Yamaha demo TOUR 2024

Enduro sezóna jednotlivcov pod záštitou SMF uzatvorená

Pridané: 14.09.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4214 [Šport - Enduro]

V dňoch 10.-11.09.2011 vyvrcholil tohtoročný seriál Medzinárodných majstrovstiev SR, Slovenského pohára a pohára SMF v endure a country crosse záverečným podujatím v Ladzanoch. Usporiadateľ Corto Team Banská Štiavnica pripravil pre 154 štartujúcich jazdcov veľmi zaujímavú trať v peknom prostredí.

Po dvoch súťažných dňoch v Ladzanoch poznáme tohtoročné poradie vo všetkých triedach a kubatúrach disciplíny Enduro a rely SMF. V hlavných troch triedach medzinárodného šampionátu E1,E2,E3 sme do tohto víkendu nepoznali víťazov len v triede E2, kde bojoval Jaroslav Štbek so Zlatkom Novosádom, nakoniec sa zo zisku majstrovského titulu môže radovať Jaroslav Štrbek (344 bodov). Na druhom mieste sa teda umiestnil Zlatko Novosád (333 b.) a na treťom Thomas Hostinský s 297 bodmi.

V triede E1 zvíťazil Marek Haviar (388 b.) pred Marekom Giertlom (251 b.) a tretím Martinom Buchtom (233 b.).

V najsilnejšej triede podľa očakávania tento rok kraľoval Štefan Svitko (397 b.), ktorý suverénne zvíťazil nie len v tejto triede MM SR ale i v absolútnom poradí bez rozdielu kubatúr. Poradie na ďalších medailových miestach v triede E3 je nasledovné: 2. miesto – Miroslav Ševela (308 b.), 3. miesto – Ondřej Liška , ČR-lic.SMF (277 b.).

MM SR absolútne (bez rozdielu kubatúr): 1. Štefan Svitko (389 b.), 2. Jaroslav Štrbek (270 b.), 3. Zlatko Novosád (267 b.).

Svojho víťaza má i trieda MM SR dorastu, kde sa pre tento rok stal majstrom Denis Račko (376 b.) pred druhým Martinom Peszekim (308 b.) a tretím Lukášom Sádeckým (255 b.).

V kategórii junior je medzinárodným majstrom SR Marek Haviar (341 b.), na druhom mieste skončil Thomas Hostinský (306 b.) a na treťom mieste Miroslav Ševela (305 b.).

V tohtoročnom seriáli MM SR veterán dominoval Zdeněk Cyprián (ČR-lic.SMF), ktorý získal 394 bodov. Z druhého miesta sa môže tešiť Jozef Marenčák (292 b.) a tretie miesto obsadil Květoslav Kovář, ČR (261 b.).

V novom pohárovom seriáli juniorov do 20 rokov zvíťazil Ondřej Liška (ČR-lic.SMF 338 b.) pred Martinom Krátkym (286 b.) a Martinom Buchtom (247 b.).

Poradie tried Slovesného pohára a Pohára SMF (hobby a super veterán) je pre rok 2011 nasledovné:

Kompletné výsledky „enduro“ sezóny jednotlivcov 2011 nájdete tu.

Tohtoročná sezóna endura a rely SMF vyvrcholí záverečným majstrovským podujatím družstiev dňa 8. októbra 2011 v Liptovskom Petri.

Pridané: 14.09.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Počet návštevníkov Dnes: 117040 | Včera: 156121