Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Motozem,sk

Hodnotenie: (12 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (16)  [Verzia pre tlač] Tlač

MOTO SNOW (V) 2009 - zimný zraz

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 26.02.2009 Autor: scorpio666
Čitatelia: 5249 [Mototuristika - Západné Slovensko - Moto-akcia]

Ako to celé vzniklo? No presne v období mimo normálnej bežne sezóny, keď naše dvojkolesové lásky väčšinu času oddychujú v garážach...

 rytietske súboje
rytietske súboje

Aj počas zimných a chladných večerov sa stretávame v MOTO PUBe SCORPION. Pri takýchto stretnutiach ako v každej krčme alebo bare sa predebatuje mnoho tém a problematík, zažije sa kopec srandy a zábavy. Veď najväčšie myšlienky vznikajú vždy s partiou v krčme- nie? Samozrejme ako by to bolo keby sme sa vždy od témy žien neodpichli aj na tému motoriek. Príhody s nimi spojené a previazané na mnoho a mnoho zaujímavých niekedy aj smutných, ale hlavne veselých zážitkov. No a pri takýchto posedeniach pri dobrom pivku raz v jeden večer keď sme sa rozprávali, čo by sme asi tak podnikli aj v tomto chladnom období keď ortuť v teplomeri nie je ďaleko od nuly a pokiaľ sa nebude dať jazdiť v pohode na rozohriatom asfalte, tak pri rozhovore zo Strana vyletela myšlienka “chalani, a čo tak keby sme spravili naozajstný zimný zraz?” Začali sme spolu hneď rozoberať ako by sme si to predstavovali, ako kde a kedy by to bolo možné zorganizovať. Pomaličky sa začali dávať myšlienky dokopy aj keď sme to spočiatku brali s rezervou a zo srandy. Samozrejme sme si uvedomovali už z predošlých skúseností iných podujatí, že organizácia čohokoľvek takéhoto nie je sranda a že je to hlavne o dobrej organizácii, ale hlavne o zodpovednom prístupe každého jedného zainteresovaného organizátora, aby sa dobra vec podarila. Nikdy však nesmie chýbať správna dávka nadšenia ľudí,ktorí sa do takéhoto niečoho púšťajú.No a takto sa začala rozvíjať myšlienka zimného zrazu motorkárov, ktorý by skrátil čakanie na sezónu, odstránil by “abstinenčné” príznaky s nejazdenia nás všetkých, ktorí nejazdia alebo jazdíme len minimálne počas zimných mesiacov. No ale hlavne aby sme sa stretli, zabavili, zajazdili si a aby sme zažili niečo čo tu ešte nebolo. Začali sme pomaly skladať čriepky myšlienok nášho zimného sna.

  snehu nebolo ale 4kolkáči sa parádne vyjašili
snehu nebolo ale 4kolkáči sa parádne vyjašili

Na začiatku sme sa dostali aj k bodu ako vlastne tento zraz pomenujeme? Po rôznych návrhoch sme sa rýchlo zhodli na názve MOTO SNOW (V), ktorý plne vystihuje náš zámer a predstavu o jazdení a stretnutí sa v období snehu. Preto už aj samotný názov evokuje dvojitý zmysel sna a snehu dokopy. Hneď v krátkej dobe sme sa dostali k bodu, že kde by sme to celé vlastne mohli zrealizovať. Hneď nás napadol areál našich priateľov neďaleko Nitry. Areál X-FUN so začínajúcou off roadovou traťou by mohol byť fajn riešenie. Tak sme im zavolali aby sme zistili možnosti , a hneď sme zistili že sú s nami myšlienkou na jednej vlnovej dĺžke. Samozrejme na naše potešenie s tým súhlasili a pridali sa k nám na spolu organizovanie.

  súťaž v jazde pomalosti
súťaž v jazde pomalosti

A tak sme už mali aj miesto, kde to celé spáchať. Rozhodnutie teda padlo na areál X –FUN v obci CABAJ ČÁPOR časť PEREŠ Po všetkých detailných ale niekedy aj urýchlených prípravách sa blížil deň “D”nášho zrazu. Podujatie sa uskutočnilo v sobotu 31.januára a pokračovalo úplne až do ranných hodín nasledujúceho dňa. O zábavu nebola núdza,pretože celé podujatie bolo nabité programom, do ktorého boli priamo zapojení všetci návštevníci. Štvorkolkári mali šancu ukázať už od obedňajších hodín čo je v nich priamo na off-roadovej trati, ďalší neváhali a nastúpili do gladiátorských zápasov, rytierskych súbojov, súťaž pomalosti na motocykloch na vytýčený úsek,boxer cup, kde boli ocenené aj baby.

  bývylá sýpka poskytla útočisko pred vonkajším vetrom
bývylá sýpka poskytla útočisko pred vonkajším vetrom

Rytierske súboje boli vo dvojiciach. Namiesto koňov mali rytieri fúriky. Na svoju ochranu mali historické štíty, ktoré nám zabezpečil “Metal Janko” a útočné zbrane boli kopie na špici zakončené gumeným zvonom na čistenie záchodov. Hlavy mali rytieri samozrejme chránené prilbami. Do týchto súbojov sa na naše prekvapenie zapojili aj baby.

  vonkajšia vatra zohriala a poslúžila aj na opekačku...
vonkajšia vatra zohriala a poslúžila aj na opekačku...

Gladiátorské zápasy bežali v duchu boja v aréne vytýčenej pneumatikami a hlavné bojové zbrane boli veľké palice na oboch stranách ukončené mohutnou hrčou molitanu. Na obidvoch stranách arény bol sud na ktorom bol nafúknutý prezervatív a to bolo to čo si každý gladiator musel chrániť, aby mu to super nerozpučil. No to ste mali vidieť tie zápasy a snahu o omráčenie súpera. Nedá mi nespomenúť aspoň jedného a to najväčšieho a najsilnejšieho gladiátora Jóžiho Krivokláta, ktorý je údajne v okolí najsilnejší "massár-rider" v chotári. Musím povedať, že oboje zápasy boli skvelá zábava. Celou akciou nás v správmom naladení a napätí udržiaval perfektný speaker “Rikino”, ktorý pred polnocou odpálil súťaž s fúrikovým slalomom a točením sa okolo veľkej varechy, ktorú niektorí nadšenci zvládali len s veľkými obtiažami. Celá akcia bola v bývalej starej sýpke na obilie, ktorá istila prípadnú nepriazeň počasia. A že sa tam zišli odkosti moto-nadšenci bolo zrejmé hneď od príchodu, čo bolo vidieť hneď pri vopred vyhlásenej súťaži o motocykel s najzaujímavejšou zimnou výbavou. Víťaz prišiel na motorke so snežnou radlicou a za sebou ťahal v prívese snehuliaka na lyžiach. Konzumáciu kotlíkového Feri-gulášu, degustáciu domácich páleniek podporovali kapely, ktoré spúšťali svoje besnenie priamo z traktorovej vlečky, ktorá slúžila ako pódium. Kapely boli skvelé aj keď v takých chladných podmienkach myslím si že nie je vôbec jednoduché spievať alebo brnkať do strún. Vo večerných hodinách bola zapálená veľká vatra spolu s ohňovou show, ktorá zahájila večerný program. Kto mal chuť tak mal možnosť si zakúpiť špekačky ku ktorým vyfasoval dlhé kovové palice a mohol si sám opiecť svoju pochúťku na ohni vedľa haly. O polnoci show vyvrcholila perfektným striptízom v neobyčajnej atmosfére hučiacich motorov a osvetlenia len z dvoch motoriek priamo na vystupujúcu babu. Samozrejme sme mysleli aj na unavených kamarátov a preto sme mali zabezpečenú aj spaciu zónu vytvorenú z balíkov sena na zmiernenie ľadového šoku ,kde bolo možné v spacákoch nakumulovať energiu na ďalšie ráno. V hale sme zmierňovali ľadový šok jedným plynovým hríbom a tiež veľkým ohňom v plechovom sude v strede haly.Ráno nás po prebudení príjemne prekvapil čerstvo napadaný sneh, ktorý nám spestril jazdu domov po zasnežených cestách.

  pod riťou nám horelo ešte aj nad ránom...:o)
pod riťou nám horelo ešte aj nad ránom...:o)

  víťaz súťaže o najzaujímavejší motocykel so zimnou výbavou
víťaz súťaže o najzaujímavejší motocykel so zimnou výbavou

Na základe reakcií už priamo na zraze máme pocit, že sa nám akcia podarila a že sa všetci dobre cítili a zabavili. Na tento nultý ročník prišlo cca 300 nadšencov a zvedavcov, pričom na motorkách nás dorazilo 32.

Toto všetko sa podarilo partii bikerov stretávajúcich sa v MOTO PUBe SCORPION v Nitre v areále X-FUN spolu s kaskaderskou skupinou B-18 .Organizátori -Strano,Scorpio,Melon BENC-MOTO, Robo, Mišo.

S obrovskou podporou priateľov by nič takéto nebolo možné a preto ich tu chcem spomenúť . Maroš, Stanko, Robino, Rikino, Lacko“metal Janko” Juro 1, Juro2, Feri, Peťo, Majo, Robino2.

Taktiež samozrejme ďakujeme všetkým sponzorom, ktorí nám poskytli vecné ceny na výhry alebo iný spôsobom podporili túto akciu.

STYX, MOTO-MAXX, TUROXX, HAKER, MORAVČÍK-SK, HAGARD HAL a.s., FIM, KORUNA, TOP GAME,

Všetci sa tešíme na Vás čo ste prišli ale aj na Vás, ktorým to tento rok nevyšlo a radi Vás uvidíme na ďalšom ročníku MOTO SNOW (V) 2010.

  gladiátorské zápasy - nad ránom to pochytilo aj záchranárov...
gladiátorské zápasy - nad ránom to pochytilo aj záchranárov...

Pridané: 26.02.2009 Autor: scorpio666 pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Hodnotenie: (12 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (16)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Adamoto Flash

Suzuki V-strom 1050 2020

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2020 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 102817 | Včera: 115596