Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Slováci v Brne v bodovali, Krajčí obsadil tretiu a Svitok jedenástu priečku

Pridané: 11.07.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3314 [Šport - Cestné Motocykle]

Počas víkendu sa na Masarykovom okruhu v Brne konali preteky cestných motocyklov. Nechýbali tam ani dvaja naši Tomášovia, ktorí ukázali čo v nich je a vo svojich triedach dosiahli pekné výsledky.

Tomáš Krajčí

Tomáš Krajčí ako historicky prvý cestný motocyklový pretekár Slovenskej republiky získal pódium v pretekoch Majstrovstiev Európy cestných motocyklov triedy Superstock 600 na Masarykovom okruhu v Brne, keď po fantastickom výkone skončil na treťom mieste.

Vynikajúce predstavenie dnes nielen slovenským fanúšikom naservíroval dvadsaťročný Tomáš Krajčí. Jazdec európskeho šampionátu triedy Superstock 600 štartoval do pretekov na brnianskom okruhu z druhého radu. Hoci v prvom kole stratil niekoľko pozícií, rozhodne svoju kožu nechcel darovať bez boja. V pretekoch dlhých desať kôl postupne prekonával jedného súpera za druhým, až sa dostal do štvorčlennej skupiny, ktorá bojovala o druhé miesto. Všetko vyvrcholilo v poslednej zákrute posledného kola, v ktorej jazdec TK Racing Slovakia Teamu zo štvrtej pozície nekompromisne zaútočil na tretieho Belgičana Duwelza. Po tomto skvelom manévri zostávalo pred slovenským pretekárom posledných 400 metrov cieľovej rovinky, po ktorých prepukli v jeho tíme oslavy. Tomáš Krajčí prešiel cieľom na treťom mieste, a vybojoval tak ako historicky prvý slovenský pretekár pohár v šampionáte, ktorý sa koná v rámci víkendu superbikového svetového šampionátu.

Tomáš Krajčí: „Ťahal som za plyn, mal som dobrú motiváciu. Štart sa mi síce veľmi nepodaril, ale podarilo sa mi to rýchlo dotiahnuť. Chcel som byť v Brne na pódiu a podarilo sa to. Stále si ten úspech nedokážem poriadne uvedomiť, ale vyšlo to... Mám obrovskú radosť. Dúfam, že v tom budem pokračovať aj naďalej počas zostávajúcich pretekov sezóny.“

Tomáš Svitok

Vynikajúci výsledok vybojoval na Masarykovom okruhu v Brne v pretekoch seriálu FIM Cup Superstock 1000 slovenský reprezentant Tomáš Svitok, keď skončil na jedenástom mieste a pripísal si tak päť bodov do prie-bežného hodnotenia.

Dvadsaťročný pretekár slovenského tímu SK Energy jazdiaci na motocykli Ducati obsadil v kvalifikácii 19. miesto, no po štarte nedeľných pretekov sa postupne dostával cez svojich súperov a v cieli mu patrilo jeho doteraz najlepšie umiestnenie v tomto seriáli, keď skončil jedenásty, pričom veľa nechýbalo a mohol byť dokonca v prvej desiatke.

Tomáš Svitok: "Som veľmi šťastný z výsledku, ale aj z priebehu pretekov. Škoda, že som mal takú zlú štartovú pozíciu, lebo dnes som mal na to, aby som skončil v prvej desiatke. Žiaľ, druhá kvalifikácia mi nevyšla, chýbalo mi šesť desatín sekundy od prvej desiatky na štarte. Ku koncu pretekov mi kĺzala zadná pneumatika, keďže som šiel stále naplno, no aj tak som dokázal znižovať stratu od súpera na desiatom mieste, chýbali mi možno dve kolá na to aby som ho dostihol. Som však veľmi spokojný, boli to super preteky, užíval som si ich a mal som úžasnú podporu od fanúšikov, ktorí nás do Brna prišli povzbudiť. Som vďačný celému tímu za odvedenú prácu, bol to skvelý víkend."

Ľuboš Gréč, spolumajiteľ tímu: "Som veľmi spokojný, opäť sme dokázali, že stúpame čoraz vyššie. Tomáš predviedol výborný výkon a takisto motocykel bol výborne pripravený. Naša Ducati mala šiestu najvyššiu rýchlosť zo všetkých motocyklov a zároveň bola druhou najrýchlejšou Ducati. Škoda postavenia na štarte, to budeme musieť ešte doladiť, ale vieme o chybičkách, ktoré sme urobili a preto si myslím, že máme na to, aby Tomáš mohol jazdiť v prvej desiatke."

Pridané: 11.07.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať