Yamaha demo TOUR 2024

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač

Konečne triumf v Rijeke, Michal Puškár zvíťazil v daždivých pretekoch v Chorvátsku

Pridané: 24.06.2010 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3474 [Šport - Cestné Motocykle]

Konečne sa to podarilo, Michal Puškár (SG FIX racing) po triumfe na Pannonia-ringu dokázal konečne prvýkrát vo svojej kariére zvíťaziť aj na okruhu Grobnik v Rijeke, v rámci piateho podujatia profesionálneho motocyklového šampionátu - UEM Alpe Adria road racing.

V minulosti tu mnohokrát siahal na víťazstvo, ale vždy ho od neho delila desatina, dve desatiny či päť stotín sekundy. V minulej sezóne v tomto závode bezpečne viedol, ale v poslednom kole pri výjazde na cieľovú rovinu niekoľko metrov pred cieľom, došlo k poruche motora pri zaradení vyššieho prevodového stupňa.

Smolu na tomto okruhu sa však podarilo prelomiť počas tohtoročného podujatia už v sobotňajšej kvalifikácií. Za premenlivého počasia získal svoju piatu polpostion v sezóne v triede 125SP, ktorá bola aj najpočetnejšou zo všetkých. Druhý skončil Alex Rizzo (I), ktorý je zvlášť silný na tomto okruhu aj vzhľadom k podpore priamo z továrne Aprilia. Prvý rad na štarte doplnili Nicolo Trevisan (I) a domáci Renato Novosel.

V nedeľných pretekoch, ktoré sa konali za daždivého počasia, sa náš pretekár po úvodných súbojoch, ktoré sa nezaobišli bez lakťov a vzájomných kontaktov motocyklov, ujal vedenia a v priebehu niekoľkých kôl si vypracoval viac ako trojsekundový náskok. Za nim zvádzala neľútostný boj skupina jazdcov, ktorá si nedarovala ani centimeter dráhy. V polovici závodu dobehol náš jazdec pretekárov o kolo späť, ktorí ho spomalili a to spôsobilo, že ho dobehli a následne predbehli niektorí zo spomínanej skupiny. Našťastie sa mu ale podarilo zvrátiť tento stav a po niekoľkých veľmi rýchlych kolách dojazdil do cieľa na prvom mieste. Na stupne víťazov ho sprevádzali druhý Schillaci a tretí Trevisian (obaja I),ktorí vyšli víťazne z bojov o druhé a tretie miesto, keď celá skupinka štyroch jazdcov dojazdila v rozmedzí niekoľkých desatín sekundy. Veľký favorit pretekov a kandidát na víťazstvo Rizzo skončil až šiesty. Náš jazdec sa teda mohol tešiť z prvého víťazstva na tomto okruhu a diváci si mohli vypočuť slovenskú hymnu.

Michal Puškár: Je to niečo fantastické, zvíťaziť tu v Chorvátsku. Bolo to veľmi dramatické, ale nakoniec som rád že sa podarilo vyhrať aj keď boje boli veľmi tvrdé a zahŕňali aj lakte a kapoty. Po závode jazdci organizovali petície proti tomu či onému za nešportové správanie. Osobne si myslím, že to ale nebolo až také zlé ako v minulosti, keď došlo aj ku kopancom či tlačeniu súpera k betónovému múru na cieľovej rovine. Boje boli síce tvrdé, ale podľa mňa regulárne. Chcel by som poďakovať svojmu otcovi za odvedenú prácu, motocykel išiel vynikajúco. Taktiež ďakujem majiteľovi tímu, sponzorom a všetkým fanúšikom za podporu. Všetkých pozývam na domáce podujatie na Slovakiaring, ktoré sa jazdí budúci víkend.

Pridané: 24.06.2010 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať