Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač

Puškár a Jasenský úšpešní aj na pretekoch v Rijeke

Pridané: 27.06.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2833 [Šport - Cestné Motocykle]

Druhé miesta vo svojich triedach vybojovali na ďalšom podujatí šampionátu UEM Alpe Adria v chorvátskej Rijeke slovenskí pretekári Michal Puškár (125 Sportproduction) a Lukáš Jasenský (Superstock 600).

Michal Puškár z tímu SG Fix Racing, ktorý minulý týždeň zvíťazil na domácom okruhu Slovakia Ring, sa tentoraz musel aj napriek víťazstvu v kvalifikácii skloniť pred svojím najväčším súperom Talianom Schillacim, ktorý v pretekoch suverénne zvíťazil. Michal však predviedol skvelý súboj s domácim Novoselom, ktorého na cieľovej čiare porazil o šesť stotín sekundy. V priebežnom hodnotení šampionátu má Puškár na druhom mieste 37-bodovú stratu na talianskeho súpera.

Michal Puškár

Lukáš Jasenský, pretekár tímu JLT-motoracing, takisto víťaz zo Slovakia Ringu, sa v Rijeke predstavil po prvýkrát a aj tentoraz potvrdil, že si na nové podmienky dokáže veľmi rýchlo zvyknúť. V kvalifikácii obsadil piate miesto, v pretekoch však už bol medzi najrýchlejšími a len porucha na zadnom tlmiči nakoniec rozhodla o jeho treťom mieste v cieli. Slovinec Dečko bol ale pre nepovolené úpravy na motocykli diskvalifikovaný a Lukáš sa tak posunul na druhé miesto, vďaka ktorému zvýšil svoj náskok na čele priebežného hodnotenia alpsko-jadranského šampionátu na 34 bodov.

Lukáš Jasenský

Na podujatí v triede Superstock 1000 štartoval aj Slovák Vladimír Kada z tímu VT Racing Team, ktorý v pretekoch obsadil 16. miesto.

Výsledky z podujatia v Rijeke nájdete na oficiálnej stránke Športovej komisie CPM www.moto-cup.sk

Pridané: 27.06.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať