti vyklepať do stavu, kedy sú kufre aj naďalej schopné dokončiť svoju úlohu na expedícii vedúcej kamkoľvek.

Veko hliníkových kufrov Zega Pro2 je vybavené aj dodatočnými úchytmi pre prídavnú batožinu. Úchyty sú však umiestnené tak, aby nevadili pri používaní kufrov Zega Pro2 napríklad ako stoličiek, či stolčekov. Unikátny je aj systém uzatvárania veka kufrov Zega Pro2. Veko je vďaka nemu možné odklápať buď to na jednu alebo druhú stranu, pričom je tu stále možnosť veko úplne odobrať. Systém je geniálne jednoduchý a ľahko sa ovláda.

Generálny riaditeľ Touratechu Jochen Schanz vraví, že ergonómia ovládania kufrov Zega Pro2 jednou rukou a ich praktickosť, spoločne s nekompromisnou odolnosťou a pevnosťou, boli hlavnými kritériami pri vývoji hliníkových kufrov Zega Pro2.

Pozrime sa teda detailne na vylepšenia zapracované do konštrukcie novej generácie hliníkových kufrov Zega Pro2

Praktické pevné držadlo z textílie na veku kufra: Ak si po dlhom dni na cestách chcete vziať svoje kufre do izby, držadlo na veku kufra z tvrdej textílie sa ukáže ako veľmi užitočná vec. Držadlo je dostatočne pevné, no na rozdiel od tvrdých plastových držadiel nebude nikdy zavadzať ak budete chcieť na vrchol veka umiestniť prídavnú batožinu.

Optimalizovaný ventilačný systém kufra: Systém chráni kufre hlavne pred vznikom podtlaku, ktorý vzniká pri jazdách vo vysokých nadmorských výškach. Ak ste kufor nabalili a uzavreli v malej nadmorskej výške a neskôr vystúpili vyššie, napríklad na vrchol niektorého z Alpských priesmykov, mohlo sa vplyvom zmeny atmosférického tlaku stať, že sa kufor ťažko otváral. Hliníkové kufre Zega Pro2 sú preto vybavené systémom ventilácie zabraňujúcemu vzniku spomenutého problému.

Inovovaný systém tesnenia medzi telom a vekom kufra: Zmena v systéme tesnenia má dodať kufrom väčšiu celkovú tuhosť a dokonale zabrániť prenikaniu vlhkosti do kufrov. Táto dôležitá a najviac namáhaná časť kufrov Zega Pro2 je naviac individuálne testovaná pri skompletizovaní každého kufra v továrni. Inovovaný systém tesnenia má ďalej v kombinácii s unikátnym systémom uzatvárania veka zabezpečiť to, že sa už viac nebudete musieť starať o presné prikladanie veka k telu kufra.

Patentovaný rýchloupínací systém kufrov k nosným rámom: Najvýraznejšou novinkou na hliníkových kufroch novej generácie Zega Pro2 je bezpochyby patentovaný rýchloupínací systém kufrov k nosným rámom. Tento systém je možné uchytiť o všetky nosné rámy Touratech. Kompatibilita so staršími nosnými rámami je zabezpečená vďaka nastaviteľnej hornej lište rýchloupínacieho systému. Ten je naviac vybavený aj tlmičom vibrácií úchytov. Výhoda patentovaného rýchloupínacieho systému tkvie v jednoduchom zacvakovaní systému na nosné rámy. Mechanizmus sa ovláda zvonku, čo znamená, že už viac nie je nutné otvárať kufor a vyberať z neho veci von, pokiaľ budete chcieť kufor zložiť z motocykla. Nasadenie a odobratie aj plne naložených hliníkových kufrov Zega Pro2 je preto hračka. Inovatívny patentovaný rýchloupínací systém je vyrobený z odolnej nerezovej ocele so samostatným zamykaním a upevňovacími mechanizmami a zabezpečuje jednoduché ovládanie jedinou rukou pomocou páky. Hliníkové kufre Zega Pro2 tak budú aj za extrémnych podmienok vždy pevne uchytené o nosné rámy. Systém uchytenia hliníkových kufrov Zega Pro2 je uzamykateľný a má tiež bezpečnostnú poistku pre ešte väčšiu bezpečnosť.

Integrované montážne piny pre držiaky príslušenstva Touratech: Ďalšou novinkou na hliníkových kufroch Zega Pro2 je, že na nich nájdeme upevňovacie čapy pre držiaky pre príslušenstvo Touratech. Upevňovacie čapy sú umiestnené na oboch stranách každého tela hliníkových kufrov Zega Pro2. Čapy uľahčujú pripojenie napr. malej bandasky, fliaš s nápojmi alebo lekárničky na steny kufrov Zega Pro2. Nosné platne pre príslušenstvo Touratech sú na hliníkových kufroch Zega Pro2 uchytené tak, že ich nie je možné demontovať, pokiaľ nie je kufor odomknutý. Oproti predchádzajúcej generácii sú tak chránené proti odcudzeniu. Hrany kovových dielov sú naviac chránené plastom, aby sa zabránilo predretiu upínacích pásov či popruhov.

Obľúbené veľkosti naďalej v ponuke

Hliníkové kufre Zega Pro2 sú k dispozícii vo veľkostiach 31, 38 a 45 litrov v troch rôznych prevedeniach povrchovej úpravy. Zega Pro2 si tak môžete zadovážiť bez povrchovej úpravy alebo v eloxovanej úprave vo farbách strieborná (označenie zega Pro2 A-S) a čierna (označenie Zega Pro2 A-Black). Pri kufroch s eloxovanou úpravou povrchu vzniká na všetkých plochách, aj vnútorných, mikrovrstva pevného materiálu chrániaceho kufre Zega Pro2 pred poškriabaním a zabraňuje zašpineniu vecí oterom o steny kufra.

Nová generácia hliníkových kufrov Zega Pro2 vďaka svojim inováciám prináša pre cestovateľov to najlepšie, čo sa transportu batožiny týka. Kufre Zega Pro2 budú odolným a vždy slúžiacim pomocníkom na cestách. Bez pochýb o nich možno povedať, že sú momentálne najdokonalejším náčiním pre transport batožiny na motocykloch.

Viac sa dočítate na www.touratech.sk/ZegaPro2
Ponuku hliníkových kufrov Touratech nájdete po kliknutí na nasledujúci odkaz www.shop.touratech.sk/vybavenie-motocykla/hlinikove-kufre

Pridané: 27.09.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

UM motorcycles

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2020 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 139119 | Včera: 242973