Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Dva európske body z Brna pre Tomáša Svitka

Pridané: 06.08.2009 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2168 [Šport - Cestné Motocykle]

Počas posledného júlového víkendu sa na Masarykovom okruhu v Brne konali Majstrovstvá sveta Superbikov a Supersportov a k tomu pridružených tried, kde v pretekoch Majstrovstiev Európy triedy Superstock 600 štartoval aj slovenský pretekár Tomáš Svitok.

Pre toto podujatie mu prvotriedne zázemie poskytol tím Intermoto Czech.

Dva voľné tréningy a kvalifikácia čakali na Tomáša pred samotnými pretekmi a za tento čas sa pracovalo predovšetkým na správnom nastavení motocykla. Záver kvalifikácie nášmu pretekárovi pre dážď, ktorý sa spustil nad Masarykovým okruhom, nevyšiel a pre štart to pretekov to znamenalo nie veľmi dobrú 15. pozíciu.

Po štarte sa Tomáš dostal do šesťčlennej skupiny bojujúcej o desiate miesto, kde bol po skvelom súboji v cieli odmávnutý na 14. mieste a získal tak dva body do európskeho šampionátu.

Tomáš Svitok: "Tréningy sa pre nás začali pozitívne, jedenáste miesto a čas 2:10,1 ma napĺňali optimizmom pred kvalifikáciou, žiaľ, práve tá mi nevyšla podľa predstáv. Keďže som mal vo voľných tréningoch problém s priľnavosťou zadnej pneumatiky, tak sme do kvalifikácie dali nové nastavenie, ktoré bolo lepšie a pracovali sme na jeho doladení spolu so zástupcom Öhlins Andreani. Hoci sa nám to podarilo, počas kvalifikácie začalo pršať a ja som nestihol zajazdiť rýchle kolo. 15. miesto bolo preto pre mňa sklamaním. Preteky boli perfektné, aj keď ma mrzí, že som skončil až na 14. mieste. Boli to však veľmi tvrdé preteky. Do posledného kola, kde som vchádzal dvanásty, sa poradie vymenilo aspoň trikrát a aj keď som skončil štrnásty, tak som si tieto preteky užíval a naučil som sa veľa nového. Chcem sa poďakovať tímu Intermoto Czech za poskytnuté zázemie, veľmi si to vážim a verím, že do konca sezóny ešte dosiahnem dobré umiestnenia."

Text: Richard Karnok

Pridané: 06.08.2009 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať