Yamaha demo TOUR 2024

WSBK 2007 – 7 – Anglicko, Silverstone. Mokrý, mokrý Silverstone...

Pridané: 31.05.2007 Autor: Brambo
Čitatelia: 2425 [Šport - SuperBike]

Nepriaznivé daždivé podmienky sprevádzali siedme kolo šampionátu svetových superbajkov v anglickom Silverstone.

Voľakedy letisko, dnes pretekársky okruh Silverstone

Superbike

Po prvý krát v tejto sezóne zvíťazil v superpole Troy Bayliss v ktorom odjazdil čas 1.24.558. Tesne za ním skončil Noriyuki Haga, tretí najrýchlejší bol James Toseland a štvrtý Lorenzo Lanzi. Jakub Smrž štartoval z 12. miesta, čo sľubovalo dobrý výsledok.

Jazda 1

Po zhasnutí svetiel najrýchlejšie vyrazil Troy Bayliss, za ním Troy Corser a Nori Haga. Už v prvom kole doplatili na slabú priľnavosť mokrého asfaltu Fabrizio a Muggeridge, bolo vidno, ako sa motocykle jazdcom kĺžu, manévrovali na hranici pádu. Smrž sa pohyboval na desiatej pozícii. V treťom kole vyhodil highsider zo sedla Jamesa Toselanda, ten však rýchlo dobehol k motocyklu, naštartoval a pokračoval v jazde. V nasledujúcom kole sa dostal do vedenia Corser, Max Biaggi sa pohyboval na šiestej pozícii. Bayliss sa dostal ale späť na prvú pozíciu, ktorú si do konca udržal, na druhom mieste prišiel Haga a treťom Corser. Biaggi skončil šiesty a Toseland nakoniec ôsmy. Škoda pádu Jakuba Smrža v 19. kole, keď sa pohyboval na konci prvej desiatky. Celkovo videlo cieľ iba 13 pretekárov.

Troy Bayliss

Jazda 2

Druhá jazda bola pre silnejúci dážď najskôr odložená a nakoniec úplne zrušená.

Prvá päťka po siedmych pretekoch bodovo:

Supersport

Kvalifikácia

Najrýchlejším v kvalifikácii bol Sebastien Charpentier, prvú pozíciu na štarte si zabezpečil časom 1.26.706. Vedľa neho stál jeho tímový kolega Sofuoglu, obaja jazdiaci na Hondách. Z tretej z štvrtej pozície štartovali jazdci na Yamahách, Parkes a Roccoli.

Pretek

V taktiež mokrom preteku, ktorý bol ukončený červenou vlajkou zvíťazil „vodník“ Anthony West na Yamahe, ktorý si vytvoril značný náskok pred druhým Robinom Harmsom a tretím Katsuaki Fujiwarom. Dôvod na radosť mali aj v českom tíme Intermoto Czech, keď ich jazdec Matthiew Lagrive pretek dokonočil, dokonca na šiestej priečke. Vedúci jazdec šampionátu, Turek Kenan Sofuoglu pretek nedokončil, podobne dopadol aj jeho kolega Sebastien Charpentier, ktorý má tento rok veľkú smolu.