Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Yamaha demo TOUR 2024

Hodnotenie: (6 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (8)  [Verzia pre tlač] Tlač

Predstavenie seriálu závodov štvorkoliek (quad) pre sezónu 2008

 Zdieľať

Pridané: 03.12.2007 Autor: tomxx
Čitatelia: 13191 [Šport - Ostatné]

Páni, dámy a mládež, dovoľte aby som Vám predstavil môj zámer zorganizovať seriál pretekov QUAD.

Nakoľko si zatiaľ nikto z organizátorov motokrosových pretekov neosvojil nápad usporiadať seriál pretekov quad hobby jazdcov. Tak som sa rozhodol, na podnet kamošov, čo amatérsky jazdia quady, že sa pokúsim nejaký seriál pretekov zorganizovať.

Momentálne, ako všetci dobre viete, na Slovensku sa pravidelne jazdia pod hlavičkou SMF v rámci MMSR QUAD pretek licenčných jazdcov. Sem tam sa usporiada nejaký motokrosový guláš, kde sa zúčastnia aj quady a to je tak asi všetko. Ale aj za tieto závody patri organizátorom vďaka a uznanie. Úprimné napísané, na to toľko quadov ako sa na Slovensku za posledné roky predalo, je to tých pár závodov je proste bieda.

Takže poďme k môjmu zámeru. V roku 2008 by som rád zorganizoval 5-6 pretekov quadov, samozrejme všetko bude záležať od záujmu jazdcov a organizátorov. Na rozbehnutie seriálu by som navrhoval, jazdiť seriál quadov na tratiach na západnom a strednom Slovensku, ale nebraním sa ani východu. Treba si však uvedomiť, že nemá zmysel, aby na pretek v jednotlivých kategóriách chodilo nejakých 5-10 jazdcov. Čím nás bude viacej, tým to bude pre usporiadateľov zaujímavejšie. Charitu nám nikto robiť nebude, ak usporiadateľ zostane po závode vo finančnej strate, tak ho na ďalší pretek pravdepodobne neukecáme. Všetko záleží len na nás a našej ochote zdvihnúť zadok z gauča a prísť na závod. Za ten adrenalín to určite stojí!!!

Čo sa týka kategórií, tak by som navrhoval takéto rozdelenie:

Športové QUADY: Pracovné quady:

Takéto rozdelenie by bolo podľa mňa ideálne, ale nakoľko nelietam v oblakoch a osobne si myslím, že v začiatkoch pravdepodobne nepritiahneme toľko jazdcov aby sme naplno obsadili všetky kategórie, tak by som navrhoval, začať s menším počtom tried, s tým že by sme ústretovo prizvali do samostatného open závodu motokrosových jazdcov. Všetko záleží na tom, koľko sa Vás zaregistruje a koľko sa Vás zapojí do samotného seriálu pretekov.

Športové a technické predpisy nemá zmysel vymýšľať. Podobne podujatia sa jazdia v Českej republike, tak ich prevezmeme od nich a upravíme na naše podmienky.

Čo sa tyká kalendára pretekov, chcem vyčkať na kalendár SMF, MKP a do voľných termínov umiestnim naše preteky. Potom zverejním termíny nášho seriálu pretekov.

Financie, tak toto bude asi najväčšia prekážka, ale nejako začať musíme. Navrhoval by som štartovné vo výške 500-1000 Sk /očakávam Vaše návrhy/. Tieto peniaze by v celej výške išli pre usporiadateľa. Nakoľko by som rád vyšiel v ústrety usporiadateľom, pretože okrem prípravy trate, musia zabezpečiť zdravotnú pomoc so sanitkami, poistiť závod, zabezpečiť časomieru, zadovážiť ceny, urobiť propagáciu závodu, tak sa pokúsim zabezpečiť nejaké peniaze od sponzorov a aspoň nejakou čiastkou by bolo im slušne prispieť na tieto náklady.

Najväčší dôraz chcem zamerať na prezentáciu a medializáciu pretekov. Chcem Vás poprosiť, ak má niekto osobné kontakty na média, či už regionálne, alebo celoslovenské, tak uvítam každú pomoc. Musíme na preteky pritiahnuť čo najviac ľudí a bez dostatočnej propagácie a medializácie to nepôjde. Ak bude vo verejnosti o nás záujem, tak sa usporiadatelia budú o nás trhať!

Mediálnu podporu na webe nám prisľúbil Tomáš Antal, prevádzkovateľ countrycross.sk, ak sa všetko podarí, tak Tom vykúzli aj nejaký web, so zameraním na QUAD závody.

V skratke je to asi všetko. Budem veľmi rád, aby ste mi napísali Vaše podnety, nápady a riešenia samotných pretekov, rozdelenia quadov do tried, financovania, medialiazácie, alebo čohokoľvek, čo sa týka organizácie preteku quadov. Skúste vymyslieť aj názov seriálu pretekov quadov.

Tiež by som chcel poprosiť prevádzkovateľov motokrosových trati, ktorý by mali potencionálny záujem o náš seriál pretekov, aby sa ozvali na môj mail: mx@mkvd.sk

A ešte niečo na záver. Všetko čo som Vám tu v tomto článku predostrel, robím z čistého nadšenia pre quady. Celý seriál pretekov organizujem nezištne, takze si na ňom nepotrebujem nabaliť vrecká. Ak sa mi to podarí, dúfam že aj s Vašou pomocou, budem rád a sám si s Vami nejaký zajazdím závod!

Miroslav Medveď – Motokrosový klub Vaďovce
e-mail: mx@mkvd.sk

Registračný formulár pre záujemcov nájdete v spodnej časti článku na stránke countrycross.sk!

Pridané: 03.12.2007 Autor: tomxx Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (6 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (8)  [Verzia pre tlač] Tlač

Harley-Davidson

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 13049 | Včera: 202610