Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Motoshop Žubor zazimovanie

Hodnotenie: (11 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

Predpoveď počasia na hodiny

 Zdieľať

Pridané: 03.04.2008 Autor: Beal
Čitatelia: 7226 [Bleskovky - Predstavujeme]

Zajtra prehánky! Takúto predpoveď už určite pouznáte. Ale čo tak vedieť presnú hodinu?

Nemusíš si ani pamätať učivo základnej školy aby si vedel, že počasie sa najrýchlejšie mení v horách. Keby sme sa tu na severe spoliehali na rosničky z TV tak celú sezónu presedíme doma. Buď sú prehánky hlásené a tak sa človek bojí ísť von, alebo je hlásený lejak a tak sedí doma a čaká naň alebo hlásia jasno a aj tak sedí doma lebo predpovedi už neverí a aj tak príde lejak.

A preto tu máme predpoveď borcov z Poľskawww.meteo.pl/full/ . Zrejme pre stúpajúci záujem pridali podrobné body predpovede pre sever Slovenka. Stránka síce funguje zatiaľ len v poľštine ale aspoň základné veci dokážeš vyčítať určite.

Ako prvé si na mape zvolíte mesto pre ktoré žiadate predpoveď. Na výber je Žilina, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Prešov a Vranov nad Topľou. Samozrejme aj niektoré české a poľské mestá.

Po zvolení mesta sa zobrazí obrazovka, ktorej na prvý pohľad človek nemusí hneď chápať. Keď sa ale pozrieš pozornejšie všetko ide.

Prvé okno nám ukazuje hodiny, dennú teplotu a nočnú teplotu. Hodiny platia aj pre ďalšie okná, kde sú oveľa dôležitejšie.

 Teplota
Teplota

Druhé okno nám prezrádza „opad“, teda zrážky. Spolu s hodinami je to bomba. Dokážeme sa aspoň približne zariadiť. Je oveľa lepšie vedieť, že napríklad o tretej spŕchne ako vedieť len to, že spŕchnuť má dnes. Farba nám napovedá o zrážkach ešte viac. Modré sú sneh a zelené dážď. Čím je stĺpec vyšší tým budú zrážky väčšie.

 Zrážky
Zrážky

Tretie okno nám hovorí o tlaku. Čím nižšie tým horšie. Teraz nehovorím o bio záťaži. Pokiaľ vidíme, že graf tlaku klesá môžeme si za dažďa nechať v pokoji načapovať ďalšie pivo alebo naopak, keď stúpa je čas myslieť na vytriezvenie pretože nádej na slnko a suchú cestu sa zvyšuje.

 Tlak
Tlak

Štvrté okno je vietor. Jeho sila a smer. Smer nám motorkárom môže byť ukradnutý, dôležitejšia je jeho rýchlosť čo je faktor zábavy :).

 Vietor
Vietor

Posledné okno hovorí o mrakoch. Už logicky najväčší dôvod na úsmev máš v prípade keď je celé okno čisto modré. Modrá teda znamená jasno. Biela farba znázorňuje vysoké mraky. To je vtedy keď je celá obloha jednej farby a nedá sa urobiť žiadna poriadna fotka. Svetlo sivá sú stredne vysoké mraky, tuho sivá nízke a žlté stĺpce dole znázorňujú hmlu. Ako pri zrážkach aj tu platí čím vyššie je zafarbený stĺpec od spodného okraja tým viac mrakov na oblohe bude.

 Oblačnosť
Oblačnosť

V orientácii na tejto pomôže aj presná legenda na ľavej strane. Treba však aspoň čo to málo vedieť po poľsky. Keď človek pochopí túto stránku, dá mu veľa.

Slnku a jazde zdar!

Pridané: 03.04.2008 Autor: Beal Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (11 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2022 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 35164 | Včera: 169462