Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (5)  [Verzia pre tlač] Tlač

Mokrý a chladný víkend IDM v Oscherslebene, Černý priebežne štvrtý

Pridané: 16.05.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2396 [Šport - Cestné Motocykle]

Prvý májový víkend 5. - 6. 5. 2012 sa na nemeckom okruhu Motorsport Arena Oschersleben, odohralo II. kolo seriálu medzinárodných majstrovstiev Nemecka cestných pretekov motocyklov.

Jaro Černý sa na tento okruh vrátil po roku, pre Martina Durdíka to bola premiéra. Piatočné voľné tréningy prebehli ešte za príjemného počasia. Jaro sa rýchlo dostal do tempa a zaradil sa medzi najrýchlejších jazdcov superšportov. V sobotu sa počasie výrazne zmenilo. Dážď a chlad ovplyvnili podmienky na trati a prispeli k mnohým kritickým situáciám a pádom. Bohužiaľ pády sa postavili do cesty i našim jazdcom.

V 1. meranom tréningu Jaro išiel k zemi už v treťom kole. Odniesla si to ľavá strana motocykla. Do druhého tréningu mechanici stihli motocykel pripraviť. Černý v ňom jazdil časy na hranici prvej desiatky. Tréning bol ukončený predčasne červeným svetlom. Bohužiaľ pád v poslednom kole zaznamenal i náš jazdec a na štarte mu patrilo 12.miesto. Mechanici mali opäť plné ruky práce aby motocykel pripravili na podvečerné preteky.

Jaro mal dobrý štart a v prvom kole sa posunul o niekoľko priečok. Celý pretek si počínal dobre, istou jazdou si vybojoval 6. miesto a dôležité body do celkového hodnotenia. V nedeľu sa na Jarovi prejavili následky predchádzajúcich dvoch pádov. Mal veľké bolesti a do preteku nastupoval s veľkým sebazaprením. V preteku sa pohyboval v skupine okolo 10. miesta, no po 12. kole bol pretek pre pád niekoľkých jazdcov prerušený. Černý bol v tom čase na 8. mieste, z ktorého štartoval do zostávajúcich 8. kôl.

Cieľom prešiel na 7. pozícii čo bolo s ohľadom na predchádzajúce okolnosti naše maximum a opäť sme si pripísali na naše konto dôležité body do celkového hodnotenia. So 46 bodmi sa Černý delí o štvrtú priečku s nemcom Wahrom.

Martin Durík sa po meranom tréningu postavil na 24. pozíciu na štartovom rošte. Martin na tejto technickej trati absolvoval dobrý pretek, bojoval o pozície s viacerými jazdcami a cieľom prešiel na 24. pozícii.

Sme radi, že tento víkend je už za nami a čaká nás chvíľa pretekárskeho voľna.

Ďalšie kolo IDM sa odohrá 15.-16.6.2012 na okruhu Nurburgring.