Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Motozem

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Motokrosový víkend v Holandsku - Slováci na prvom podujatí MS 2013 – MX1, MX2, MX3 a MXW

 Zdieľať

Pridané: 04.04.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3947 [Šport - Motocross]

Počas veľkonočného víkendu pokračoval, po dvoch úspešných podujatiach Grand Prix v Katare a Thajsku, seriál majstrovstiev sveta v motokrose tried MX1,MX2 tretím podujatím v Holandsku.

Rovnako ako v minulom roku Valkenswaard hostil nie len jazdcov tried GP, t.j. MX1 a MX2 ale tiež účastníkov prvého podujatia seriálu FIM majstrovstiev sveta triedy MX3 a MS v motokrose žien.

V rámci Grand Prix Holandsko sa po prvý krát v Európe predstavila aj nová forma tzv. vyčkávacej zóny – waiting zone, ktorá je umiestnená za štartovou rampou. Druhé poschodie "Skyboxu" je určené pre VIP hostí, ktorí takto môžu vidieť štart z jedinečnej perspektívy, rovnako ako na pódiu pre dekorovanie víťazov, ktoré je začlenené do štruktúry Skyboxu ( viď foto).

 Skybox
Skybox

 Pohľad zo SkyBoxu
Pohľad zo SkyBoxu

Po veľmi chladnom počasí v prvom dni vo Valkenswaarde vyšlo slnko a tak štartujúci jazdci ponúkli bohatej diváckej návštevnosti skvelé športové zápolenie jazdcov jednotlivých tried MS v motokrose.

V triede MX1 sa presadili favoriti. Zvíťazil úradujúci majster sveta a víťaz GP Holandska od roku 2010 Antonio Cairoli ( ITA), pred druhým Kenom de Dyckerom z Belgicka a tretím Jevgeninom Bobrishevom z Ruska.

Pre radosť holandských priaznivcov motokrosu v triede MX2 víťazstvami v oboch finálových jazdách suverénne vyhral domáci, holandský jazdec zvíťazil Jeffrey Herlings, ktorý je po troch podujatiach seriálu MS i vedúcim jazdcom danej triedy Striebornú priečku si vo Valkenswaarde vybojoval Jordi Tixier z Franzúzska a bronz získal Jake Nicholls z Veľkej Británie.

Vo finálových jazdách si prvenstvo v triede MX3 vyjazdil Gert Krestinov z Estónska pred druhým Filipom Neugebauerom z ČR a tretím Mike Krasom z Holandska.

V štartovom poli MS MX3 boli i dvaja Slováci Martin Kohút (št.č.105) a Tomáš Šimko (št.č.50) jazdci nového slovenského tímu Slovakia MX profi team. Martinovi Kohútovi v konečnom súčte dvoch finálových jázd, keď obsadil v prvej jazde 25. a v druhej 28.miesto, patrí 29.miesto. Tomáš Šimko dojazdil len prvú jazdu a to na 27.mieste a v záverečnom hodnotení je na 37.mieste.

 Martin Kohút
Martin Kohút

 Tomáš Šimko
Tomáš Šimko

Medzi ženami bolo poradie v oboch finálových jazdách, t.j. i v konečnom hodnotení rovnaké. Zvíťazila úradujúca majsterka sveta Chiara Fontanesi z Talianska pre Meghan Kat Rutledge z Austrálie a Natalie Kane z Írska.

Výsledky ako GP Holandska a MS sú zverejnené na stránke: www.motocrossmx1.com

Foto: Youthstrem - www.motocrossmx1.com/gallery/default.aspx?aid=1728

Zdroj: SMF.

Pridané: 04.04.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2022 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 140227 | Včera: 182480