Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač

Dakar 2011 - 9.etapa, Copiapo- Copiapo. Ivan Jakeš pätnásty.

Pridané: 11.01.2011 Autor: Feri Zubal - zeON
Čitatelia: 4594 [Šport - Rally]

Dnes jazdcov čakala okružná etapa, ktorá štartovala a končila v meste Copiapo. Jazdcov dnes nečakalo extra veľa kilometrov. Celkovo prešli 270 kilometrov z ktorých bolo 235 meraných.

Seriál článkov - Dakar 2011:

| Seriál článkov: Dakar 2011 |

Mohlo sa však stať, že mnohí jazdci prešli oveľa viac kilometrov než mali naplánované. Trasa viedla pomedzi veľké duny púšte Atacama. Súťažiaci boli teda odsúdený na nekonečné blúdenie medzi tonami piesku. Behom dňa bolo možné nabrať veľkú stratu nielen v etape ale aj v celkovom poradí. Naopak tí ktorí to v dunách vedia si mohli svoje umiestnenie poriadne vylepšiť. Pre pomalších jazdcov bolo pozitívom to, že mohli sledovať stopy rýchlejších a taktiež to, že dnes jazdci štartovali po skupinkách.

Dnes sa medzi trojicou najrýchlejších neobjavil žiaden jazdec na KTM. Prvý skončil Jonah Street, ktorý zvládol etapu na svojej Yamahe za 3 hodiny 6 minút a 56 sekúnd. Druhý dorazil do cieľa Belgičan Frans Verhoeven na BMW so stratou 3 min. 38 sek. Tretie miesto obsadil Francúz David Casteu na Shercu, ktorý dorazil do cieľa iba o dve sekundy neskôr ako Verhoeven. Cyril Despres dnes obsadil siedme a Marc Coma deviate miesto.

Ivan Jakeš dnes vyjazdil pätnáste miesto so stratou 9 min. 40 sek. Dobre si viedol aj Radek Matoška, ktorý skončil dvadsiaty siedmi so stratou 18 min. 38 sek.

Na čele celkového poradia to vyzerá stále rovnako. Cyril Despres z druhého miesta pomaly skracuje náskok prvého Marca Comu. Oboch sa snaží dobehnúť tretí Lopez Contardo.

Ivan Jakeš s takmer trojhodinovou stratou uzatvára prvú desiatku jazdcov. Radek Matoška aj naďalej pomaly stúpa v celkovom poradí. Po dnešku je zapísaný na štyridsiatej siedmej pozícii.