Prílišná rivalita v jednom tíme

Pridané: 18.07.2003 Autor: castka-racing
Čitatelia: 6552 [Šport - Cestné Motocykle]

Závodmi ME na Mosteckom okruhu sa prehupla sezóna cestných motocyklov do druhej polovice. A v tomto období nastávajú aj v Častka Racing Teame určité zmeny.

v boxe Vladimíra Častku pred kvalifikačným tréningom

Talentovaný český jazdec Lukáš Pešek po tom, čo v Častka Racing skvele odjazdil štyri preteky seriálu ME a nazbieral v nich 66 bodov (druhá priečka v celkovom poradí) sa v polovičke sezóny sťahuje k Yamaha Kurz Teamu ( Grand Prix 250 ).

Jaro Černý na štarte
Japonský jazdec Taro Sekiguchi má za Častka Racing na konte 4 víťazstvá, 100 bodov a na ďalší pretek, ktorý sa bude konať 10. augusta v Anderstorpe (Švédsko), Vladimír Častka pôjde so svojím tímom pod novým názvom – Edo Racing.

Prečo Edo Racing? Je to zlúčenie Častka Racing a talianskeho tímu Edo Racing. Pod týmto názvom sa tím pripravuje do Grand Prix 2004.

Treba sa však vrátiť k spomínanému závodu v Moste, kde v jednom boxe sa u Vladimíra Častku chystali tri stroje. Yamaha TZ 250 s číslom 14 (Taro), s číslom 52 (Lukáš) a premiéru na ME si vyskúšal slovenský mladík Jaroslav Černý s číslom 98, ktorý jazdí pod Častka Racing MM SR a ČR. Prvé pozície na štartovom poli, ktoré bolo ako obvykle na ME veľmi pestré, obsadili Taro a Lukáš a zo štvrtej rady štartoval Jaroslav. Počas pretekov bolo jasné, kto je vedúca dvojica šampionátu. Pri súboji medzi Tarom a Lukášom bol viackrát prekonaný rekord trate a tak vytvorili od ostatný náskok a bojovali medzi sebou. Ale po štvrtý krát opäť zvíťazil Japonec a Lukáš prišiel do cieľa na druhom mieste, ako to bolo i v júni v Assene. Na stupni víťazov bolo však vidieť, že medzi tímovými jazdcami Tarom a Lukášom, panuje určité napätie a túto rivalitu si určite všimli aj diváci. Veľmi spokojný je manažér Častka s Jaroslavom, pretože odjazdil veľmi kvalitne svoju premiéru. Počas závodu sa pohyboval medzi 12. až 14. miestom, bojoval so skúsenými pretekármi európskeho kontinentu a skončil s dvoma bodmi na štrnástom mieste. Jaro sa veľmi snažil už na MM SR a ČR v Moste (týždeň pred ME), kde obsadil tretie miesto. Bol to dobrý tréning. Pretek ME v Moste Častka hodnotí ako veľmi úspešný a vydarený.